Prawie połowa deweloperów może zrezygnować w tym roku z pracy

Prawie połowa deweloperów może zrezygnować w tym roku z pracy

Według nowych badań nie wszyscy są podekscytowani powrotem do biura, a deweloperzy są często bardziej zdenerwowani niż inni.

Raport DigitalOcean wykazał, że prawie połowa (42%) rozważa lub już zrezygnowała z pracy w tym roku. Przebadano około 2500 respondentów w 94 krajach, w tym w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Ponadto ponad jedna czwarta (27%) podjęła już nową pracę w ostatnim roku.

Co denerwuje pracowników?

Prawie jedna trzecia – 28% – deweloperów rozważających odejście z pracy jako czynnik motywujący wymieniła wyższą płacę, podczas gdy 21% wymieniło zdalną i elastyczną pracę w pełnym wymiarze godzin, a 16% wymieniło lepsze Ventaja.

Mając to na uwadze, pracodawcy powinni być może rozważyć zainwestowanie w lepsze laptopy dla programistów lub lepsze narzędzia do zdalnej współpracy.

Kolejnym silnym czynnikiem zachęcającym pracowników do poszukiwania nowych pastwisk była przedsiębiorczość, na którą wskazywało 8% promotorów, którzy odeszli z pracy i 9%, którzy rozważali odejście.

DigitalOcean nazwał to zjawisko „wielkim przeniesieniem”, w którym bardziej elastyczne zasady dotyczące pracy zdalnej zachęcają pracowników do samodzielnej pracy.

Deweloperzy najczęściej skarżyli się na brak czasu i zasobów do pracy nad projektami, a 11% podało jako problem rotację członków zespołu.

Ale to nie tylko kwestie płacowe sprawiają, że pracownicy rozważają ratowanie wszystkiego.

„Przyciąganie i zatrzymywanie talentów programistów szybko się zmienia, a firmy muszą dostosować się do nowego otoczenia” — powiedział Gabe Monroy, dyrektor ds. produktu w DigitalOcean. „Firmy muszą lepiej zrozumieć programistów i zapewnić im narzędzia, korzyści i wynagrodzenie, których potrzebują, aby odnieść sukces; Od tego zależy przetrwanie biznesu w erze cyfrowej”.

Według badania przeprowadzonego przez Slack, które objęło 1000 pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii, raport pojawia się tuż po podobnych ustaleniach, w których stwierdzono, że prawie połowa pracowników w Wielkiej Brytanii jest zaniepokojona kosztami powrotu do biura.

Te stresory obejmują koszty, takie jak podróże i jedzenie, w czasie, gdy prawie 9 na 10 dorosłych w Wielkiej Brytanii zgłasza wzrost kosztów życia, zgodnie z danymi Urzędu Statystyk Narodowych (ONS).