Dwie największe na świecie firmy technologiczne połączyły siły, aby uczynić strumieniowe przesyłanie wideo przyjemniejszym doświadczeniem dla widzów na całym świecie.

AWS i Salesforce uruchomiły szereg nowych usług mających na celu poprawę strumieniowania wideo dla użytkowników na całym świecie, umożliwiając dystrybutorom treści oferowanie szerszego, bardziej intuicyjnego zakresu usług i lepszej obsługi użytkownika końcowego.

Nowe usługi łączą uczenie maszynowe AWS, sztuczną inteligencję i narzędzia analityczne wraz z Salesforce Customer 360 i jego platformą Media Cloud.

udana transmisja

Firmy twierdzą, że ten zestaw narzędzi umożliwia dostawcom treści, takim jak telewizja i sieci internetowe, oferowanie klientom bardziej spersonalizowanych doświadczeń.

Może to obejmować trafniejsze reklamy, sugestie innych treści do obejrzenia lub subskrypcji, lub zalecenia dotyczące uaktualnienia planu oglądania, np. dodawania nowych kanałów.

(Źródło obrazu: Salesforce)

Powinno to również pomóc w zwiększeniu zadowolenia klientów z otrzymywanych usług, co, miejmy nadzieję, przełoży się na dalszą lojalność i dłuższe subskrypcje.

Nowe oferty pozwolą również dostawcom treści lepiej zrozumieć, kim dokładnie są ich klienci oraz jakimi rodzajami usług są zainteresowani i których chcą zobaczyć więcej. Technologia Salesforce zapewni bogactwo wglądu w to, co napędza indywidualne zaangażowanie klientów, oferując wgląd w rekomendacje treści i nie tylko.

„Przyciąganie i zatrzymywanie zróżnicowanej publiczności przy jednoczesnym dostarczaniu spójnego, wysokiej jakości wideo to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stają dziś dystrybutorzy treści” — powiedział Christopher Dean, wiceprezes i dyrektor generalny działu Media i Rozrywka oraz Media Cloud w Salesforce.

„Współpraca między Salesforce i AWS łączy kompleksową, specyficzną dla branży ofertę medialną zaprojektowaną z myślą o usługach przesyłania wideo bezpośrednio do konsumentów i transmisji na żywo. Pozwala to dystrybutorom treści na zwiększenie ich możliwości, jednocześnie pomagając im szybko wprowadzać nowe oferty usług, takie jak pakiety subskrypcji i pakiety produktów. »

„Razem dostarczamy konfigurowalny pakiet łatwych do wdrożenia, skalowalnych narzędzi do treści i podróży subskrybentów opartych na sztucznej inteligencji, aby jeszcze bardziej pomóc studiom, nadawcom, publikacjom i innym dystrybutorom zaspokoić pragnienie konsumentów na spersonalizowane treści”. ».

Udostępnij to