Apple nadal koncentruje się na potrzebach komputerów biznesowych. Mając to na uwadze, firma wprowadziła kilka interesujących zmian na WWDC 2022. Oto spojrzenie na ulepszenia ogłoszone przez Apple, które do tej pory zidentyfikowaliśmy.

Apple ogłosiło szereg technologii programistycznych

Podczas sesji programistycznych podczas wydarzenia firma Apple zaprezentowała szereg ulepszeń zorientowanych na biznes.

Deklaratywne zarządzanie urządzeniami

Wprowadzone w 2021 r. deklaratywne zarządzanie urządzeniami ma na celu uczynienie urządzeń bardziej autonomicznymi i proaktywnymi, przy jednoczesnym zapewnieniu wydajności i responsywności serwerów. Teraz jest również dostępny dla komputerów Mac.

zarządzane urządzenie certyfikat

Nowa funkcja zabezpieczeń, która wykorzystuje Secure Enclave do zapewniania silnych gwarancji na urządzeniu klienckim, takich jak jego tożsamość i wersja oprogramowania.

Konfigurator Apple

Apple Configurator dla iPhone'a został wprowadzony w 2021 roku. Umożliwia administratorom dodawanie do organizacji komputerów Mac zakupionych poza normalnym kanałem za pomocą Apple School Manager (ASM) lub Apple Business Manager (ABM). Podczas uruchamiania Asystenta konfiguracji na komputerze Mac administratorzy muszą jedynie przytrzymać iPhone'a z uruchomionym programem Configurator nad animacją. Komputer Mac połączy się z Internetem i zostanie dodany do Twojej organizacji. Na WWDC 2022 firma Apple rozszerzyła konfigurator iPhone'a, dzięki czemu można teraz również dodawać iPhone'y i iPady.

obszar roboczy google

Zgodnie z dążeniem do dostępu bez hasła, Apple chce budować systemy wystarczająco solidne, aby użytkownicy musieli logować się tylko raz, a następnie tożsamość została zachowana dla wszystkiego innego. Mając na uwadze ten cel, firma potwierdziła, że ​​w przypadku uwierzytelniania federacyjnego Apple Business Manager integruje się teraz z Google Workspace jako dostawcą tożsamości.

Zaloguj się przez Apple

Firma poinformowała, że ​​funkcja ta może być teraz używana w pracy i szkole dzięki zarządzanym identyfikatorom Apple ID. Wbudowane są dodatkowe funkcje zabezpieczeń, dzięki czemu administratorzy mogą zezwolić wszystkim aplikacjom lub wybranym aplikacjom na korzystanie z narzędzia logowania.

Obsługa OAuth2

To dość znacząca zmiana. Firma Apple użyła systemu autoryzacji opartego na tokenach w systemie iOS/iPad OS 15, aby umożliwić serwerom MDM weryfikację tożsamości użytkownika. Zmienia się to w systemie iOS/iPad OS 16 z dodaniem obsługi OAuth 2 jako alternatywnego mechanizmu autoryzacji. Oznacza to, że serwery MDM będą w stanie obsługiwać innych dostawców zapewniania tożsamości, a także poprawić bezpieczeństwo i dodać kolejną nową funkcję opisaną poniżej.

Rejestracja jednokrotna lub logowanie jednokrotne rejestracji

Jest to szybszy system, który umożliwia pracownikom rejestrowanie urządzeń osobistych w systemie MDM Twojej organizacji. System prosi użytkowników o podanie swojego adresu e-mail w celu pobrania aplikacji do rejestracji jednokrotnego logowania. Następnie użytkownik loguje się raz, a aplikacja zajmuje się resztą procesu. System wymaga od dostawców IT i MDM podjęcia pewnych kroków, zanim zostanie on obsługiwany, w tym skonfigurowania serwera MDM w celu zapewnienia udostępniania prawidłowego dokumentu JSON.

Jednokrotne logowanie na platformie (jednokrotne logowanie na platformie)

macOS Ventura korzysta z tej nowej funkcji, która pozwala użytkownikom zalogować się raz po zalogowaniu, aby automatycznie logować się w aplikacjach i witrynach internetowych. Funkcja, która wykorzystuje różne technologie, w tym rozszerzenia SSO innych firm, własne rozszerzenie Kerberos, FileVault, OAuth, OpenID itp. – oznacza, że ​​nigdy nie będziesz musiał zapamiętywać hasła innej witryny ani przechodzić przez proces jego wprowadzania. , ponownie, bez narażania twojego bezpieczeństwa.

Automatyczna rejestracja urządzeń

Apple dokonał znaczącej zmiany w automatycznej rejestracji urządzeń, która, jak wyobrażam sobie, znacznie utrudni skonfigurowanie zgubionego lub skradzionego urządzenia zarządzanego na sprzedaż. Firma twierdzi, że komputery Mac zarejestrowane w ASM/ABM muszą mieć połączenie z Internetem, aby móc je skonfigurować po wyczyszczeniu lub przywróceniu.

Ochrona akcesoriów

W celu ochrony przed atakami typu near-access nowe ustawienie MDM umożliwia administratorom wymaganie hasła użytkownika przed użyciem nowych akcesoriów Thunderbolt lub USB w laptopach Apple z serii M.

filtrowanie treści internetowych

Administratorzy będą mogli stosować filtry treści internetowych i serwery proxy DNS na zarządzanych iPhone'ach i iPadach z systemem iOS 16 i iPadOS 16.

Ułatw wymianę eSIM

Będziesz mógł przesyłać eSims między iPhone'ami za pomocą Bluetooth. Aby to zrobić, po prostu przenieś swój stary iPhone w pobliżu nowego i postępuj zgodnie z oknem dialogowym Konfiguruj komórkę. Firma Apple stosuje również środki bezpieczeństwa, aby zapewnić, że użytkownicy nie usuną przypadkowo istniejącej karty eSIM, ponieważ wymaga to udostępnienia nowej karty.

Ulepszony wspólny iPad

Ta niewielka poprawa może mieć duże znaczenie. Nowe polecenie umożliwia administratorom automatyczne sugerowanie nazwy domeny firmy, gdy użytkownik zaczyna wprowadzać zarządzany Apple ID. Oszczędzi to dużo czasu na wspólnych iPadach, zwłaszcza w przypadku złożonych adresów URL, ponieważ oznacza to, że pisownia stanie się mniejszym problemem.

Dostępność w iOS i iPadOS 16

Firma Apple dodała narzędzia umożliwiające systemom MDM zarządzanie popularnymi ustawieniami ułatwień dostępu, w tym rozmiarem tekstu, VoiceOver, powiększeniem, układami dotykowymi, pogrubieniem tekstu, ograniczeniem ruchu, zwiększonym kontrastem i zmniejszoną przezroczystością. Użytkownicy mogą zmienić to ustawienie, ale oznacza to, że urządzenia mogą być bardziej dostępne od razu po wyjęciu z pudełka.

Apple przedstawił również kilka wstępnych zapowiedzi

Firma Apple przedstawiła również kilka ogłoszeń, które powinny przynieść korzyści użytkownikom biznesowym i profesjonalnym podczas przemówienia na WWDC:

Komora ciągłości

Dzięki temu możesz używać iPhone'a jako kamery internetowej i dodaje widok pulpitu, dzięki czemu możesz udostępniać filmy za pomocą klawiatury.

Ulepszenia poczty i wiadomości.

Pożądane (i długo oczekiwane) wprowadzenie usprawnień wyszukiwania w Mailu pomoże wszystkim. Zaplanowane wiadomości e-mail, możliwość usuwania wysłanych wiadomości e-mail i możliwość ustawienia przypomnień o powrocie do wiadomości e-mail, które nie zostały odebrane, będą miały ogromny wpływ na Twój przepływ pracy. Apple nadrabia zaległości, ponieważ takie funkcje są dostępne na innych platformach do przesyłania wiadomości, które korzystają z narzędzi takich jak Boomerang.

metaliczny 3

Niektóre fajne ulepszenia w Metal 3 obejmują możliwość tworzenia bardziej realistycznych środowisk i używania większej ilości pamięci graficznej do zasilania aplikacji.

Wyszukiwanie Spotlight

Oznacza to, że możesz uzyskać wartościowe wyniki internetowe na poziomie platformy. Nie zastępuje całkowicie tradycyjnych wyszukiwarek, ale jest dezyderatem tego, co ma nadejść.

Tekst na żywo

Możliwość wyodrębniania tekstu (w użytecznym formacie) z obrazów i filmów zrobi ogromną różnicę dla użytkowników i otworzy ekscytujące możliwości dla programistów, zwłaszcza w firmach, które współpracują z międzynarodowymi odbiorcami.

Szybka reakcja bezpieczeństwa

Rapid Security Response przyniesie prawdziwą różnicę dla firm hybrydowych i zdalnych, ponieważ oznacza, że ​​Apple może przesyłać aktualizacje zabezpieczeń bezpośrednio na komputery Mac, iPhone'y i iPady. Powinno to przyspieszyć instalację aktualizacji oprogramowania w firmach, które do tej pory polegały na dyskrecji pracowników w zakresie aktualizacji. Oznacza to również, że systemy MDM nie muszą czekać na pełne aktualizacje.

klawisze dostępu

Są one ważne, ponieważ wyznaczają początek całkowicie wolnej od haseł przyszłości. Ta decyzja powinna znacznie zmniejszyć podatność firm i osób fizycznych na phishing.

Czy spotkałeś się z dodatkowymi ulepszeniami biznesowymi ogłoszonymi na WWDC? Proszę napisz do mnie i daj mi znać.

Śledź mnie na Twitterze lub dołącz do mnie w barze i grillu AppleHolic oraz w grupach dyskusyjnych Apple w MeWe.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to