Asus wydał trzecią pełną iterację swojej aplikacji do podkręcania GPU, sprytnie nazwanej GPU Tweak.

GPU Tweak III (otwiera się w nowej karcie) zawiera całkowicie odnowiony interfejs użytkownika, nowe metryki karty graficznej oraz dodaną obsługę języków niemieckiego, francuskiego, tureckiego, koreańskiego oraz uproszczonego i tradycyjnego chińskiego. Jest dostępny dla komputerów stacjonarnych i laptopów z dedykowanymi kartami graficznymi.

Zaktualizowany projekt jest zarówno estetycznym, jak i intuicyjnym ulepszeniem, mającym zarówno odświeżyć wygląd, jak i poprawić wrażenia użytkownika, ułatwiając nawigację po narzędziu. Nowe podpowiedzi sprawiają, że korzystanie z GPU Tweak III jest bardziej oczywiste niż wcześniej, a nakładkę ekranową można teraz jeszcze bardziej dostosować do własnych upodobań.

Nowa wersja ma również dostęp do dodatkowych informacji operacyjnych z kart graficznych Nvidia, w tym wstępnie ustawionych opóźnień renderowania i nowych metryk liczby klatek na sekundę. GPU Tweak III jest oczywiście przeznaczony dla procesorów graficznych Asus, ale większość funkcji będzie nadal działać na kartach innych niż Asus, jeśli zdecydujesz się na aktualizację GPU, ale chcesz pozostać przy Tweak jako wybranym oprogramowaniu.

Co ciekawe, informacje o łatce do Tweak III wskazują, że właściciele procesorów graficznych EVA z motywem Asus Evangelion (otwiera się w nowej zakładce) skorzystają z niestandardowego motywu oprogramowania opartego na popularnym anime. Producent organizuje także prezent sprzętowy (otwiera się w nowej zakładce) z okazji premiery Tweak III, który warto sprawdzić.

(Kredyt obrazu: ASUS)

Recenzja: Potrzebujesz oprogramowania do monitorowania GPU?

Dla szefów sprzętu, takich jak ja, pomysł posiadania komputera (zwłaszcza nadętego pulpitu do gier) bez oprogramowania do monitorowania systemu jest jak czosnek dla wampira. Uwielbiam ulepszać moje komponenty, aby wydobyć każdą kroplę wydajności, a w przypadku karty graficznej jest to podwójne.

Ale czy przeciętny gracz PC musi bawić się narzędziami takimi jak GPU Tweak III lub MSI Afterburner? Przetaktowywanie GPU może grozić skróceniem żywotności karty, chociaż używanie zastrzeżonego oprogramowania do włączania ustawień podkręcania jest ogólnie znacznie bezpieczniejsze.

Przetaktowywanie GPU prawdopodobnie nie spowoduje znacznego zwiększenia wydajności, ale może to oznaczać wzrost liczby klatek na sekundę o 10% w grach. To może nie brzmieć dużo, ale jeśli twój komputer ma problemy z osiągnięciem 60 klatek na sekundę, może być tego wart. Nowoczesne oprogramowanie do przetaktowywania oznacza również brak usterek BIOS-u, co jest znacznie bardziej zniechęcającą perspektywą niż włączenie profilu OC w GPU Tweak. Próbować!

Udostępnij to