Wzrost popularności oprogramowania ransomware napędza przyjęcie Zero Trust

Większość firm stosuje zasadę zerowego zaufania, zwłaszcza te z rozproszoną lub hybrydową siłą roboczą, ale większość z nich nie zdaje sobie jeszcze sprawy z korzyści, jakie oferuje ta stosunkowo nowa praktyka w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Eksperci ds. bezpieczeństwa w chmurze, Zscaler, przeprowadzili ankietę wśród ponad 1,900 starszych decydentów IT w organizacjach, które już rozpoczęły migrację aplikacji i usług do chmury w ramach swojego raportu „State of Zero Trust Transformation” do 2023 r. (otwiera się w nowej karcie), stwierdzając, że tylko 19% stworzyli opartą na zaufaniu infrastrukturę hybrydową opartą na specyfice pracy.

Kolejne 50% pracuje obecnie nad wdrożeniem zerowego zaufania lub jest na etapie planowania.

Argumenty za zerowym zaufaniem

Jednak tylko 22% respondentów ma „XNUMX% pewności”, że ich organizacja wykorzystuje pełny potencjał infrastruktury chmurowej, w tym możliwości Zero Trust.

Istnieje wiele obiektywnych korzyści z wdrożenia Zero Trust w środowisku biznesowym, ale dla Zscaler poprawa doświadczenia pracowników jest najsilniejszym argumentem.

52% respondentów zgodziło się, że Zero Trust rozwiązałoby problem niespójnego dostępu do aplikacji i danych lokalnych i chmurowych.

Jeśli nie, administratorzy IT oczekują, że Zero Trust rozwiąże problem utraty produktywności spowodowanej problemami z dostępem do sieci (46%), a niektórzy twierdzą, że technologia ta pomoże pracownikom uzyskać dostęp do aplikacji biznesowych i danych z dowolnego miejsca, z urządzeń osobistych (39%).

Firma Zscaler odkryła, że ​​firmy skoncentrowane na IT traktują dostęp do sieci Zero Trust Network Access (ZTNA) jako priorytetową inwestycję w ciągłe zmiany w zdalnych i hybrydowych środowiskach pracy w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Ponad jedna trzecia (35%) zamierza przyjąć kulturę pracy w pełni zdalnej, a kolejna czwarta (27%) rozważa model hybrydowy. Tylko dwóch na pięciu (38%) zatrzyma swoich pracowników w pełni w biurze.

Jako raczkujący zestaw zasad bezpieczeństwa, Zero Trust ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim całkowicie zastąpi starsze cyfrowe metody bezpieczeństwa biznesowego.

Według raportu ponad połowa respondentów (54%) postrzega starsze sieci, sieci VPN i zapory obwodowe jako przestarzałe i nieskuteczne technologie ochrony przed cyberatakami i zapewniające odpowiedni wgląd w ruch związany z aplikacjami.

Ponadto dwie trzecie (68%) zgadza się, że bezpieczna transformacja w chmurze jest niemożliwa w przypadku starszej infrastruktury bezpieczeństwa sieci.

Zscaler twierdzi, że Zero Trust ma „wyraźną przewagę” nad tradycyjnymi zaporami sieciowymi i VPN, jeśli chodzi o zabezpieczenie zdalnego dostępu do krytycznych aplikacji. Z danych jasno wynika, że ​​organizacje mogą kierować się wyłącznie zdrowym rozsądkiem.

Udostępnij to