¿Cómo la invasión de Rusia a Ucrania impacta en las criptomonedas?

¿Cómo la invasión de Rusia a Ucrania impacta en las criptomonedas?
Nigdy wcześniej kryptowaluty nie odgrywały tak ważnej roli w sytuacji wojennej. Ale jest też wiele dylematów, który naród może więcej zyskać, Ukraina czy Rosja. Kryptowaluty odgrywają ważną rolę w wojnie między Rosją a Ukrainą. Kryptowaluty są szansą dla mieszkańców Ukrainy na dokonywanie transakcji płatniczych pomimo załamania infrastruktury, otrzymywanie szybkich międzynarodowych darowizn oraz zabezpieczenie własnego majątku na wypadek rosyjskiej okupacji. Kryptowaluty mogą być bardzo pomocne dla potrzebujących, ale prawdopodobnie także dla oligarchów.

Los oligarcas rusos transfieren todos sus activos a la criptomoneda debido a las sanciones

Debido a la guerra, se congelaron los activos extranjeros de los rusos ricos. Rusia también está excluida de la red de comunicaciones bancarias, Swift. Por lo tanto, el flujo de dinero hacia y desde Rusia está severamente restringido, pero las criptomonedas no se ven afectadas por esta prohibición. Por lo tanto, siguen siendo una opción para mantener los fondos seguros o realizar pagos. Las criptomonedas están particularmente extendidas en Rusia, y , según wykres brokera, algunos oligarcas rusos ya han intentado transferir al menos una parte de sus activos a Bitcoin.

Los intercambios de cifrado también están obligados a congelar los activos sancionados

En la crisis actual, Estados Unidos se está concentrando en las sanciones existentes. Por ejemplo, si desea intercambiar rublos por Bitcoin, Ether o Litecoin, necesita una plataforma comercial, el llamado intercambio criptográfico. Aquí por ejemplo puede informarse acerca de como funciona Bitpanda. Dzięki platformie takiej jak Bitpanda możesz przeprowadzać różnego rodzaju operacje: inwestycje w aktywa, takie jak akcje, metale i fundusze ETF. Operatorzy, podobnie jak banki, muszą przestrzegać obowiązujących sankcji. Zablokowali też konta osób objętych sankcjami. Ale czy to wystarczy, aby naprawdę zaszkodzić potężnym i bogatym w Rosji, jest dyskusyjne.

Las Donaciones con criptomonedas son vitales para Ucrania

Z drugiej strony cyfrowe kanały płatności są dobrodziejstwem dla Ukrainy, ponieważ zaatakowany kraj otrzymuje teraz miliony darowizn w postaci kryptowalut. Jak dotąd jest to już ponad 40 mln euro i to bez względu na pytanie, czy ukraińskie banki mogą jeszcze funkcjonować. W końcu natura kryptowalut polega na tym, że pośrednicy, tacy jak banki, nie są potrzebni do przesyłania płatności z punktu A do punktu B. Po raz pierwszy rząd zebrał fundusze w kryptowalutach. Dlatego w bardzo krótkim czasie powstał portfel internetowy na tę okazję. Co teraz bardzo pomaga w zakupie wszystkiego, co jest teraz pilnie potrzebne: lekarstw i żywności, ale także dronów czy hełmów dla żołnierzy.

Wnioski

Nie ulega wątpliwości, że należy zrobić wszystko, aby sankcje finansowe wobec Rosji były jak najbardziej dotkliwe. Jednak dla zwolenników kryptowalut nie ma ucieczki od tego problemu i muszą stawić czoła krytyce. Nawet gdyby Rosja próbowała na przykład obejść sankcje za pomocą Bitcoina, napotkałaby problem polegający na tym, że mogłaby robić tylko ograniczone interesy z Zachodem. Większość oligarchów, którzy w ostatnich dniach przenieśli się na Bitcoina, jest również na celowniku władz sądowych, ponieważ można prześledzić operacje z Bitcoinem, zwłaszcza dużymi sumami pieniędzy, które najprawdopodobniej pochodzą z bogatej Rosji Na szczęście istnieje wiele przykładów pozytywnego wpływu kryptowalut na Ukrainie. W tym sensie należy oczekiwać wyważonych informacji, które nie stawiają kryptowalut pod ogólną podejrzliwością.