Senna lub pod wpływem alkoholu jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Producenci samochodów stosują technologie monitorowania zaniedbań kierowców, aby temu zapobiec.

Hyundai Mobis, jednostka produkująca części Hyundai Motors, opracowała inteligentny sterownik kabiny, który może monitorować i analizować w czasie rzeczywistym różne sygnały biometryczne, takie jak postawa kierowcy, tętno i fale mózgowe, aby zapewnić bezpieczną jazdę.

Ta technologia bezpieczeństwa skupia się na pasażerach, a nie na osiągach pojazdu, działa niezależnie od całego samochodu i zapewnia kierowcom narzędzia, których potrzebują, aby jeździć tak wydajnie, jak to możliwe.

Firma poinformowała, że ​​po raz pierwszy opracowano dedykowany monitor opieki zdrowotnej, który może przeprowadzać zintegrowaną analizę różnych parametrów życiowych.

Cheon Jae-seung, szef Działu Badań i Rozwoju Hyundai Mobis, powiedział: „W oparciu o unikalną bazę danych parametrów życiowych, którą stworzyliśmy, będziemy nadal ulepszać tę technologię, aby zapewnić więcej funkcji, w tym zapobieganie chorobie lokomocyjnej, zarządzanie stresem i picie alkoholu bloking. -napędowy."

Technologia stojąca za nowym kontrolerem kokpitu Hyundai Mobis

(Źródło zdjęcia: Hyundai Mobis)

Mobis, który nazwał nową technologię Smart Cabin Controller, twierdzi, że jest wyposażony w cztery czujniki: kamerę 3D do rejestrowania postawy pasażerów, czujnik EKG zamontowany na kierownicy, który monitoruje serce kierowcy, zestaw słuchawkowy, który mierzy mózg fale krążące wokół uszu, a czujnik HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) mierzy temperaturę/wilgotność w kabinie i poziom dwutlenku węgla.

Kierowca analizuje różne parametry życiowe zebrane z tych czujników w czasie rzeczywistym, aby pomóc w bezpiecznej jeździe.

Na podstawie tych informacji może zostać uruchomiony lub wyświetlony alarm na jednym z cyfrowych systemów wyświetlania pojazdu.

Jeśli czujnik EKG wykryje wysoki poziom stresu kierowcy, może zalecić przełączenie w tryb autonomicznego przełączania lub nawet zatrzymanie pojazdu, jeśli to konieczne.

Możesz otworzyć okna lub przełączyć się na tryb cyrkulacji zewnętrznej, jeśli poziom CO2 jest zbyt wysoki. „Oczekuje się, że ta technologia będzie dalej ewoluować, aby móc poprowadzić pojazd do izby przyjęć w nagłych przypadkach, takich jak zatrzymanie akcji serca” – dodał Cheon Jae-seung.

Hyundai Mobis zapowiedział nowy inteligentny sterownik kokpitu.

(Źródło zdjęcia: Hyundai Mobis)

W zeszłym roku Hyundai Mobis wprowadził „M.Brain” – system monitorowania kierowcy oparty na falach mózgowych oraz „M.VICS” – autonomiczny system kabinowy wyposażony w kilka nowych technologii medycznych. Obejmują one czujnik EKG, kierowcę i kamera monitorująca ruch. choroba. technologia redukcji

Uwaga kierowcy jest oceniana przez połączenie danych dotyczących jazdy, takich jak zmiana pasa ruchu, sterowanie kierownicą, przyspieszanie i zwalnianie oraz inne dane o stanie kierowcy, takie jak wykrywanie mrugania.

Udostępnij to