Firma Google ogłosiła nową wersję swojego oprogramowania Chrome OS, która powinna po raz pierwszy umożliwić jej rozszerzenie na urządzenia PC i Mac.

Nowy Chrome OS Flex jest przeznaczony do pracy na starszych komputerach i ma na celu zapewnienie firmom i szkołom, w szczególności, większej elastyczności w wyborze oprogramowania.

Oprogramowanie „pierwsze w chmurze” przypomina odpowiednik widziany już na urządzeniach Chromebook, oferując uproszczony sposób uzyskiwania dostępu do narzędzi Google Workspace, takich jak Gmail, Meet, Dokumenty Google, z tysiącami aplikacji dostępnych w Sklepie Play.

System operacyjny ChromeFlex

„Informacje o użytkownikach końcowych są skomplikowane. A dla firm i szkół jest to jeszcze bardziej skomplikowane” – napisał Thomas Riedl, dyrektor ds. produktów, biznesu i edukacji w Google Cloud, w poście na blogu, w którym ogłasza tę wiadomość.

„Długie czasy uruchamiania, uciążliwe aktualizacje, wtyczki bezpieczeństwa i kłopotliwe zarządzanie starszymi urządzeniami marnują cenny czas dla pracowników, studentów i działu IT”.

„Chrome OS Flex unowocześnia urządzenia, które już posiadasz, umożliwiając korzystanie z zalet systemu operacyjnego Chrome na komputerach PC i Mac”.

(Kredyt obrazu: Google)

Google twierdzi, że Chrome OS Flex „uruchamia się w kilka sekund”, co oznacza, że ​​nie trzeba długo czekać, aż urządzenie będzie gotowe, a aktualizacje systemu są pobierane w tle.

Administratorzy mogą zainstalować Chrome OS Flex na urządzeniach w pracy lub szkole przez USB lub sieć, umożliwiając szybkie wdrożenie, z profilami użytkowników przesłanymi przez chmurę, automatycznie synchronizując ich ustawienia, zasady i zakładki.

System Chrome OS Flex będzie również korzystał z regularnych aktualizacji zabezpieczeń Google przed najnowszymi zagrożeniami, a Google zauważa również, że ze względu na luźne specyfikacje korzystanie z Chrome OS Flex oznacza, że ​​możesz dłużej przechowywać swoje istniejące urządzenia, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów elektronicznych. .

Riedl zauważył, że w uruchomieniu pomogło przejęcie Neverware przez Google w 2020 roku, którego system operacyjny CloudReady oparty na Chromium pomógł firmom na całym świecie przejść na oprogramowanie dla przedsiębiorstw.

Google twierdzi, że Chrome OS Flex nie jest jeszcze gotowym produktem, ale użytkownicy mogą wypróbować nowe oprogramowanie jako bezpłatną wersję próbną teraz przed większą wersją w tym roku.

Udostępnij to