Tankowiec Bitcoin? RTX 4080 opóźniony? Czas usiąść i odpocząć, jeśli mnie o to poprosisz

Tankowiec Bitcoin? RTX 4080 opóźniony? Czas usiąść i odpocząć, jeśli mnie o to poprosisz

Wygląda więc na to, że długo oczekiwane procesory graficzne Nvidii Lovelace pojawią się dopiero pod koniec tego roku, jeśli wierzyć obecnym plotkom. Niekoniecznie jest tak nawet dlatego, że RTX 4000 nie jest gotowy do uruchomienia; zasugerowano, że karty graficzne nowej generacji mogą pojawić się później ze względu na istniejące zapasy kart RTX 3000, które Nvidia chce przenieść przed wprowadzeniem nowych procesorów graficznych.

Powodem tej rzekomej nadwyżki kart GeForce obecnej generacji jest oczywiście krach na rynku kryptowalut, który doprowadził do masowej sprzedaży GPU do kopania i ogólnego spadku sprzedaży ze strony Nvidii. Jeśli tak jest naprawdę (i w tym momencie są to głównie spekulacje, więc weź to z przymrużeniem oka), to błagam, błagam, błagam, nie kupujcie GPU do końca roku: przynajmniej nie za pełną cenę. , dobrze?

Tak, Amazon Prime Day ma nas wkrótce zaskoczyć serią zawrotnych ofert, a jeśli zobaczysz w sprzedaży kartę graficzną, którą chcesz kupić, nie pozwól, by Cię to powstrzymało. W rzeczywistości Prime Day może być twoją najlepszą szansą na złapanie okazji na najlepsze karty graficzne przed premierą RTX 4000, ponieważ Nvidia niechętnie obniży ceny istniejących kart przed wydaniem nowej generacji.

Jeśli nie kupujesz procesora graficznego ze zniżką w ten Prime Day, uspokój się i przestań przez jakiś czas martwić się o karty graficzne. Ceny istniejących procesorów graficznych spadną, gdy tylko karty Lovelace zostaną wprowadzone na rynek, więc możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy lub kupić potężną nową kartę RTX, nawet jeśli oznacza to czekanie do grudnia.

Opinia: Opóźnienia Nvidii mogą dać AMD szansę na odzyskanie udziału w rynku

Karty RTX firmy Nvidia były popularnym wyborem wśród górników kryptowalut, co oznacza, że ​​podczas wielkiej suszy GPU w 2021 roku były to najlepiej sprzedające się karty, zwykle znacznie powyżej sugerowanej ceny detalicznej. Procesory graficzne AMD Radeon nie były tak popularne w górnictwie, więc chociaż nadal były zbyt drogie, wróciły do ​​​​ceny detalicznej szybciej niż karty Nvidii, gdy niedobory chipów zaczęły się zmniejszać.

Oczywiście oznacza to, że AMD prawdopodobnie nie stoi w obliczu takiej samej sytuacji nadmiaru zapasów, jak Nvidia w tej chwili, przynajmniej nie w takim samym stopniu. Jeśli AMD może wypuścić swoje nowe procesory graficzne RNDA 3, zanim Nvidia będzie mogła wypuścić własne karty nowej generacji, Team Red ma duże szanse na zabezpieczenie większej części rynku, zanim Team Green dogoni.

Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że tak jest: RTX 4000 wygląda naprawdę imponująco i gdybym był AMD, martwiłbym się. AMD ma w zanadrzu kilka fajnych planów projektowania układów scalonych dla RDNA 3, ale niezależnie od tego, która strona jako pierwsza wypuści swoje nowe procesory graficzne, zawsze zachęcam do cierpliwości i czekania, aż będą dostępne dwie kolejne generacje, aby nie zabrakło. kupujący. żal.

Aha, i nie kupuj starego górniczego GPU tylko dlatego, że jest naprawdę tani. Nie, nie obchodzi mnie, co mają do powiedzenia na ten temat zwolennicy NFT na Twitterze; nie warte ryzyka. Jasne, karta z czyjegoś małego domowego sprzętu górniczego prawdopodobnie nie umrze, ale GPU, który wypocił swój krzem w magazynie wraz z setką swoich braci? Nie, dziękuję.