Snowpiercer zakończy się po zakończeniu czwartego sezonu, potwierdzono w weekend.

Program został wyprodukowany przez amerykańską sieć TNT, ale był emitowany na całym świecie w serwisie Netflix na wszystkich terytoriach z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Chin.

Snowpiercer jest oparty na filmie Parasite Bong Joon-ho z 2013 roku pod tym samym tytułem, zaadaptowanym na podstawie francuskiej powieści graficznej Le Transperceneige z 1982 roku autorstwa Jacquesa Loba, Benjamina Legranda i Jean-Marca Rochette.

Osadzona w postapokaliptycznej przyszłości, w której świat stał się zamarzniętym pustkowiem, Snowpiercer podąża za pasażerami w pociągu o tej samej nazwie, ogromnym, wiecznie jadącym pociągu, który nadal okrąża kulę ziemską, przewożąc szczątki humanidady.

Zaprojektowany i zbudowany przez ekscentrycznego miliardera o imieniu Wilford, pociąg ma ponad 1,000 samochodów, niektóre z nich to szczyt luksusu, inne ledwo trzymają się razem, co prowadzi do ciągłego konfliktu i napięcia między postaciami z walką klasową, niesprawiedliwością społeczną i polityką. ciągłego grania w przetrwanie.

W serialu wystąpili Jennifer Connelly i Daveed Diggs, z Mickeyem Sumnerem, Alison Wright, Iddo Goldbergiem i Seanem Beanem również w kluczowych rolach. Do tej pory były trzy sezony, a czwarty jest obecnie w produkcji.

Wiadomość została zgłoszona przez Deadline (otwiera się w nowej karcie), która potwierdziła anulowanie i opublikowała cytat o zakończeniu programu od rzecznika TNT, który powiedział: „Możemy potwierdzić, że Snowpiercer zakończy się po udanym biegu przez kilka sezonów. na naziemnej telewizji cyfrowej. Jego utalentowani pisarze, aktorzy i ekipa przyjęli niezwykłą przesłankę i ożywili ją w ekscytujący sposób. Otrzymała uznanie krytyków, wywarła znaczący wpływ na postapokaliptyczny gatunek, a teraz na zawsze pozostaje w sercach i umysłach fanów.

Wydany w maju 2020 roku program przeszedł kręty proces rozwoju. Josh Friedman, scenarzysta Emerald City i Terminator: Mroczny los, został przydzielony do wyreżyserowania serialu, z pilotem wyreżyserowanym przez Scotta Derricksona z Doktora Strange'a. Ale zwalniając pilota, Friedman został usunięty z serialu po sporze z kierownictwem sieci. Derrickson został poproszony o ponowne zastrzelenie pilota i odmówił. W końcu zatrudniono pisarza Orphan Black Graeme Mansona, nakręcono nowego pilota, a serial przesunięto o rok.

Recenzje programu były mocne, z 75% oceną na Rotten Tomatoes (otwiera się w nowej karcie), ale pomimo wprowadzenia nowego showrunnera, Paula Zbyszewskiego, który zastąpił Mansona w czwartym sezonie, kierownictwo TNT zdecydowało, że program ma biegnie swoją trasą.

Analiza: Dlaczego Snowpiercer się kończy?

Twórca programu, TNT, co oznacza Turner Network Television, należy do Warner Bros. Discovery, to podstawowy kanał kablowy poświęcony głównie nadawania klasycznych filmów i seriali telewizyjnych z większością programów, zwłaszcza w ciągu dnia. obecne i stare procedury policyjne sieci, takie jak Bones i Cold Case. W tej chwili ma tylko dwa oryginalne programy, Snowpiercer, który kończy się po czwartym sezonie, oraz amerykańskie wznowienie telewizyjnego australijskiego dramatu kryminalnego Animal Kingdom, który jest obecnie w piątym i ostatnim sezonie.

Zgodnie z raportem Deadline, plan zakładał, że TNT ma już wyzerować swoją pierwotną zawartość, a proces został przyspieszony wraz z fuzją Discovery i WarnerMedia.

Szukasz nowego programu Netflix do objadania się? Mamy tu to, czego potrzebujesz.

Udostępnij to