Amerykański operator szerokopasmowy AT&T jako pierwszy w branży osiągnął symetryczną prędkość 20 Gb/s w produkcyjnej sieci światłowodowej, mówiąc, że kamień milowy może oznaczać jeszcze większe prędkości dla konsumentów i firm w najbliższej przyszłości.

Firma osiągnęła szybkość transmisji 25GS-PON w swoim laboratorium szerokopasmowym w Austin w Teksasie i twierdzi, że technologia może współpracować z istniejącą siecią światłowodową.

Firma osiągnęła 10 Gb/s w testach laboratoryjnych na początku tego roku i ma komercyjną ofertę szerokopasmową 5 Gb/s „Hyper Gig” w USA.

Włókno o otwartej rozpiętości

PON jest używany do ostatniej mili połączenia szerokopasmowego, łączącego firmy i domy (a także infrastrukturę mobilną) z szerszym Internetem.

To zasadniczo opisuje połączenie światłowodowe między domem, szafką i koncentratorem.

Firma twierdzi, że będzie kontynuować współpracę z innymi członkami grupy 25GSPON MSA, obejmującej ponad 50 operatorów i dostawców, w celu wypracowania standardów i specyfikacji technologii, które, jak twierdzi, dojrzeją w najbliższej przyszłości. miesiące.

Producenci i operatorzy sprzętu telekomunikacyjnego na całym świecie testują przyszłe aktualizacje technologii, w tym w Wielkiej Brytanii. Openreach i Nokia z powodzeniem przetestowały już 25G-PON w testach laboratoryjnych (otwiera się w nowej zakładce), natomiast Vodafone i Nokia rozpoczęły współpracę z 100G-PON. (otwiera się w nowej karcie)

Tym, co odróżnia sukces AT&T od innych dotychczasowych testów, jest osiągnięcie symetrycznych prędkości wysyłania i pobierania 20 Gb/s.

„20-gigabajtowa pojemność symetryczna daje programistom i inżynierom doskonały start w przyszłość” — powiedział Eddy Barker, wiceprezes wykonawczy ds. architektury mobilności i dostępu w AT&T. „Ponieważ masowe jednoczesne korzystanie z AR/VR, Metaverse, autonomicznych samochodów, telemedycyny, produkcji robotów, edycji i udostępniania wideo w czasie rzeczywistym oraz gier wciąż rośnie, nasza usługa 20 Gb/s zapewni wysoką przepustowość, w tym pomoc aby umożliwić korzystanie z połączonych aplikacji i usług, które nie zostały jeszcze wymyślone.”

Udostępnij to