Bieżnie to świetna inwestycja, a jeśli myślisz o rzuceniu się na głęboką wodę, kuszące może być wybranie pierwszej maszyny, którą zobaczysz, ale warto pamiętać, że nie wszystkie bieżnie są sobie równe. Jeśli dokonujesz wyboru wyłącznie na podstawie ceny, prawdopodobnie będziesz rozczarowany i skończysz z maszyną, która nie ma innego celu niż wieszanie ubrań do wyschnięcia.

Tutaj zebraliśmy listę wskazówek, w tym wskazówek profesjonalnego trenera osobistego, które pomogą Ci uniknąć kuszenia niskimi cenami i wybrać bieżnię, która jest nie tylko okazją, ale będzie również opłacalna w dłuższej perspektywie . . biegać. Klasa.

Spis treści

Ponieważ to jest ważne

Tania bieżnia może wydawać się kusząca, a w Prime Day mogą być naprawdę dobre oferty, ale nie zawsze dobrym pomysłem jest kupowanie najtańszej możliwej.

Amazon umożliwia zwrot większości produktów w ciągu 30 dni w celu uzyskania zwrotu pieniędzy, ale bieżnia głównego producenta będzie również objęta gwarancją, która zapewnia dłuższy okres ochrony w przypadku wykrycia wady fabrycznej. Gwarancja nie obejmuje przypadkowych uszkodzeń, więc pamiętaj o dodaniu bieżni do ubezpieczenia domu.

Łatwiej będzie również znaleźć części zamienne do bieżni uznanej marki, a także będą mieli dział obsługi klienta, z którym można się skontaktować w razie jakichkolwiek problemów. Może to nie dotyczyć małych firm, które również nie są w stanie utrzymać zapasów komponentów.

Prawdopodobnie łatwiej będzie uzyskać części zamienne do bieżni od uznanego producenta. (Źródło zdjęcia: Sutiwat Jutiamornloes/Shutterstock)

Bezpieczeństwo to kolejna kwestia. Wszystkie produkty sprzedawane na Amazon muszą być zgodne z przepisami bezpieczeństwa obowiązującymi w ich kraju (a Amazon czasami kontaktuje się ze sprzedawcami w celu uzyskania dowodu), ale większe marki bieżni częściej wykraczają poza Call of Duty dzięki narzędziom, takim jak klucze bezpieczeństwa do blokowania maszyny, gdy nie jest używana, lub kod PIN, który należy wprowadzić przed uruchomieniem silnika.

No i kwestia specyfikacji...

Czego potrzebuje Twoja bieżnia

Aby dowiedzieć się, czego szukać w domowej bieżni, TechRadar rozmawiał z Olivią Neely, osobistą trenerką w Starks Fitness (otwiera się w nowej karcie) (obecnie udostępnia filmy z ćwiczeń domowych w starksfitnessgym (otwiera się w nowej karcie) na Instagramie).

„Idealnie potrzebujesz takiego, który oferuje funkcję chodzenia i biegania, aby zmaksymalizować różnice w użytkowaniu i treningu” – mówi. Zaleca również rozważenie następujących specyfikacji przy dokonywaniu wyboru.

Mężczyzna biegający na bieżni

Do biegania bieżnia domowa musi mieć pas o długości co najmniej 48 cali. (Źródło zdjęcia: Ljupco Smokovski/Shutterstock)

Rozmiar paska: Do biegania potrzebujesz paska o długości 48 cali i szerokości 16 cali. Jeśli jesteś wysoki, możesz potrzebować jeszcze więcej!”

„Prędkość i nachylenie – Aby korzystać z metod treningowych (chodzenie, jogging, bieganie itp.), potrzebujesz bieżni, która może osiągnąć prędkość do 10 mil na godzinę. Możesz także dostosować ustawienia nachylenia, aby poprawić warunki treningu na świeżym powietrzu.”

„Panele sterowania – kup bieżnię, która jest łatwa w użyciu i ma łatwo dostępne przyciski sterujące. Bezpieczeństwo i wydajność idą w parze. »

Zaleca również przymierzenie przed zakupem, jeśli to możliwe, i udanie się do lokalnego sklepu fitness, aby przymierzyć jak najwięcej, aby sprawdzić wygodę, poziom hałasu, bezpieczeństwo i rozmiar. Jeśli możesz, możesz wstępnie wybrać modele do sprawdzenia podczas Prime Day, abyś mógł wybrać jeden, jeśli jego cena spadnie.

Mężczyzna na bieżni w domu

Kupując bieżnię, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, ile miejsca masz w domu (Źródło zdjęcia: LightField Studios/Shutterstock)

marki do zobaczenia

Jest kilka marek bieżni, na które należy uważać w Prime Day. Wszystkie są dobrze znanymi firmami o ugruntowanej pozycji, które mają duże doświadczenie w tworzeniu dobrej jakości sprzętu fitness, który jest zbudowany z myślą o trwałości i spełnia zalecane przez profesjonalistów specyfikacje.

Ta lista z pewnością nie jest wyczerpująca, ale jeśli podczas Prime Day zobaczysz dużą zniżkę na maszynę jednej z tych firm, warto przyjrzeć się jej bliżej.

tor nordycki
Niezależnie od tego, czy szukasz bieżni, roweru stacjonarnego, eliptycznego czy wioślarza, NordicTrack (otwiera się w nowej karcie) jest jedną z najbardziej zaufanych marek. Większość ich maszyn jest również kompatybilna z iFIT, który zapewnia interaktywne treningi, dzięki którym nie będziesz się nudzić i pomożesz poprawić swoją kondycję.

Proforma
ProForm(Otwiera się w nowej karcie) to kolejna znana marka sprzętu do ćwiczeń w domu. Istnieje od 30 lat i jest świetny w obsłudze klienta. Nie tylko ma unikalne krajowe numery telefonów i adresy e-mail, ale jest objęty 12-miesięczną gwarancją od pierwotnej daty zakupu. Możesz również zamówić części zamienne na ich stronie internetowej, a instrukcja obsługi bieżni zawiera wszystkie informacje potrzebne do znalezienia potrzebnych komponentów.

Bieżnia ProForm

ProForm to uznana i zaufana marka, jeśli chodzi o bieżnie domowe (Źródło zdjęcia: ProForm)

życie w formie
Firma Life Fitness (otwiera w nowej karcie) produkuje szeroką gamę bieżni, od modeli z najwyższej półki zaprojektowanych do radzenia sobie ze stresem związanym z korzystaniem z komercyjnych siłowni, po przystępne cenowo maszyny składane, które nie oszczędzają na specyfikacjach. Na przykład składana bieżnia F3 ma maksymalną prędkość 10 mil na godzinę, tryby marszu/joggingu/biegu, duży pas biodrowy i wbudowaną amortyzację.

Zweryfikowano
Bieżnie Horizon Fitness (otwiera się w nowej karcie) mają wielką wartość, a jeśli znajdziesz zniżkę Prime Day, zdecydowanie kliknij, aby przyjrzeć się bliżej. Nawet podstawowy T101 ma hydrauliczny mechanizm składania, maksymalną prędkość 10 mil na godzinę, 55-calową bieżnię, łączność Bluetooth i port ładowania USB do telefonu lub tabletu. Obsługa klienta jest również doskonała, z instrukcją obsługi, częściami i wsparciem na żywo.

Alternatywy dla ofert Prime Day

Prime Day to świetny czas na złapanie okazji, ale jeśli szukasz taniej bieżni, nie jest to jedyna opcja.

Przed złożeniem zamówienia Olivia Neely zaleca zastanowienie się nie tylko nad tym, jak często zamierzasz z niej korzystać, ale także czy Twoje oczekiwania mieszczą się w budżecie, dostępnej przestrzeni i czy naprawdę potrzebujesz kupić zupełnie nową bieżnię, czy też możesz zdecydować się na w miejsce używanej maszyny.

Jednak używane maszyny mają swój własny zestaw uwag. Po pierwsze, sprzedawca mógł nie zachować oryginalnej instrukcji obsługi, która zawierałaby ważne informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania maszyny i jej konserwacji.

Jednak niekoniecznie jest to zerwanie umowy. Jeśli nie ma instrukcji, sprawdź, czy możesz ją pobrać ze strony internetowej producenta lub poprosić o plik PDF w dziale obsługi klienta.

Co ważniejsze, sprzedawca może również nie być w stanie powiedzieć, kiedy bieżnia była ostatnio serwisowana (lub nawet czy była serwisowana), a jeśli jest to starszy model, części mogą nie być dostępne.

Kobieta rozciągająca się przy bieżni

Wypożyczenie bieżni może być dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz dokonywać dużych inwestycji. (Źródło zdjęcia: Giggsy25/Shutterstock)

Kupno używanej bieżni może być znacznie tańsze niż kupno nowej, nawet w Prime Day, i pomaga zapobiegać wyrzucaniu niechcianej maszyny. Możesz również mieć szansę wypróbowania go w domu sprzedawcy, aby zobaczyć, jakie to uczucie.

Alternatywnie istnieje również możliwość wypożyczenia bieżni z domu, jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na raz. Sprawdź wypożyczalnie sprzętu fitness w Twojej okolicy, aby zobaczyć, co jest dostępne na pożyczki krótko- lub długoterminowe.

Dzisiejsze najlepsze oferty Fitbit

Udostępnij to