AWS wskazuje na przestrzeń dla przyszłości możliwości

Przetwarzanie w chmurze zrewolucjonizowało wszelkiego rodzaju biznes i środowiska pracy, ale jeden z największych graczy w branży ma teraz nadzieję, że może również przyspieszyć kolejne wielkie przełomy w kosmosie.

Przemawiając na niedawnym wydarzeniu AWS re:Invent 2022, Clint Crosier, dyrektor firmy ds. lotnictwa i satelitów, wyjaśnił, w jaki sposób firma zdecydowanie wspiera wykorzystanie przetwarzania w chmurze w kosmosie.

Podczas dyskusji panelowej z Peggy Whitson, astronautą i dyrektorem ds. lotów kosmicznych w Axiom, Crosier opisał „to, co my w AWS nazywamy uczynieniem świata lepszym miejscem dzięki misji kosmicznej”.

wyścig kosmiczny

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, sfinansował kilka projektów związanych z przestrzenią kosmiczną za pośrednictwem swojej firmy Blue Origin, ale chmurowe ramię jego byłej firmy wyraźnie postrzega przestrzeń kosmiczną jako kolejną wielką granicę dla technologii.

Niedawno firma AWS ujawniła, że ​​po raz pierwszy w tym roku pomyślnie przetestowała swój pakiet oprogramowania na satelicie o niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). Test obejmował udane łącza w dół danych obrazu satelitarnego, a oprogramowanie automatycznie przeglądało obrazy, aby zdecydować, które z nich są najbardziej przydatne do wysłania z powrotem na Ziemię.

Crosier wyjaśnił, że niedawne przeniesienie przez NASA innych działań LEO do prywatnych firm, takich jak Blue Origin, może być dobrą rzeczą dla odkryć naukowych, a firmy takie jak Axiom Whitsona podejmują się „przyziemnych” zadań, które pozwolą NASA przejść do następnego. Duży projekt.

Crosier, który przyznał, że podczas pracy w AWS stał się „fanatykiem chmury”, wyjaśnił, że przyszłe biznesy kosmiczne, takie jak naprawa satelitów, wydobywanie asteroid, a nawet turystyka i eksploracja kosmosu, będą wymagały większych możliwości obliczeniowych, a także zwiększonej szybkości i mocy przetwarzania. które chmura może zapewnić.

„Chmura pozwala ci budować infrastrukturę, bawić się (z nią), aby opracować optymalne projekty… a następnie za pomocą dwóch lub trzech kliknięć przycisku możesz przesłać ją do ISS: to zmienia zasady gry ", zauważył. .

„To, co naprawdę ekscytuje mnie w stosowaniu technologii, to fakt, że wydaje się, że każdego roku znajdujemy nowy sposób wykorzystania możliwości kosmicznych, o których wcześniej nie wiedzieliśmy, który faktycznie poprawia życie, aw niektórych przypadkach ratuje życie. Uwielbiam to, że zaawansowane możliwości techniczne chmury wspierają tę misję, aby robić to szybciej i wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Tak jak Ziemia skorzystała z ziemskiej chmury… wszystkie nowe misje, które pojawiają się w kosmosie, będą wymagały tej samej zaawansowanej technologii opartej na chmurze”, powiedział, „tak więc w AWS koncentrujemy się na dostarczeniu tego wszędzie tam, gdzie klienci tego potrzebują.

Udostępnij to