Wattpad to strona internetowa dla czytelników i autorów historii generowanych przez użytkowników.. Uruchomiony w grudniu 2006 r. Wattpad ma obecnie ponad 80 milionów użytkowników.

Wattpad organizuje kilka konkursów pisarskich każdego roku, a firma ma powiązania z wydawcami, więc pisarze Wattpad mogą potencjalnie otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę. Uznani wydawcy kontaktowali się nawet z odnoszącymi sukcesy autorami Wattpad, aby negocjować umowy wydawnicze, dzięki czemu Wattpad jest popularną witryną dla początkujących pisarzy.

W czerwcu 2020, Wattpad doznał ogromnego naruszenia bezpieczeństwa danych, które ujawniło nagrania użytkowników. Dzienniki te zawierały nazwy, adresy e-mail, adresy IP i hasła, a dane zostały szybko opublikowane na publicznym forum hakerskim. Chociaż to naruszenie bezpieczeństwa nie jest winą użytkowników Wattpad, przypomniało im, że często muszą zmieniać swoje hasła.

W tym artykule dowiesz się krok po kroku, jak zaktualizować hasło do Wattpad. Pokażemy Ci również, jak zresetować hasło Wattpad, jeśli je zapomniałeś.

Jak zmienić hasło do Wattpad?

  • Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu witryny Wattpad.
  •  Wybierz Ustawienia z menu rozwijanego.
  • Kliknij zmień.
  • Wprowadź swoje obecne i nowe hasło.

Aby zmienić hasło do Wattpad, najpierw zaloguj się na swoje konto Wattpad. W prawym górnym rogu interfejsu witryny powinieneś zobaczyć swoje zdjęcie profilowe użytkownika i nazwę użytkownika. Kliknij tutaj i wybierz Ustawienia z menu rozwijanego.

Na stronie ustawień znajdź wiersz oznaczony hasłem i kliknij obok niego łącze oznaczone jako Zmień. Pojawi się wyskakujące okno dialogowe zawierające formularz do zmiany hasła. Wpisz swoje aktualne hasło w pierwszym polu i dwukrotnie wprowadź nowe hasło w pozostałych polach formularza. Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś używać tego samego hasła na wielu stronach internetowych.

Gdy jesteś zadowolony z nowego hasła, kliknij Prześlij. Twoje hasło Wattpad zostało zaktualizowane i od teraz musisz używać tego nowego hasła za każdym razem, gdy logujesz się do Wattpad.

Jak zresetować hasło do Wattpad?

Jeśli zapomniałeś hasła do Wattpad, jak zwykle przejdź do strony logowania. Zamiast wpisywać nazwę użytkownika i hasło Wattpad, kliknij Nie pamiętasz hasła?

Na następnej stronie wprowadź swoją nazwę użytkownika Wattpad lub adres e-mail użyty podczas rejestracji w usłudze. Kliknij Wyślij instrukcje, a Wattpad wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z pilnym łączem umożliwiającym zresetowanie hasła. Kliknij Zresetuj moje hasło w wiadomości e-mail, a zostaniesz przekierowany do formularza, w którym możesz wprowadzić nowe hasło.

Gdy jesteś zadowolony z nowego hasła, kliknij Resetuj hasło. Twoje hasło Wattpad zostało zaktualizowane i będziesz mógł się ponownie zalogować.

 

Udostępnij to