Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora Bezprzewodowe podłączenie słuchawek do telewizora to świetny sposób na cieszenie się ulubionymi programami, filmami i grami bez przeszkadzania innym. z którymi żyjesz, a także możesz sprawić, by Twoje treści były lepsze niż kiedykolwiek. Oprócz tego, że możesz oglądać telewizję w spokoju, używanie słuchawek zamiast polegania na wbudowanych głośnikach telewizora oznacza, że ​​możesz symulować system głośników kina domowego bez ponoszenia kosztów na głośnik kina domowego, listwę dźwiękową, subwoofer i głośniki tylne. Jeśli Twoim celem jest odtworzenie systemu kinowego, będziesz potrzebować odpowiedniej pary słuchawek do tego zadania.; Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych słuchawkach do oglądania telewizji, aby znaleźć najlepsze typy, ale teoretycznie dowolne słuchawki bezprzewodowe. Przyzwoity sprawdzi się doskonale. . świetne, jeśli Twoim celem jest oglądanie telewizji bez przeszkadzania innym. Jednakże, występują problemy z podłączeniem słuchawek przez Bluetooth; możesz zauważyć opóźnienie między akcją na ekranie a dźwiękiem dochodzącym ze słuchawek. Aby tego uniknąć, wybierz tzw Bezprzewodowe słuchawki wyposażone w najnowszą technologię Bluetooth i obsługujące technologie zmniejszające opóźnienia, takie jak aptX Adaptive Codec firmy Qualcomm. Ponadto nie wszystkie telewizory obsługują łączność Bluetooth, chociaż można obejść ten problem, mając kompatybilne urządzenie do przesyłania strumieniowego, takie jak Amazon Fire TV Stick, lub kupując zewnętrzny nadajnik Bluetooth do telewizora. Jeśli naprawdę martwisz się problemami z opóźnieniami, użyj słuchawek zaprojektowanych specjalnie do podłączenia do telewizora. Te słuchawki dzielą się na dwie główne kategorie: modele, które komunikują się z nadajnikiem Bluetooth, który wkładasz do telewizora, oraz te, które komunikują się ze stacją bazową RF (częstotliwości radiowej) podłączoną do portu słuchawkowego telewizora. Niezależnie od wybranej opcji podłączenie słuchawek do telewizora jest łatwe — oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Podłącz bezprzewodowe słuchawki do telewizora przez Bluetooth

Jeśli Twój telewizor ma Bluetooth, korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych do oglądania telewizji jest proste: wystarczy przełączyć słuchawki w tryb parowania i włączyć Bluetooth w telewizorze.

Samsung

Telewizory Samsung ułatwiają podłączenie słuchawek (lub głośników) Bluetooth do telewizorai są szczególnie przydatne do zapamiętywania podłączonych urządzeń i ponownego podłączania ich po ponownym włączeniu. Oto, co musisz zrobić, aby podłączyć słuchawki do telewizorów Samsung za pomocą aktualnego systemu operacyjnego telewizora firmy. Naciśnij przycisk „Dom” na pilocie i wybierz „Ustawienia ogólne Menedżer urządzeń zewnętrznych”, „Menedżer urządzeń wejściowych”, „Lista urządzeń Bluetooth”. Spowoduje to ustawienie telewizora na wyszukiwanie urządzeń Bluetooth w trybie parowania. Upewnij się, że słuchawki bezprzewodowe lub głośnik Bluetooth są w trybie parowania, a następnie pojawią się w sekcji listy urządzeń Bluetooth w menu telewizora. Wybierz słuchawki, a pojawi się powiadomienie z pytaniem, czy chcesz sparować oba urządzenia. Potwierdź i gotowe. Stamtąd, za każdym razem, gdy włączysz słuchawki, gdy telewizor jest włączony, otrzymasz wyskakujące powiadomienie w prawym rogu ekranu z pytaniem, czy chcesz podłączyć dźwięk do słuchawek. Spowoduje to wyciszenie głośników telewizora i przekierowanie całego dźwięku do wybranego urządzenia. Jeśli chcesz usunąć urządzenie Bluetooth, wróć do sekcji Lista urządzeń Bluetooth, najedź kursorem na zestaw słuchawkowy, dotknij opcji Edytuj, a następnie usuń je.

Sony

Odkryliśmy, że podłączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth (i innych urządzeń Bluetooth) do telewizora Sony może zająć trochę czasu, więc wymagana jest cierpliwość. Najpierw naciśnij przycisk „Dom” na pilocie Sony i przejdź do „ustawień”, wskazanych przez logo koła zębatego. Stamtąd instrukcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu, ale będziesz chciał przewinąć w dół, aż znajdziesz opcję „Ustawienia Bluetooth”, która czasami znajduje się w sekcji „Sieć” i akcesoria menu. Upewnij się, że Bluetooth jest włączony, a następnie stuknij Dodaj urządzenie. Upewnij się, że urządzenie, z którym się łączysz, jest w trybie parowania; jest to zwykle identyfikowane przez migające światło. Nie martw się, jeśli telewizor Sony znajdzie słuchawki dopiero po kilku minutach; nasz Sony KD-49XE8396 potrzebował około czterech minut na wykrycie urządzenia w naszym teście. Słuchawki powinny pojawić się po prawej stronie ekranu; wystarczy je wybrać, aby sparować słuchawki z telewizorem Sony.

Philips

Niestety nie wszystkie telewizory Philips obsługują słuchawki lub głośniki Bluetooth. W związku z tym sprawdź w instrukcji obsługi telewizora, czy Twój model ma łączność Bluetooth. Jeśli tak, włącz słuchawki bezprzewodowe i przełącz je w tryb parowania. Następnie przejdź do „Wszystkie ustawienia” na telewizorze i naciśnij „OK”. „Wybierz sieci bezprzewodowe” i „Urządzenie Bluetooth Bluetooth”, na koniec „OK”. Następnie, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby sparować słuchawki z telewizorem. Wybierz typ urządzenia (słuchawki, subwoofer itp.), stuknij Dalej, a następnie stuknij OK. Jeśli Twój telewizor nie ma łączności Bluetooth, musisz użyć pary przewodowych słuchawek (o ile mają one port audio 3,5 mm z tyłu) lub kupić zewnętrzny nadajnik Bluetooth, aby połączyć się z wyświetlaczem. .

LG

Podłączenie bezprzewodowego zestawu słuchawkowego do telewizora LG jest stosunkowo proste, a dzięki prostocie platformy webOS jest jeszcze łatwiejsze.. Przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego na pilocie LG Magic) Wyjście audio (nie w trybie dźwięku) Urządzenie Bluetooth. Naciśnij w dół, aby wybrać listę urządzeń, a telewizor rozpocznie wyszukiwanie urządzeń Bluetooth, więc upewnij się, że wybrane słuchawki są w trybie parowania. Po podłączeniu dźwięk powinien być odtwarzany prawidłowo, a podczas zwiększania i zmniejszania głośności na ekranie pojawi się mała ikona Bluetooth. Istnieje również opcja urządzenia Bluetooth + głośnika telewizora dla tych, którzy chcą nieco większej wagi wraz z wbudowanymi sterownikami w swoim zestawie, choć jest to bardziej odpowiednie dla tych, którzy podłączają soundbar niż jednoosobowe słuchawki.

Panasonic

Większość telewizorów Panasonic obsługuje parowanie Bluetooth. Aby rozpocząć proces, naciśnij przycisk menu na pilocie, a następnie przejdź do Konfiguruj urządzenia konfiguracyjne Bluetooth. Następnie naciśnij przycisk parowania Bluetooth na słuchawkach bezprzewodowych, aby upewnić się, że są gotowe do połączenia z telewizorem. Twoje słuchawki powinny teraz pojawić się na liście urządzeń na telewizorze. Naciśnij OK — powinieneś zobaczyć przełącznik stanu na Połączony. Wiele telewizorów Panasonic umożliwia jednoczesne podłączenie wielu urządzeń audio, dzięki czemu dźwięk może wydobywać się zarówno z listwy dźwiękowej, jak i słuchawek. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia Bluetooth Ustawienia Bluetooth Ustawienia audio Wyjście audio. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz tę drogę, nie będziesz mógł regulować głośności w słuchawkach za pomocą pilota telewizora, a jedynie za pomocą elementów sterujących wbudowanych w słuchawki.

TCL

W przeciwieństwie do innych modeli z tej listy, nie można użyć prostego menu do sparowania bezprzewodowych słuchawek Bluetooth z telewizorem TCL., ale na szczęście istnieje inny, mniej znany sposób, który jest prawie równie łatwy. Jeśli Twój telewizor TCL korzysta z Roku TV, pobierz bezpłatną aplikację Roku z Google Play lub Apple App Store, a następnie przejdź do karty Urządzenia i znajdź swój telewizor TCL na liście. Po podłączeniu go do telefonu naciśnij przycisk zestawu słuchawkowego w interfejsie użytkownika, a dźwięk z telewizora będzie odtwarzany przez głośniki telefonu. Połącz telefon przez Bluetooth z ulubioną parą słuchawek bezprzewodowych i voila! Powinieneś teraz słyszeć wszystkie dźwięki z telewizora przez słuchawki za pomocą aplikacji Roku. Jeśli Twój telewizor TCL korzysta z systemu Android TV, niewiele jest takich, postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami dla modeli telewizorów TCL. Najpierw naciśnij przycisk „Dom” znajdujący się na pilocie TCL i przejdź do ustawień.

Hisense

W telewizorze Hisense łatwo sparować zestaw słuchawkowy Bluetooth. Naciśnij Menu na pilocie, a następnie przejdź do Ustawienia System Bluetooth Zarządzaj sprzętem. Następnie chwyć zestaw słuchawek Bluetooth i aktywuj ich tryb parowania. Wróć do telewizora, a na ekranie powinny pojawić się słuchawki Bluetooth. Użyj pilota, aby je wybrać i jesteś sparowany. Następnym razem, gdy włączysz telewizor Hisense, zajmie to sekundę lub dwie, zanim dźwięk przełączy się z domyślnego wyjścia audio na słuchawki (jeśli masz je włączone). Jeśli słuchawki nie są włączone, dźwięk będzie przesyłany przez domyślne wyjście audio, dopóki ich nie włączysz. I odwrotnie, jeśli użyjesz słuchawek, a następnie je wyłączysz, telewizor automatycznie powróci do domyślnego wyjścia audio.

Podłącz słuchawki bezprzewodowe do urządzeń strumieniowych

Amazon Fire TV (Zdjęcie: Amazon) Jeśli masz urządzenie do przesyłania strumieniowego, takie jak Amazon Fire TV, lub inteligentny telewizor korzystający z platformy Fire TV, możesz podłączyć urządzenia Bluetooth, w tym klawiatury, kontrolery do gier i słuchawki. Wystarczy otworzyć menu Ustawienia Urządzenia i kontrolery Bluetooth Inne urządzenia Dodaj nowe urządzenie. Następnie przełącz słuchawki bezprzewodowe w tryb parowania; powinien pojawić się na ekranie. Po ich wybraniu dźwięk z telewizora będzie płynął przez słuchawki. Dla urządzeń Android TV i Google TV, niezależnie od tego, czy jest to smart TV, czy urządzenie do przesyłania strumieniowego, takie jak TiVo Stream 4K, przejdź do Ustawienia Pilot i akcesoria Dodaj akcesorium. Przełącz słuchawki w tryb parowania i wybierz je, gdy pojawią się na ekranie. W przypadku telewizorów Roku i urządzeń do przesyłania strumieniowego jest to nieco trudniejsze, ponieważ nie mają wbudowanego Bluetooth.. Możesz jednak skorzystać z funkcji o nazwie Private Listening, która przesyła dźwięk z telewizora do smartfona lub tabletu za pośrednictwem aplikacji Roku, po czym możesz podłączyć parę przewodowych słuchawek do swojego urządzenia. Niektóre urządzenia Roku są dostarczane z pilotem z gniazdem słuchawkowym 3.5 mm, co oznacza, że ​​możesz podłączyć słuchawki, aby korzystać z prywatnego słuchania bez smartfona.

Używanie dedykowanych słuchawek do telewizji

Kreatywne (Źródło zdjęcia: Ted Kritsonis) Jeśli naprawdę chcesz uniknąć problemów z opóźnieniami i chcesz kinowego dźwięku, prawdopodobnie najlepiej będzie wybrać parę słuchawek bezprzewodowych, które będą Ci zawsze pomagać.