Jak Bitcoin może chronić Cię przed inflacją

Jak Bitcoin może chronić Cię przed inflacją
Bitcoin to wirtualna waluta, którą Satoshi Nakamoto stworzył jako alternatywę dla walut fiducjarnych. Satoshi stworzył tę cyfrową walutę w odpowiedzi na kryzys finansowy z 2008 roku. Ta cyfrowa waluta ma wiele zalet, takich jak szybkie transakcje w czasie rzeczywistym z niskimi lub zerowymi opłatami transakcyjnymi. Każdy może inwestować w kryptowaluty; to bezpieczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Z drugiej strony ta cyfrowa waluta ma maksymalny limit, co oznacza, że ​​dostępnych będzie tylko 21 milionów Bitcoinów. Tymczasem górnicy wyprodukowali już 19 milionów Bitcoinów, co oznacza, że ​​w obiegu jest 2 miliony Bitcoinów. Ze względu na ograniczoną podaż i niedobór ta cyfrowa waluta nie cierpi z powodu inflacji, zamiast tego stanowi doskonałe zabezpieczenie przed inflacją. Inflacja to sytuacja, w której ceny towarów i usług rosną. Siła nabywcza ludzi spada, gdy ceny towarów i usług rosną. W związku z tym na zakup produktu potrzeba więcej pieniędzy, niż mógłbyś zużyć. Inflacja dominuje w przypadku walut fiducjarnych, ponieważ rządy mogą drukować więcej pieniędzy i udostępniać je społeczeństwu. Bank centralny kraju kontroluje inflację.

Jak działa zabezpieczenie przed inflacją?

Zabezpieczenie przed inflacją jest doceniane pomimo spadku siły nabywczej tradycyjnych walut. W rezultacie ta cyfrowa waluta jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją, ponieważ zachowuje swoją wartość nawet podczas inflacji. Więc jeśli inwestujesz w tę wirtualną walutę, chronisz swoje inwestycje przed inflacją. Głównym czynnikiem, który sprawia, że ​​ta wirtualna waluta jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją, jest jej ograniczona podaż. Podobnie, te cyfrowe pieniądze przechodzą przez proces „zmniejszania o połowę”, w wyniku którego nagroda za te pieniądze elektroniczne jest zmniejszana o połowę. Podczas procesu halvingu rośnie popyt na tę cyfrową walutę, podczas gdy jej podaż maleje, co przekłada się na wzrost wartości tej wirtualnej waluty. Przy ograniczonej podaży tego wirtualnego aktywa rośnie popyt, co prowadzi do wzrostu wartości tej wirtualnej waluty. Można więc powiedzieć, że ta wirtualna waluta jest idealnym zabezpieczeniem przed inflacją w porównaniu do walut fiducjarnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, te cyfrowe pieniądze można łatwo przenosić. Bez względu na lokalizację możesz łatwo wysyłać i odbierać tę cyfrową walutę w dowolnym miejscu w kraju. Ponadto te elektroniczne pieniądze są łatwo dostępne dla każdego, kto ma dostęp do internetu i smartfona. Ostatecznie dostępność tych wirtualnych pieniędzy ułatwia życie ludności niebankowej w krajach słabo rozwiniętych. Ta waluta elektroniczna jest zamienna lub wymienna, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą wymieniać jeden Bitcoin na inny bez utraty wartości. Co więcej, ta wirtualna waluta zyskała światową akceptację i szerokie zastosowanie. Pomimo faktu, że wartość tej cyfrowej waluty jest niezwykle zmienna, generalnie jest to doskonałe zabezpieczenie przed inflacją. Istnieje wiele głównych i mniejszych przyczyn inflacji w gospodarce. Jednak większość ekspertów twierdzi, że Bitcoin może pomóc chronić ludzi przed inflacją. Jednak w ciągu ostatniego roku nieruchomości i złoto były głównymi aktywami zabezpieczającymi przed inflacją. Aktywa te zwiększały lub utrzymywały swoją wartość podczas inflacji. Inwestując więc w złoto lub nieruchomości, chronisz swoje oszczędności przed inflacją, a tym samym nie tracisz swoich inwestycji. Jednak zainteresowanie inwestorów złotem stale spada. Pomimo tego, że jest przyzwoitą inwestycją, zwłaszcza na dłuższą metę, nie oferuje takich samych korzyści jak wcześniej, ponadto nie jest łatwy w transporcie i przechowywaniu złota.

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, można śmiało powiedzieć, że ta wirtualna waluta jest dobrym magazynem wartości, ponieważ stanowi doskonałe zabezpieczenie przed inflacją. Dzięki temu inwestowanie w tę cyfrową walutę gwarantuje, że Twoje oszczędności nie stracą na wartości.