Podobno pojawi się tańszy Apple TV

Podczas gdy Apple publikował wszystkie swoje wielkie zapowiedzi dotyczące oprogramowania na WWDC 2022, w tym między innymi wydanie iOS 16 i macOS 13, nie mogliśmy się doczekać premiery tvOS 16.

W ostatnich latach tvOS w Apple TV 4K i Apple TV HD wydawał się nieco zapomniany w porównaniu z ekscytacją związaną z rozwojem w innych obszarach, a w tym roku wydawało się, że został całkowicie zapomniany, ponieważ na scenie nie było żadnej wzmianki ani prezentacji .

Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje, chociaż tak naprawdę wiemy o tym tylko dlatego, że szukaliśmy dowodów, jakby to była jakaś życzliwa chupacabra.

Ostatecznie programiści mogą już teraz pobrać tvOS 16 beta, a informacje o nowościach są bardzo ograniczone i szeroko rozrzucone. Główne dotychczasowe funkcje to ulepszenia łączności między urządzeniami (tj. między iPhone/Apple Watch i Apple TV), nowe i przeprojektowane wsparcie dla inteligentnego domu (w tym nadchodzący standard Matter), obsługa większej liczby kontrolerów gier Bluetooth i ograniczona obsługa nowego Graficzne API Metal 3 (wg Apple Insider (otwiera się w nowej zakładce)).

W szczególności Apple World (otwiera się w nowej karcie) wyróżnił następujące funkcje tvOS 16, ale pamiętaj, że są to funkcje, z których mogą korzystać programiści, więc nie będą one dostępne we wszystkich aplikacjach:

„Zintegruj swoją aplikację tvOS z aplikacją iOS, iPadOS lub watchOS, aby odblokować nowe wrażenia na Apple TV. Na przykład może dostarczać bardziej spersonalizowane treningi na Apple TV w oparciu o dane z czujnika ruchu z Apple Watch, wyświetlać informacje w czasie rzeczywistym na iPhonie podczas odtwarzania multimediów”. odtwarza w Twojej aplikacji na Apple TV lub zawiera więcej ekranów do odtworzenia.

„Ułatw użytkownikom korzystanie z aplikacji Apple TV dzięki lepszej integracji profili użytkowników z systemem. Dzięki poświadczeniom przechowywanym w udostępnionym pęku kluczy użytkownicy nie będą musieli logować się i wybierać swojego profilu za każdym razem, gdy uruchamiają Twoją aplikację”.

Poprosiliśmy firmę Apple o potwierdzenie nowych funkcji i ulepszeń w systemie tvOS 16, a gdy je będziemy mieć, zaktualizujemy tę historię o szczegóły.

Wygląda na to, że publiczna beta tvOS 16 będzie dostępna w przyszłym miesiącu, a pełna wersja pojawi się jesienią/jesień; W zeszłym roku był to dokładnie 20 września, po premierze iPhone'a 13 i spodziewamy się czegoś podobnego. oś czasu w tym roku wokół premiery iPhone'a 14.

Opinia: Nie wygląda dobrze na Apple TV

Uwielbiamy Apple TV 4K tutaj w TechRadar – jego jakość obrazu bije na głowę prawie każde inne urządzenie do przesyłania strumieniowego, a filmy do pobrania ze sklepu Apple Store są wyższej jakości niż w przypadku jakiejkolwiek innej usługi przesyłania strumieniowego. Są tak blisko Blu-ray 4K, jak to tylko możliwe, nie wydając dużo pieniędzy na płyty… ale często można kupić filmy 4K za mniej niż koszt kanapki, czego Blu-ray nie może (no cóż , może z wyjątkiem niektórych kanapek z Nowego Jorku).

Ale brak rozwoju tvOS jest naprawdę niepokojący i sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy Apple nadal jest zaangażowany w tę platformę. Nie żeby nie było żadnych dodatków: Spatial Audio w iOS 15 to fantastyczna nowa funkcja. Ale powiedzmy, że w watchOS 9 lub iPadOS 16 otrzymujesz pięć lub sześć wspaniałych nowych funkcji i wiele fajnych małych funkcji.

Jedno z wymienionych powyżej ulepszeń oznacza, że ​​na drugim ekranie Twojego iPhone'a lub iPada mogą pojawiać się informacje w czasie rzeczywistym dotyczące tego, co widzisz na ekranie głównym, i to brzmi świetnie… ale ilu programistów będzie pracowało, aby to dodać? jeśli Apple nie promuje tvOS jako platformy? Apple musi prowadzić i pokazywać ludziom, co mogą mieć, w przeciwnym razie te nowe sztuczki zostaną po prostu zignorowane.

Czy naprawdę uważamy, że w świecie telewizyjnej interakcji nie ma nic, co by skorzystało na świeżym myśleniu? Oczywiście nie. Jakie inteligentne opcje obrazu w obrazie moglibyśmy mieć? Co by było, gdyby Apple zastosowało swoje umiejętności uczenia maszynowego, aby przeanalizować to, co oglądasz, i powiedzieć ci o tym wszystko, na przykład kim są aktorzy w scenie i w czym jeszcze byli, na przykład Amazon X-Ray, ale wszystko, co oglądasz? ? Czy Apple może używać swojego języka przetwarzania do tworzenia napisów nawet dla programów, które ich nie mają?

I wiesz, klawiatura Apple TV to nadal poziome rzędy liter na ekranie, rozwiązanie, którego nikt nie lubi.

Więc pytanie brzmi, dlaczego Apple nie dodaje więcej do tvOS? I może nam się nie spodobać odpowiedź.

Udostępnij to