Leady są kluczowym elementem marketingu cyfrowego, ponieważ możesz zwiększyć liczbę klientów dzięki generowaniu leadów.Ważne jest, aby pamiętać, że lead to osoba fizyczna lub prawna, która wykazuje zainteresowanie Twoimi produktami.

W marketingu leady to strategia naturalnego kontaktu z użytkownikiem i umożliwienia dzielenia się najistotniejszymi wiadomościami i treściami firmy poprzez  narzędzie do generowania leadów.

Jakie są rodzaje leadów?

Leady mogą być zimne lub gorące, które różnią się zainteresowaniem marką, zimny lead nie jest zainteresowany zakupem produktu, tylko szuka informacji, aby dowiedzieć się, co oferuje firma.

Leady hartowane to ci, którzy oceniają możliwość dokonania zakupu, zazwyczaj mają tendencję do proszenia o wycenę lub weryfikację opinii klientów, którzy już kupili produkty firmy.

Hot leady to osoby, które mają już wiedzę na temat produktów i usług firmy, dlatego chętnie kontaktują się z doradcą biznesowym, aby zostać klientami i zakupić produkt.

Należy zauważyć, że w dziedzinie marketingu ciepłe leady są znane jako MQL, podczas gdy gorące leady to SQL, są one ręcznie kwalifikowane i weryfikowane w celu kategoryzacji potencjalnych klientów, którzy mogą być szansą sprzedaży.

Różnica między MQL a SQL opiera się na analizie zainteresowania danej osoby produktami i/lub usługami firmy, poprzez rejestrację danych uzyskanych w momencie wejścia leada do sieci.

 • Mało zainteresowani leady: Rekordy, które nie wykazują zainteresowania ofertą firmy, mogą podawać fałszywe dane
 • Zainteresowani potencjalni klienci, nieodpowiedni: rejestry, które są zainteresowane produktami, ale nie mają odpowiednich cech, aby można je było uznać za SQL
 • Mało zainteresowanych leadów, odpowiednich dla firmy: Rekordy, które spełniają standardy by być SQL, ale wciąż mają wątpliwości, więc konieczne jest ich pielęgnowanie, aby przekonwertować je na SQL
 • Zainteresowany i odpowiedni lead: Idealny rekord do zakwalifikowania jako SQL.

Co to jest generowanie leadów?

La generowanie leadów Jest to strategia wykorzystywana w marketingu cyfrowym w celu rozszerzenia bazy danych potencjalnie zainteresowanych usługami firmy, te leady są przetwarzane przez inbound marketing w celu przekształcenia ich w potencjalnych klientów.

Aby generować leady, ważne jest przyciągnięcie ich do sieci poprzez tworzenie wartościowych treści, darmowe e-booki czy webinary.W celu uzyskania rejestracji leada generowany jest formularz, który wypełnia osoba odwiedzająca stronę.

Znaczenie leadów w firmie

Ponieważ leady są uważane za potencjalnych klientów, konieczne jest opracowanie strategii marketingowej, aby nad nimi pracować tak, aby przeszły od prostych leadów do klienta, dlatego kluczowe jest posiadanie usług firma prowadząca wyszukiwanie.

Tego typu firma jest odpowiedzialna za planowanie udanego pozyskiwania leadów, poprzez narzędzia marketingowe, takie jak inbound marketing, gdzie można wykonać następujące działania w celu generowania leadów:

 • kampanie e-mail marketingowe
 • Reklama w mediach społecznościowych
 • SEM
 • Marketing treści

Strategie te pozwalają przyciągnąć ruch do sieci tak, aby generować leady, celem leadów jest przyciągnięcie klientów dla firmy, leady mogą być generowane zarówno przez inbound marketing, jak i aplikowanie inną opcją jest marketing wychodzący

W marketingu wychodzącym pozyskiwanie potencjalnych klientów odbywa się bezpośrednio, za pomocą działań marketingowych, które pozwalają wysłać wiadomość, która pozwoli Ci zaznajomić się z Twoimi produktami, aby sprzedaż została dokonana.

Podsumowując, ważne jest, aby generować leady w celu zwiększenia liczby klientów, a tym samym produktywności firmy. Aby to osiągnąć, możesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Zoptymalizuj tytuł oferty
 • Stwórz poczucie pilności
 • Użyj wezwań do działania

 

Udostępnij to