Asus Zenfone 10 może być jednym z najlepszych telefonów 2023 roku, ale firma będzie musiała wyciągnąć wnioski z niepowodzeń Asusa Zenfone 9, który pod wieloma względami był jednym z najbardziej rozczarowujących telefonów 2022 roku.

W naszej recenzji uzyskał 3.5 gwiazdki, co wcale nie jest złe, ale jest to ogromny spadek w porównaniu z 4.5 gwiazdkami, które Asus Zenfone 8 otrzymał w poprzednim roku. Te telefony mają jednak duży potencjał, więc jesteśmy ostrożnie optymistycznie nastawieni do następnego modelu.

Prawdopodobnie minie trochę czasu, a my nadal nie słyszeliśmy o Asus Zenfone 10. Jednak gdy to zrobimy, dodamy wszystkie przecieki, wiadomości i plotki do tego artykułu. Ale w międzyczasie znajdziesz naszą datę premiery i przewidywane ceny, a także listę życzeń rzeczy, które chcemy zobaczyć.

Spis treści

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Kolejny model w ofercie Zenfone
  • Kiedy to wyszło? Prawdopodobnie około lipca 2023 r
  • Ile to będzie kosztować? Prawdopodobnie będzie miał wyższą średnią cenę

Asus Zenfone 10: data premiery i cena

Nie wiadomo, kiedy Asus Zenfone 10 może zostać wprowadzony na rynek, ale prawdopodobnie nie nastąpi to przez dłuższy czas, ponieważ Zenfone 9 wylądował dopiero w lipcu 2022 r. Jednak firma nie jest do końca konsekwentna w swoich wydaniach. jak Zenfone 8 wydany w maju roku jego premiery i Zenfone 7 w sierpniu tego roku.

Nie możemy więc powiedzieć na pewno, kiedy Asus Zenfone 10 zostanie ogłoszony, ale domyślamy się, że będzie to połowa 2023 roku.

Nie możemy też powiedzieć, ile to będzie kosztować, ale dla porównania Zenfone 9 zaczyna się od 699 USD / 699 GBP (około 1210 USD), więc cena Zenfone 10 może być podobna.

Zenfone 10 może być wyceniony podobnie do Zenfone 9 (Źródło zdjęcia: Future)

Asus Zenfone 10: nowości i przecieki

Chociaż nie słyszeliśmy jeszcze o Asus Zenfone 10, wiemy, że jeden lub więcej telefonów Asus będzie zasilanych przez Snapdragon 8 Gen 2, więc Zenfone 10 najprawdopodobniej znajdzie się wśród nich, zwłaszcza że Zenfone 9 był zasilany przez Snapdragona 8 Plus Gen 1.

Gen 2 będzie najlepszym chipsetem Snapdragon 2023 (przynajmniej do czasu wydania wersji Plus) i prawdopodobnie będzie najlepszym chipsetem, jaki można znaleźć w każdym telefonie z Androidem przez co najmniej pierwszą połowę roku.

co chcemy zobaczyć

Asus Zenfone 9 pozostawił wiele miejsca na ulepszenia, więc następujące rzeczy są tym, co najbardziej chcemy zobaczyć w Zenfone 10.

1. Więcej kamer

Zbliżenie na jednostkę kamery Asus Zenfone 9

Zenfone 9 może współpracować z większą liczbą kamer (Źródło zdjęcia: Future)

Asus Zenfone 9 ma tylko dwie tylne kamery, co nie jest dużo jak na standardy telefonów z Androidem. Tak więc w przypadku Zenfone 10 chcielibyśmy zobaczyć co najmniej trzecią dodaną, konkretnie teleobiektyw.

Byłoby również miło, gdyby Asus mógł poprawić czas otwarcia migawki, ponieważ w naszej recenzji Zenfone 9 odkryliśmy, że telefon często potrzebował trochę czasu na zrobienie zdjęcia, co mogło prowadzić do rozmytych ujęć.

2. Niższa cena

Asus Zenfone 9 jest dostępny w wyższej średniej cenie, ale graniczy z wyższą ceną, tuż poniżej takich jak Samsung Galaxy S22 i iPhone 14. Jest również droższy niż Google Pixel 7, a specyfikacje i funkcje, które spadają które oferują są proste. nie moge tego usprawiedliwic.

Tak więc w przypadku Asus Zenfone 10 chcielibyśmy zobaczyć spadek ceny lub znaczną aktualizację telefonu.

3. Mały ekran

Asus Zenfone 9 od frontu, w czyjejś dłoni

Zenfone 9 ma mały ekran; Mam nadzieję, że Zenfone 10 też to ma (Źródło zdjęcia: Future)

Zenfone 9 ma kompaktowy 5,9-calowy ekran i chcemy, aby Asus Zenfone 10 miał podobnie mały ekran. Więc nie prosimy tutaj o żadne zmiany, naprawdę chcemy, aby ten wygląd pozostał taki sam.

W dzisiejszych czasach nie ma wielu kompaktowych telefonów, a zwłaszcza nie z wysokiej klasy specyfikacjami, takimi jak Zenfone 9, więc chcielibyśmy zobaczyć, jak będzie to kontynuowane z Zenfone 10, ponieważ z pewnością jest dla nich publiczność. nisza.

4. Szklany tył

Pomimo dość wysokiej ceny, Zenfone 9 ma plastikowy tył, którego oczekujemy więcej od telefonu budżetowego, pomimo prób Samsunga, aby był znośny na wyższym końcu.

Spodziewam się więc, że Asus Zenfone 10 będzie miał szklany tył. Nie możemy sobie wyobrazić, że znacznie zwiększyłoby to koszty i sprawiło, że telefon byłby o wiele bardziej wart swojej prawdopodobnej ceny z wyższej półki.

5. Większa bateria

Zenfone 9 ma raczej małą baterię 4300 mAh i choć może się to wydawać rozsądne, biorąc pod uwagę, że ma również dość mały ekran, warto zauważyć, że Sony Xperia 5 IV jest tylko nieco większa, ale udaje jej się zmieścić baterię 5000 mAh. .

Tak czy inaczej, Zenfone 9 nie ma świetnej żywotności baterii, więc najwyraźniej potrzebuje większego zasilacza lub pewnych optymalizacji, a my chcielibyśmy, aby żywotność baterii poprawiła się w Asus Zenfone 10. Jeśli tak, to może się skończyć być jednym z najlepszych małych telefonów w okolicy.

Udostępnij to