Wysoka cena Photoshopa przerażała wiele osób w przeszłości, ale Adobe testuje teraz bezpłatną wersję swojej popularnej aplikacji do edycji obrazów.

Witryna z wiadomościami technicznymi The Verge (otwiera się w nowej karcie) informuje, że kanadyjscy użytkownicy mogą bezpłatnie wypróbować Photoshopa w Internecie. Najwyraźniej Adobe chce uczynić swoją aplikację bardziej dostępną dla ludzi i opisuje wersję próbną jako usługę „freemium”. Planowane jest również dodanie nowych funkcji dla subskrybentów, aby odróżnić wersję płatną od bezpłatnej.

Zasadniczo Adobe tworzy własną wersję Canva, która jest bezpłatnym narzędziem do edycji obrazów online z własnym płatnym planem premium. Adobe nie ujawniło, według The Verge, czy i kiedy darmowy program Photoshop w sieci zostanie oficjalnie uruchomiony, ani czy istnieją plany rozszerzenia okresu próbnego na rynki międzynarodowe.

Skontaktowaliśmy się z Adobe, aby sprawdzić, czy byliby skłonni udzielić nam informacji o bezpłatnej wersji próbnej Photoshopa w Internecie, ale spotkaliśmy się z ciszą radiową.

Korzyści ze strony internetowej

Firma Adobe uruchomiła Photoshopa w Internecie (otwiera się w nowej karcie) w październiku zeszłego roku na konferencji Adobe Max 2021. Aplikacja oparta na przeglądarce to uproszczona wersja Photoshopa na komputery, z większym naciskiem na współpracę. Dostajesz pędzle, dopasowania warstw, kadrowanie i nie tylko, ale nie będziesz mieć pełnego arsenału narzędzi.

W przypadku współpracy możesz samodzielnie dodawać komentarze lub edytować pracę w toku. Chodzi o to, aby nie bombardować artysty wieloma komentarzami na temat tego, co zmienić; Możesz zrobić to samemu.

Jedną z najlepszych rzeczy w Photoshopie w Internecie jest to, że można go używać na Chromebooku. Użycie na określonej platformie laptopa może wydawać się arbitralne, ale Chromebooki są ważnym narzędziem dla profesjonalistów i studentów. Firma Adobe potwierdziła w poście na forum (otwiera się w nowej karcie), że standardowa aplikacja komputerowa Photoshop nie działa na Chromebookach.

Aplikacja przeglądarki łagodzi ten problem. Masz teraz wersję programu Photoshop, z której mogą korzystać użytkownicy Chromebooków. Obecnie za urządzenie trzeba zapłacić 21 euro miesięcznie, a jeśli cię na to nie stać, to nie masz szczęścia. Przydatne jest posiadanie bezpłatnej wersji prawdopodobnie najlepszej aplikacji Adobe.

Analiza: nowe freemium

Adobe oferuje już kilka bezpłatnych aplikacji. Istnieje Adobe Express, aplikacja do projektowania z szeroką gamą narzędzi, ale wiele z nich blokuje za zaporą. Jest też Fresco (otwiera się w nowej zakładce), czyli aplikacja do rysowania i malowania pod modelem freemium.

Wygląda na to, że Adobe stosuje przynętę w swoich aplikacjach: kusząc nowych użytkowników darmowymi wersjami swoich aplikacji, jednocześnie blokując najlepsze części za zaporą. Ciekawie będzie zobaczyć, czy inne aplikacje, takie jak edytor wideo Premiere, również otrzymają bezpłatne leczenie.

Wraz z tą wiadomością Photoshop otrzymuje również nowe narzędzie Filtr neuronowy do przywracania starych zdjęć (ale sprawia, że ​​wyglądają jak plastikowe).

Jeśli chcesz wypróbować darmowe alternatywy dla Photoshopa, TechRadar ma listę najlepszych na 2022, w tym wspomnianą Canva.

Udostępnij to