Samsung One Connect Box ma niemal mityczny status wśród posiadaczy telewizorów, jako niezwykle przydatne akcesorium do telewizora, które jednak nie jest tak rozpowszechnione, jak można by sobie wyobrazić.

Funkcja One Connect Box polega na kierowaniu kabli i przewodów z dala od telewizora, zlecaj zewnętrzne wejścia HDMI, połączenia zasilania itp., a także upewnij się, że na ekranie nie ma bałaganu. Niezależnie od tego, czy umieścisz One Connect Box pod ścianą z ekranem, obok, na blacie, czy sprytnie ukryjesz go w szafce, zapewnia znacznie większą elastyczność w zakresie zestawu kina domowego i AV.

Jak dotąd wszystko idzie dobrze. Ale nie możesz po prostu wybrać One Connect Box do użycia na dowolnym telewizorze Samsung, to właśnie to ograniczenie sprawia, że ​​trochę trudno jest dostać go do domu.

Tutaj wkraczamy. W tym przewodniku znajdziesz pełne wyjaśnienie możliwości One Connect BoxJak mu się sprawy mają? 2021 model Slim One Connect Box oraz nowe telewizory Samsung, które będą dostarczane z przydatnym akcesorium.

Slim One Connect Box: Co nowego?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że pojawił się nowy model 2021 o nazwie Slim One Connect Box. Jest cieńsza i bardziej kompaktowa wersja One Connect Box które widzieliśmy w ostatnich latach, ze zaktualizowanymi połączeniami i nowym formatem, a także możliwością podłączenia go z tyłu obudowy.

Post na blogu Samsunga o ofercie telewizorów 2021 daje lekki ukłon w stronę „pudełka Slim One Connect”, nazywając to „nowym systemem zarządzania kablami, który można przymocować z tyłu telewizora”.

Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnych specyfikacji dla pudełka Slim One Connect, ale spodziewamy się, że porty HDMI 2.1, biorąc pod uwagę ich obecną częstotliwość w ofercie telewizorów Samsung, będą obsługiwane przez HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel), który umożliwia przekazywanie dźwięku do listwy dźwiękowej. Prawdopodobnie będzie to priorytet dla telewizorów 8K, a także nowej serii MicroLED, która pojawi się w tym roku.

Nie wyciągnęliśmy jeszcze pełnej specyfikacji z pudełka, ale z pewnością zaktualizujemy tę stronę, gdy dowiemy się więcej.

Skrzynka przyłączeniowa Samsung Slim One

Slim One Connect Box dla Samsunga (2021) (zdjęcie: Samsung)

Połączenia Samsung One Connect Box

Konkretne połączenia w One Connect Box będą zależeć od tego, jak nowy lub stary jest Twój telewizor Samsung. Model 2021, który wyszedł z pudełka, prawdopodobnie będzie miał porty HDMI 2.1, biorąc pod uwagę, że są one teraz standardem w telewizorach QLED, a także eARC (Enhanced Audio Return Channel). Jednak starsze wyświetlacze nie będą miały tyle szczęścia.

Pudełko One Connect zwykle jest wyposażone w porty do podłączenia przedłużacza podczerwieni (wyjście podczerwieni) i głośników zewnętrznych (wyjście audio). Istnieją również porty antenowe (ANT IN), komponentowe (AV IN), HDMI (z ARC do strumieniowego przesyłania dźwięku do soundbarów), Ethernet (LAN), optyczne i USB.

Model 2019/2020 został dostarczony z wpisami wymienionymi poniżej:

  • 1 x łodyga
  • 1 x usługa
  • 1 x IN antena
  • 1 x wejście AV / wejście komponentowe
  • 1 x cyfrowe wyjście audio (optyczne)
  • 1 x port Ethernet
  • 4 x wejście HDMI (jedno z ARC)
  • 1 x jeden port połączeniowy
  • 2 porty USB 2.0 0.5 A.
  • 1 x port dysku twardego USB 2.0 5 V.

Wymiary pudełka Samsung One Connect

Od czasu jego powstania w 2014 roku pojawiło się kilka iteracji One Connect Box, czasem nawet w jeszcze mniejszym modelu „Mini” dla tych, którzy chcą sobie poradzić z mniejszą ilością wejść.

Model 2019/2020 ma wymiary 390 x 130 x 70 mm dla telewizorów 4K i nieco większe wymiary 394 x 177 x 80 mm dla telewizorów 8K.

Oczekuje się jednak, że model „Slim” z 2021 r. będzie mniejszy od obu.. Z obrazów, które widzieliśmy, nowy model jest zdecydowanie smuklejszy i krótszy, z zakrzywionym korpusem i gładkim połyskiem wypolerowanego kamyka, zupełnie innym niż prostokątny kształt i ostre rogi z poprzedniej iteracji.

Pudełko Samsung One Connect

Samsung One Connect Box (2020) (zdjęcie: Future)

Cena Samsung One Connect Box: Ile to kosztuje?

To trudne pytanie, biorąc pod uwagę, że nie możesz kupić pudełka One Connect jako samodzielnego akcesorium. Jest dostarczany w pakiecie z wybranymi modelami telewizorów Samsung, zwiększając sugerowaną cenę detaliczną dla tych odpowiednich zestawów.

Na przykład model 95 Q2020T został początkowo sprzedany za 2,999 USD. dla rozmiaru 65 cali, to o 500 USD (około 350 EUR / 650 USD) więcej niż Q90T, który jest dostarczany bez pudełka. To gwałtowny wzrost ceny i jest świadectwem wysokiej jakości pudełka.

To mylący sposób robienia rzeczy i niezbyt przyjazny dla konsumenta, ale możemy pokazać, które telewizory Samsung są dostarczane w pudełku. Już na pierwszy rzut oka widać, że ilość wsparcia w ofercie Samsunga zmienia się szalenie z roku na rok.

Telewizory Samsung 2021 (Slim One Connect Box)

Telewizory Samsung 2020 (One Connect Box)

Telewizory Samsung 2019 (One Connect Box)

Mini telewizor LED

Samsung QN900 Neo QLED TV (2021) (zdjęcie: Samsung)

Samsung One Connect Box: przyszłość okablowania

Samsung wyraźnie widzi pewną przyszłość w One Connect Box, choć dostępność pozostaje ograniczona do niektórych zestawów.

2021 przyniósł ewolucję współczynnika kształtu, z cieńszym profilem i zaktualizowanymi połączeniami HDMI 2.1, chociaż pełny potencjał akcesorium nie zostanie wykorzystany, dopóki nie będzie można go zapakować z płaskim ekranem tak samo, jak kompatybilny soundbar lub dodatkowa ramka Samsunga.

To powiedziawszy żadna z innych dużych marek telewizyjnych nie robi czegoś takiego jak One Connect Box. Na razie nawet inscenizowane postępy Samsunga wysuwają go do przodu.

Dzisiejsza najlepsza oferta Telewizor Samsung Q60T QLED 43″

Udostępnij to