Platforma Azure będzie teraz chronić MŚP przed atakami DDoS

Platforma Azure będzie teraz chronić MŚP przed atakami DDoS

Firma Microsoft ogłosiła (otwiera się w nowej karcie), że nowa jednostka SKU dla oferty ochrony przed atakami DDoS platformy Azure Cloud Computing, która, jak twierdzi, została zaprojektowana specjalnie dla małych i średnich firm, jest teraz dostępna w wersji zapoznawczej — w wersji publicznej.

Najnowsza jednostka SKU, nazwana „Ochroną IP”, została zaprojektowana w celu obrony przed atakami L3/L4 DDoS poprzez „nieustanne monitorowanie i dostrajanie adaptacyjne”.

Według firmy Microsoft ochrona IP integruje się z innymi usługami Azure, takimi jak Azure Firewall Manager, Microsoft Sentinel i Microsoft Defender for Cloud, aby zapewnić alerty i działania w czasie rzeczywistym, aby umożliwić ochronę publicznego adresu IP.

Nowa jednostka SKU usługi Azure DDoS

Ceny różnią się w zależności od regionu (otwiera się w nowej karcie), ale jeśli masz mniej niż 15 publicznych zasobów IP do ochrony, ochrona IP będzie znacznie tańsza niż poziom „Ochrony sieci” firmy Microsoft dla przedsiębiorstw.

W przypadku użytkowników ze Środkowego Zachodu ochrona własności intelektualnej powinna kosztować około 199 EUR / 172 EUR miesięcznie za chroniony publiczny zasób własności intelektualnej.

Z kolei firmy będą musiały płacić aż 2944 EUR / 2542 EUR miesięcznie za każdy wykupiony plan ochrony przed atakami DDoS, co stanowi potencjalną przeszkodę w obniżaniu kosztów chmury.

Ochrona IP jest obecnie dostępna w wersji zapoznawczej w wybranych regionach obu Ameryk, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku, w tym Indii Zachodnich i Środkowych.

Możesz sprawdzić nową poprawkę, przechodząc do Azure Preview Portal – otwiera się w nowej karcie, podczas gdy Microsoft twierdzi, że wydanie z głównego Azure Portal nie będzie zbyt długo opóźnione w stosunku do harmonogramu.

Wiadomości pojawiają się, gdy ataki DDoS, w których niedoszli hakerzy próbują zalać witrynę maszyny docelowej niezliczonymi zbędnymi żądaniami, próbując ją przeciążyć, czyniąc ją niedostępną dla użytkowników, pozostają niezwykle powszechne.

TechRadar Pro wcześniej informował w październiku, że według badań StormWall nastąpił 90% wzrost ataków DDoS od trzeciego kwartału 2021 r.

Ze wszystkich zbadanych sektorów telekomunikacja była zdecydowanie najbardziej dotknięta, odpowiadając za prawie 43,2% wszystkich incydentów, co oznacza siedmiokrotny wzrost rok do roku.