Amazon Web Services (AWS) wprowadza nową usługę, która ma pomóc firmom we wdrażaniu ich mainframe'ów we w pełni zarządzanych, opartych na chmurze środowiskach wykonawczych.

Nazywany usługą AWS Mainframe Modernization gigant hostingu w chmurze, powiedział, że nowa usługa zapewnia firmom narzędzia i zasoby ułatwiające planowanie migracji i wdrażania modernizacji.

Usługa jest dostępna, ponieważ komputery mainframe hostowane na lokalnych serwerach pozostają podstawą nowoczesnego przetwarzania i są wykorzystywane przez wiele największych organizacji w ich największym wysiłku.

¿Jak to działa?

AWS powiedział, że nowa usługa wdraża i zarządza całą infrastrukturą mainframe dla Ciebie, w tym wymaganym uruchomieniem sieci, systemem równoważenia obciążenia i konfiguracją zbierania dzienników za pomocą narzędzi takich jak Amazon CloudWatch (otwiera się w nowej karcie), między innymi.

Nowa usługa będzie również obsługiwać wersjonowanie aplikacji, wdrożenia i zależność wysokiej dostępności, co według AWS pozwoli zaoszczędzić użytkownikom dużo czasu podczas projektowania, testowania, automatyzacji i wdrażania aplikacji w jego infrastrukturze.

Wydaje się, że w pełni zarządzane środowisko wykonawcze zawiera wiele zarządzanych zasobów infrastruktury i automatyzacji, z których można korzystać za pośrednictwem konsoli AWS, interfejsu wiersza poleceń AWS (CLI) i interfejsów programowania aplikacji (API).

Amazon twierdzi, że te funkcje wyeliminują żmudną pracę związaną z zarządzaniem złożoną infrastrukturą.

Również użytkownicy metodologii Agile i DevOps mogą mieć szczęście.

AWS Mainframe Modernization zapewnia szablony AWS CloudFormation (otwiera się w nowej karcie) do tworzenia ciągłej integracji i potoków wdrażania zgodnie z AWS oraz wdrażania i konfigurowania usług monitorowania w celu monitorowania zarządzanego środowiska wykonawczego.

Aby mieć pewność, AWS szybko zaimplementował nowe funkcje.

Amazon Web Services (AWS) chce dotrzeć do lokalnych dostawców sprzętu tam, gdzie najbardziej im to boli, dzięki nowemu zestawowi produktów i usług, oferując głębszą integrację z hostingiem serwerów dedykowanych.

Amazon powiedział, że usługi działają w modelu „pay as you go”, bez kosztów początkowych, a koszty licencji stron trzecich są wliczone w cenę godzinową.

Usługa modernizacji AWS Mainframe jest dostępna w następujących regionach AWS: Wschodnie stany USA (N. Wirginia), Zachodnie stany USA (Oregon), Azja i Pacyfik (Sydney), Kanada (Centrum), Europa (Frankfurt), Europa (Irlandia) i Ameryka Południowa (San Paulo).

Czasy pracy dla zrefaktoryzowanych aplikacji, oparte na Blu Age, zaczynają się od 2.50 € za godzinę

Szczegóły cennika dostępne są na stronie cennika usługi (otwiera się w nowej zakładce).

Udostępnij to