Bezprzewodowe podłączenie słuchawek do telewizora to świetny sposób na oglądanie ulubionych programów, filmów i gier bez przeszkadzania innym. z którym żyjesz, a także możesz sprawić, by Twoje treści były lepsze niż kiedykolwiek.

Oprócz umożliwienia spokojnego oglądania telewizji, używanie pary słuchawek zamiast polegania na wbudowanych głośnikach telewizora oznacza, że ​​możesz symulować system głośników kina domowego bez ponoszenia kosztów głośnika kina domowego, soundbara., Subwoofera i głośniki tylne.

Jeśli Twoim celem jest odtworzenie systemu kinowego, będziesz potrzebować odpowiedniej pary słuchawek do tego zadania.; Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych słuchawkach do oglądania telewizji, aby znaleźć nasze najlepsze typy, ale teoretycznie wszystkie słuchawki bezprzewodowe. Przyzwoity sprawdzi się idealnie. . świetnie, jeśli Twoim celem jest oglądanie telewizji bez przeszkadzania innym.

Jednak występują pewne problemy podczas podłączania słuchawek przez Bluetooth; możesz zauważyć opóźnienie między akcją na ekranie a dźwiękiem wydobywającym się ze słuchawek. Aby tego uniknąć, wybierz bezprzewodowe słuchawki wyposażone w najnowszą technologię Bluetooth i obsługujące technologie redukcji opóźnień, takie jak adaptacyjny kodek aptX firmy Qualcomm.

Ponadto nie wszystkie telewizory obsługują łączność Bluetooth, chociaż można rozwiązać ten problem, korzystając z kompatybilnego urządzenia do przesyłania strumieniowego, takiego jak Amazon Fire TV Stick, lub kupując zewnętrzny nadajnik Bluetooth do telewizora.

Jeśli naprawdę martwisz się problemami z latencją, będziesz chciał użyć słuchawek specjalnie zaprojektowanych do podłączenia do telewizora. Te słuchawki dzielą się na dwie główne kategorie: modele, które komunikują się z nadajnikiem Bluetooth, który wkładasz do telewizora, oraz te, które komunikują się ze stacją bazową RF (częstotliwości radiowej) podłączoną do portu słuchawkowego telewizora.

Niezależnie od wybranej opcji podłączenie słuchawek do telewizora jest łatwe - to wszystko, co musisz wiedzieć.

Podłącz słuchawki bezprzewodowe do telewizora przez Bluetooth

Jeśli Twój telewizor ma Bluetooth, korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych do oglądania telewizji jest łatwe - wystarczy przełączyć słuchawki w tryb parowania i włączyć funkcję Bluetooth w telewizorze.

Samsung

Telewizory Samsung ułatwiają podłączenie pary słuchawek (lub głośników) Bluetooth do telewizorai są szczególnie przydatne do zapamiętywania podłączonych urządzeń i ponownego podłączania ich po ponownym włączeniu. Oto, co musisz zrobić, aby podłączyć słuchawki do telewizorów Samsung przy użyciu obecnego systemu operacyjnego telewizora firmy.

Naciśnij przycisk „Domek” na pilocie i wybierz „Ustawienia Ogólne Menedżer urządzeń zewnętrznych”, „Menedżer urządzeń wejściowych”, „Lista urządzeń Bluetooth”. Spowoduje to ustawienie telewizora na wyszukiwanie urządzeń Bluetooth w trybie parowania.

Upewnij się, że słuchawki bezprzewodowe lub głośnik Bluetooth są w trybie parowania, a następnie pojawią się w sekcji listy urządzeń Bluetooth w menu telewizora. Wybierz słuchawki, a pojawi się powiadomienie z pytaniem, czy chcesz sparować oba urządzenia. Potwierdź i gotowe.

Stamtąd za każdym razem, gdy włączysz słuchawki, gdy telewizor jest włączony, w prawym rogu ekranu pojawi się wyskakujące powiadomienie z pytaniem, czy chcesz podłączyć dźwięk do słuchawek. Spowoduje to wyciszenie głośników telewizora i skierowanie całego dźwięku do wybranego urządzenia.

Jeśli chcesz usunąć urządzenie Bluetooth, wróć do sekcji Lista urządzeń Bluetooth, najedź kursorem na zestaw słuchawkowy, stuknij Edytuj, a następnie usuń.

Sony

Odkryliśmy, że podłączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth (i innych urządzeń Bluetooth) do telewizora Sony może zająć trochę czasu, więc wymagana jest odrobina cierpliwości. Najpierw naciśnij przycisk „Home” na pilocie Sony i przejdź do „ustawień” oznaczonych logo koła zębatego. Stamtąd instrukcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu, ale warto przewinąć w dół, aż znajdziesz opcję „Ustawienia Bluetooth”, która czasami znajduje się w sekcji „Sieć” i Akcesoria w menu.

Upewnij się, że Bluetooth jest włączony, a następnie dotknij Dodaj urządzenie. Upewnij się, że urządzenie, z którym się łączysz, jest w trybie parowania; jest to zwykle sygnalizowane migającym światłem.

Nie martw się, jeśli znalezienie słuchawek zajmie telewizorowi Sony kilka minut; wykrycie urządzenia w naszym teście zajęło naszemu Sony KD-49XE8396 około czterech minut. Słuchawki powinny pojawić się po prawej stronie ekranu; po prostu wybierz je, aby sparować słuchawki z telewizorem Sony.

Philips

Niestety nie wszystkie telewizory Philips są kompatybilne ze słuchawkami lub głośnikami Bluetooth. W związku z tym zapoznaj się z instrukcją obsługi telewizora, aby dowiedzieć się, czy Twój model ma łączność Bluetooth.

Jeśli tak, włącz słuchawki bezprzewodowe i przełącz je w tryb parowania. Następnie przejdź do „Wszystkie ustawienia” na telewizorze i naciśnij „OK”. „Wybierz sieci bezprzewodowe” i „Urządzenie Bluetooth Bluetooth”, na koniec „OK”.

To postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby sparować słuchawki z telewizorem. Wybierz typ urządzenia (słuchawki, subwoofer itp.), stuknij Dalej, a następnie stuknij OK. Jeśli Twój telewizor nie ma łączności Bluetooth, musisz użyć pary przewodowych słuchawek (pod warunkiem, że mają port audio 3,5 mm z tyłu) lub kupić zewnętrzny nadajnik Bluetooth, aby połączyć się z ekranem. .

LG

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych do telewizora LG jest stosunkowo łatwe, a jeszcze łatwiejsze dzięki prostocie platformy webOS.. Przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego na pilocie LG Magic) Wyjście audio (nie w trybie dźwięku) Urządzenie Bluetooth.

Naciśnij w dół, aby wybrać listę urządzeń, a telewizor rozpocznie wyszukiwanie urządzeń Bluetooth, więc upewnij się, że wybrany zestaw słuchawkowy jest w trybie parowania. Po podłączeniu dźwięk powinien odtwarzać się poprawnie, a na ekranie pojawi się mała ikona Bluetooth, gdy głośność będzie wzrastać i zmniejszać.

Istnieje również opcja urządzenia Bluetooth + głośnik telewizora dla tych, którzy chcą trochę więcej wagi wraz z wbudowanymi sterownikami jako całością, chociaż jest to bardziej odpowiednie dla tych, którzy podłączają soundbar niż słuchawki jednoosobowe.

Panasonic

Większość telewizorów Panasonic obsługuje parowanie Bluetooth. Aby rozpocząć proces, naciśnij przycisk menu na pilocie, a następnie przejdź do sekcji Konfiguracja urządzeń konfiguracyjnych Bluetooth. Następnie naciśnij przycisk parowania Bluetooth na słuchawkach bezprzewodowych, aby upewnić się, że są gotowe do połączenia z telewizorem.

Słuchawki powinny teraz pojawić się na liście urządzeń na telewizorze. Naciśnij OK - powinieneś zobaczyć przełącznik stanu na Połączono.

Wiele telewizorów Panasonic umożliwia jednoczesne podłączenie wielu urządzeń audio, dzięki czemu dźwięk może wydobywać się zarówno z soundbara, jak i słuchawek. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia Bluetooth Ustawienia Bluetooth Ustawienia audio Wyjście audio. Pamiętaj, że jeśli pójdziesz tą drogą, nie będziesz w stanie regulować głośności słuchawek za pomocą pilota telewizora, a jedynie wbudowane elementy sterujące w słuchawkach.

TCL

W przeciwieństwie do innych modeli z tej listy, nie możesz użyć prostego menu do sparowania bezprzewodowych słuchawek Bluetooth z telewizorem TCL., ale na szczęście istnieje inny mniej znany sposób, który jest prawie równie łatwy.

Jeśli Twój telewizor TCL korzysta z telewizora Roku, pobierz bezpłatną aplikację Roku z Google Play lub Apple App Store, a następnie przejdź do karty Urządzenia i znajdź swój telewizor TCL na liście. Po podłączeniu go do telefonu naciśnij przycisk zestawu słuchawkowego w interfejsie użytkownika, a dźwięk z telewizora będzie odtwarzany przez głośniki telefonu. Podłącz telefon przez Bluetooth do ulubionej pary słuchawek bezprzewodowych i voila! Teraz powinieneś być w stanie słyszeć wszystkie dźwięki z telewizora przez słuchawki za pomocą aplikacji Roku.

Jeśli Twój telewizor TCL korzysta z Android TV, nie ma wielu takich, postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami dla modeli telewizorów TCL. Najpierw naciśnij przycisk „Home” znajdujący się na pilocie TCL i przejdź do ustawień.

Hisense

W telewizorze Hisense łatwo jest sparować zestaw słuchawkowy Bluetooth. Naciśnij Menu na pilocie, a następnie przejdź do Ustawienia System Bluetooth Zarządzaj urządzeniem. Następnie weź swoje słuchawki Bluetooth i aktywuj tryb parowania. Wróć do telewizora, a na ekranie powinny pojawić się słuchawki Bluetooth. Użyj pilota, aby je wybrać i jesteś sparowany.

Następnym razem, gdy włączysz telewizor Hisense, przełączenie dźwięku z domyślnego wyjścia audio na słuchawki (jeśli są włączone) zajmie sekundę lub dwie. Jeśli słuchawki nie są włączone, dźwięk będzie przesyłany strumieniowo przez domyślne wyjście audio, dopóki ich nie włączysz.

I odwrotnie, jeśli użyjesz słuchawek, a następnie je wyłączysz, telewizor automatycznie powróci do domyślnego wyjścia audio.

Podłącz słuchawki bezprzewodowe do urządzeń do przesyłania strumieniowego

(Zdjęcie: Amazon)

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora 1

Jeśli masz urządzenie do przesyłania strumieniowego, takie jak Amazon Fire TV lub telewizor Smart TV, który korzysta z platformy Fire TV, możesz podłączyć urządzenia Bluetooth, w tym klawiatury, kontrolery gier i zestawy słuchawkowe.

Wystarczy otworzyć menu Ustawienia Sterowniki i urządzenia Bluetooth Inne urządzenia Dodaj nowe urządzenie. Następnie przełącz słuchawki bezprzewodowe w tryb parowania; powinien pojawić się na ekranie. Po ich wybraniu dźwięk z telewizora popłynie przez słuchawki.

Dla urządzeń Android TV i Google TV, niezależnie od tego, czy jest to smart TV, czy urządzenie do przesyłania strumieniowego, takie jak TiVo Stream 4K, przejdź do Ustawienia Pilot i akcesoria Dodaj akcesorium. Przełącz słuchawki w tryb parowania i wybierz je, gdy pojawią się na ekranie.

W przypadku telewizorów Roku i urządzeń do przesyłania strumieniowego jest to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ nie mają one wbudowanego Bluetooth.. Możesz jednak skorzystać z funkcji o nazwie Private Listening, która przesyła dźwięk z telewizora do smartfona lub tabletu za pośrednictwem aplikacji Roku, po czym możesz podłączyć parę przewodowych słuchawek do urządzenia.

Niektóre urządzenia Roku są dostarczane z pilotem z portem słuchawkowym 3.5 mm., co oznacza, że ​​możesz podłączyć słuchawki, aby korzystać z prywatnego słuchania bez smartfona.

Korzystanie ze słuchawek dedykowanych do telewizji

Kreatywne

(Zdjęcie: Ted Kritsonis)

Jeśli naprawdę chcesz uniknąć problemów z latencją i chcesz dźwięk kinowy, prawdopodobnie najlepszą opcją jest wybór pary słuchawek bezprzewodowych, które zawsze Ci pomogą.

Udostępnij to