To znana historia: gdzieś w drodze na imprezę zgubiłeś słuchawkę. Tymczasem gdzie indziej podobna historia nieszczęścia: twój przyjaciel właśnie zostawił swój telefon w taksówce i teraz nie może ci powiedzieć.

Trek 2000 (tak, firma najbardziej znana z wynalezienia ThumbDrive) chce zaoszczędzić Ci nocy dzięki swojej pierwszej wyprawie do prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych, Re-YTHM.

Nie, nie wiemy, jak należy wymawiać tę nazwę (Reethum? Re-Whythum?), ale wiemy, że zestawy słuchawkowe Trek Re-YTHM zawierają nowe i ulepszone „Drop and Alert” i „Proximity Alert”. . systemy zbierania. które, gdy są używane razem, powinny pomóc nam wszystkim zminimalizować utratę naszych słuchawek i urządzeń źródłowych, z którymi są sparowane.

Do czego służą funkcje? Cóż, to coś, czego do tej pory nie oferowały nawet najlepsze prawdziwe słuchawki bezprzewodowe na rynku. Obecnie w oczekiwaniu na zakończenie zgłoszeń patentowych Drop Alert używa powiadomienia aktywowanego głosem przez wkładki douszne, gdy użytkownik upuszcza jedną ze swoich wkładek dousznych i wyświetla jasne, migające diody LED na brakującej wkładce dousznej, aby pomóc ją zlokalizować (na przykład na najciemniejszej ulicy lub jeśli po prostu spadł z boku sofy).

Z kolei alarm zbliżeniowy wyemituje powiadomienie głosowe „poza zasięgiem” przez słuchawki, jeśli urządzenia mobilne podłączone do słuchawek są oddzielone niewielką odległością, tj. jeśli Twój telefon nadal jest w Uberze, z którego właśnie wyszedłeś. Dzięki zasięgowi do 30 metrów pomoc dźwiękowa i wizualna tej ulepszonej funkcji odzyskiwania (która wykorzystuje protokół Bluetooth Low Energy lub Bluetooth LE) powinna znacznie pomóc użytkownikom uniknąć utraty urządzeń i zestawów słuchawkowych.

Opinia: Te funkcje odzyskiwania są muzyką dla moich łatwo rozpraszających się uszu i mam nadzieję, że Apple słucha

Aplikacja śledząca Find My Asset firmy Apple, która lokalizuje i odtwarza dźwięk na zgubionym iPhonie, iPadzie, iPodzie touch, Macu, Apple Watch, AirPods lub zgodnych słuchawkach Beats, jest dobrze udokumentowana i na pewno wystarczająco dobra, ale jeśli nie aktywuj Znajdź Mi, zanim się zgubi, zapomnij.

Ponadto, jeśli chcesz zobaczyć, jak daleko od Ciebie znajdują się Twoje urządzenia, musisz włączyć dokładną lokalizację dla aplikacji Lokalizator, której udostępnianie może nie zawsze być wygodne.

Trek oferuje tutaj coś pilniejszego i bardziej przydatnego na krótką metę. Nie mogę opowiedzieć o wszystkich trudnych chwilach w życiu, które mógłbym odzyskać, gdyby moja zgubiona słuchawka włączyła tylko jasne światło, abym mogła je szybko zlokalizować. Ale oto jedno: podczas gali Mercury Prize w 2021 r. wyszedłem spod naszego wybitnego stołu prasowego, wymachując zbłąkanymi słuchawkami i krzycząc „Woohoo!” tak jak przechodził Mogwai. Brakowało mi jego piosenki. Nigdy tego nie zmienię.

Możesz stwierdzić, kiedy słuchawki oddaliły się zbyt daleko od telefonu, ponieważ muzyka po prostu się zatrzymuje. Ale ile razy spotkałeś się z upadkami Bluetooth, które nie mają nic wspólnego z odległością geograficzną Twojego urządzenia: rozładowane baterie, parowanie z ostatnim znanym urządzeniem itp. Jeśli pomocny głos powiedział mi, że problemem jest lokalizacja mojego iPhone'a, cóż, może to zmienić grę.

W każdym razie słuchawki Re-YTHM obsługują podwójny tryb Bluetooth 5.2 (dla prawie natychmiastowego parowania urządzeń i solidnego połączenia) oraz trzy różne tryby słuchania, w tym podwójny tryb, anulowanie aktywnego szumu i profil przezroczystości.

Każdy pączek jest również stosunkowo lekki, waży 6 g (choć sprawdź LinkBuds S firmy Sony, jeśli potrzebujesz mniejszych jednostek), a stopień wodoodporności IPX5 oznacza, że ​​powinny być dobre nawet dla najbardziej spoconych klas wirowania.

Re-YTHM oferuje również 8 godzin ciągłego odtwarzania muzyki i 9 godzin rozmów na jednym ładowaniu, a etui do ładowania bezprzewodowego można w pełni naładować w zaledwie 1,5 godziny, aby dodać kolejne 28 godzin odtwarzania muzyki i 31,5 godziny rozmów .

Wszystko to, a kosztują tylko 59.90 USD (około 49 USD lub 86 AU). Ciekawe, zwłaszcza gdy nawet najtańsze AirPods firmy Apple (2019) są ponad dwukrotnie droższe, a zatem podwójnie bolesne do utraty...

Udostępnij to