Spis treści

Dwuminutowa recenzja

Jeśli szukasz roweru elektrycznego do miasta, potrzebujesz wystarczająco dobrego powodu, aby nie kupować Cowboy 4. Uważamy, że jedna z dwóch najtańszych maszyn na rynku ma również niewielką przewagę nad swoim głównym rywalem pod względem sprzętu i doświadczenia użytkownika.

Zaprojektowany przez belgijskiego producenta rowerów Cowboy, ta czwarta wersja maszyny firmy oferuje prawie wszystko, czego można oczekiwać od roweru zaprojektowanego, aby pomóc Ci poruszać się po mieście. Bardzo prosty, bardzo łatwy w utrzymaniu, a dzięki interfejsowi do bezprzewodowego ładowania smartfona, który może wskazać Ci właściwy kierunek, jest niesamowicie inteligentny i przyjemny w prowadzeniu.

(Zdjęcie: Joseph Delves)

Kowboj 4 Komentarze | Porównanie 1

Bardzo ładnie wyglądający rower wykorzystuje kombinację wysokiej jakości silnika z tylną piastą i jednostki jednobiegowej do napędzania rowerzysty.. Są one zasilane wymienną baterią, która powinna wytrzymać kilkakrotne podróże do pracy, zanim będą wymagać ładowania. Jest dostępny ze standardową ramą lub ramą przelotową, z których oba wykorzystują prawie identyczne komponenty, w tym zintegrowane i centralnie zasilane światła, bezolejowy napęd pasowy i hydrauliczne hamulce tarczowe. Wykończone błotnikami, oba modele są wystarczająco wyprostowane, aby zapewnić bezstresową pozycję do jazdy, a szerokie opony i sztywny widelec kontynuują ogólnie użytkową konstrukcję motocykli.

Wszystko to jest bardzo nowoczesne, chociaż Cowboy 4 zasługuje na zdobycie kilku fanów, jest wyraźnie zaprojektowany, aby spodobać się okazjonalnym rowerzystom lub tym, którzy wcześniej unikali konwencjonalnych rowerów. Kowboj nie tylko pomaga przyciągnąć ten nietradycyjny tłum, ale jest sterowany za pomocą bardzo zgrabnej aplikacji na smartfona. Co więcej, za dodatkowe 29 EUR (około 40 USD / 50 USD) kompatybilny smartfon można podłączyć do bezprzewodowej ładowarki, umieszczając wszystkie statystyki rowerowe, a także mapy internetowe bezpośrednio na kierownicy. Odpoczynek większości przeciwników Cowboy 4 jest bardzo futurystyczny i niezwykle skuteczny.

Cena i data premiery

Konwencjonalne i tempo wersji Cowboy 4 są dostępne w przedsprzedaży już teraz bezpośrednio w Cowboy i spodziewane do wysyłki we wrześniu 2021 r.. Każdy kosztuje 2,290 EUR (około 3,200 USD / 4,200 AU), łącznie z dostawą.

Konstrukcja

Projekt Cowboy 4 korzysta z wysokiego stopnia integracji, a także minimalistyczną listę części. W dużej mierze dzięki wspomaganiu silnika możesz poradzić sobie z jednobiegową skrzynią biegów, polegając na dodatkowym wspomaganiu elektrycznym zamiast na przekładniach, które pomogą Ci pokonywać wzgórza. W tym samym czasie, dzięki temu cały rower jest lekki i nie wymaga konserwacji.

Silnik tego wyczynu jest ukryty w tylnej piaście, a jego akumulator jest dobrze widoczny za rurą podsiodłową.. Można go zablokować, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas parkowania, można go również wyjąć, aby wygodnie ładować go w pomieszczeniu.

kowboj 4

(Zdjęcie: Joseph Delves)

Komponenty, które składają się na resztę roweru, takie jak hamulce i opony, są niemarkowe i zostały w większości zlecone przez Cowboya. Jednak prawdziwy nerd prawdopodobnie mógłby zidentyfikować jego twórców i na szczęście to wszystko jakość. Hamulce tarczowe są hydrauliczne, co oznacza, że ​​działają z niezawodnym płynem zamiast bardziej skomplikowanych kabli.

Szerokie opony mogą przetaczać się przez większość rzeczy i zapewniają wystarczającą amortyzację, że nie zauważysz braku amortyzowanego widelca. Na każdym końcu roweru znajdują się zintegrowane światła zasilane z centralnej baterii, a przestrzeń nad wspornikiem jest wypełniona uchwytem Quad-Lock do trzymania telefonu.

kowboj 4

(Zdjęcie: Joseph Delves)

W komplecie z błotnikami, które zapewniają suchość pleców, Cowboy 4 jest dostępny z ramą konwencjonalną lub przelotową.. Oba są dostępne w jednym rozmiarze, z krokiem zoptymalizowanym dla rowerzystów o długości 160-190 cm, a standardowy model obsługujący te osoby o długości 170-195 cm. Daje to każdemu swobodę wyboru tego, który preferuje. Po przetestowaniu obu, uważamy, że chodzenie to nie tylko świetna opcja dla osób, które chcą korzystać z fotelika dziecięcego lub sakw, ale być może bardziej beztroskie uczucie tych dwóch.

Wydajność

cokolwiek wybierzesz, mechaniczna i elektroniczna charakterystyka roweru jest doskonała. Pewnie ślizgają się dzięki silnikowi, który wyczuwa, kiedy dodać więcej mocy do nacisku pedału, są idealne do wyprzedzania w ruchu ulicznym. Jednak w przeciwieństwie do większości rowerów poziom wspomagania nie może być dostosowany. Potencjalnie denerwujący dla tych, którzy chcą wykonać więcej pracy samodzielnie, jest również mniej niż idealny podczas nawigacji w obszarach dzielonych z pieszymi, gdzie mniej entuzjastyczna reakcja motoryczna byłaby lepsza. Niemniej jednak, W 95% przypadków poziom wsparcia jest doskonały. Zdecydowanie nie jest to rower, na którym możesz się spocić, gdy dotrzesz do celu.

Działa również tak cicho, jak odkryliśmy, a obsługa roweru jest dobrze zorganizowana i nigdy nie jest wybredna. Niektórzy snoby rowerowi mogą pożądać silnika montowanego na środku, ale współpracując z jednobiegowym układem napędowym Cowboy 4, jego system oparty na piaście nie robi wiele w porównaniu z tą droższą alternatywą. Jego hamulce są mocne, nawet w deszczu, a punkty styku, takie jak siodełko i uchwyty, są wygodne.

kowboj 4

(Zdjęcie: Joseph Delves)

To prowadzi nas do inteligentnych cyfrowych dodatków motocyklowych, których jest mnóstwo.. Aby rozpocząć, odblokować telefon, wystarczy wstępnie sparować telefon i wejść na pokład. Po aktywacji telefon mógłby pozostać w kieszeni, jednak o wiele lepszym miejscem byłoby dodatkowe etui Quad Lock na rowerze. Tutaj nie tylko skorzystasz z bezprzewodowego ładowania, ale może on działać jako osobisty asystent cyfrowy, który pomoże Ci znaleźć drogę.

Czasami po namyśle z niektórymi markami można powiedzieć, że w aplikację Cowboy włożono prawie tyle samo pracy co rower. Upuść pinezkę lub wyszukaj lokalizację, a nie tylko znajdzie szybkie, niezatłoczone trasy, ale także poinformuje Cię, ile czasu zajmie dotarcie na miejsce i ile prawdopodobnie tam pozostało baterii.

Zapomnij, gdzie zostawiłeś rower, lub, co gorsza, oddaj go z powrotem, a wbudowany lokalizator GPS pomoże Ci go zlokalizować. W tym samym czasie aplikacja będzie wyświetlać takie informacje, jak aktualna prędkość i przebyty dystans, jednocześnie umożliwiając rejestrowanie wszystkich codziennych podróży. Powiadomi nawet wcześniej wybrany kontakt o Twojej lokalizacji w razie wypadku.

kowboj 4

(Zdjęcie: Joseph Delves)

Inteligentne rzeczy nie kończą się również na rowerze czy aplikacji. Jednym z największych wyzwań jazdy w wielu miastach jest zwisanie z roweru. Również, Cowboy ubezpieczy również Twój rower od kradzieży na 10 € (około 15 € / 20 AU) miesięcznie. Znacznie tańsze niż indywidualne ubezpieczenie, skorzystanie z tej oferty prawdopodobnie oznacza, że ​​Twój rower będzie jeszcze bardziej używany, jednocześnie niwelując dodatkowy stres związany z jazdą na rowerze w centrum miasta. Cowboy obecnie oferuje również usługę naprawy mobilnej, choć w przeciwieństwie do wielu marek nie posiada jeszcze dedykowanych punktów serwisowych.

Konkurencja

Jeśli ta recenzja brzmi pozytywnie aż do pochlebstwa, jest powód, dla którego uważam, że ten rower przewyższa prawie wszystkie podobne odpowiedniki. I chodzi tu tyle samo o strukturę firmy sprzedającej rower, co o sam rower.. Większość producentów rowerów produkuje wiele rowerów, a niektóre z głównych marek produkują ponad sto różnych modeli w może 5 lub 6 rozmiarach i kilku kombinacjach kolorystycznych. Są one zwykle sprzedawane przez dealera, który sprzedaje do sklepu, który następnie sprzedaje Tobie.

Oczywiście nic z tego nie jest bardzo skuteczne. Cowboy, który zabezpieczył dziesiątki milionów dolarów finansowania, robi dwa rowery w jednym rozmiarze, w większości z identycznych części.

kowboj 4

(Zdjęcie: Joseph Delves)

Ten wysoce wydajny model biznesowy przekłada się na bardzo przystępne cenowo rowery dla konsumenta końcowego. Jednocześnie projektant raczej nie spieszy z rowerem z taką ilością pieniędzy w piątkowy wieczór. Wydawane co kilka lat, każda iteracja opiera się na doświadczeniu i informacjach zwrotnych generowanych przez skupienie się na jednym produkcie. Oczywiście budowanie biznesu, który to potrafi, nie jest łatwe. Obecnie mogę wziąć pod uwagę tylko historie sukcesu Cowboy i VanMoof, a także znacznie większą liczbę osób próbujących przekazać produkty linowe i twierdzących, że osiągnęli tę samą magię.

Pozostawiając VanMoof jako jedynego prawdziwego rywala Cowboya, nie jest przypadkiem, że obie firmy celują w tę samą młodą populację miejską za pomocą bardzo podobnie zaprojektowanych maszyn.

Kowboj kontra VanMoof

Następnie Jak Cowboy wypada w porównaniu ze swoim najbliższym rywalem? Na początek: 2,290 EUR (około 3,200 USD / 4,200 AU), Cowboy 4 jest prawie 25% droższy niż VanMoof S3 1,798 euro (około 2,500 USD / 3,300 AU). Jednak jego pokładowa funkcja ładowania telefonu jest obecnie dość wyjątkowa i oznacza, że ​​prawdopodobnie nigdy się nie zgubisz ani nie spóźnisz. Z punktu widzenia sprzętu jestem fanem jednobiegowego układu napędowego Cowboya, chociaż wielu woli inteligentny czterobiegowy automatyczny VanMoof.

Przy 19 kg Cowboy jest lżejszy niż większy VanMoof przy 21 kg. Silnik tylnej piasty Cowboya jest również lepszy niż alternatywa przedniego mocowania VanMoof. Choć nieco mniej płynny, akumulator Cowboya można łatwo odłączyć w celu naładowania, podczas gdy stacjonarna wersja VanMoofa oznacza, że ​​cały rower musi znajdować się w zasięgu gniazdka, aby się naładować.

Zestaw wykończeniowy Cowboy ma również lekkie ergonomiczne wykończenie i można zainstalować stelaż, co jest niedopatrzeniem w VanMoof. Jednak wynik VanMoof przeciwko Cowboyowi to przycisk doładowania, który dodaje tymczasowy zastrzyk dodatkowej mocy, gdy jej potrzebujesz i jest naprawdę zabawną funkcją.

Większość innych przedmiotów jest dość porównywalna. Obie firmy oferują nawet podobne koszty ubezpieczenia dochodzące do grosza. Następnie, Czy specyfikacje Cowboy 4 są znacznie lepsze niż Vanmoof? Prawdopodobnie, ale będzie to zależeć od twoich finansów. Oba są doskonałymi rowerami elektrycznymi.

Wnioski

Inne firmy produkują inteligentne elektryczne rowery miejskie, ale niewiele z nich wykonuje tak dobrą robotę jak Cowboy, biorąc pod uwagę koszty. Ale jesteśmy pewni, że ma dobry stosunek ceny do jakości i zapłacisz za to, co będziesz nosić. Ten rower elektryczny to jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć.

Udostępnij to