Assassin's Creed Mirage zostało potwierdzone jako kolejna gra z serii Assassin's Creed. Zabiera serię do Bagdadu i wydaje się, że jest to bardziej tradycyjne podejście niż ostatnie wpisy. Wiemy natomiast, że Mirage wygląda na zdecydowanie inne doświadczenie, skupiające się na ukryciu i eksploracji na mniejszą skalę.

Z udziałem Basima Ibn Ishaqa z Assassin's Creed Valhalla, Assassin's Creed: Mirage zabierze nas do Bagdadu, 20 lat przed wydarzeniami z Valhalli, i cofnie trwającą od dziesięcioleci serię do jej korzeni. Oznacza to bardziej samowystarczalny obszar gry i ponowne skupienie się na zabójstwach i mechanice skradania się. Z tego, co widzieliśmy, wydaje się, że ma więcej wspólnego z pierwszą grą niż z czymkolwiek wydanym w ostatnich latach.

To oczywiście muzyka dla uszu niektórych fanów Assassin's Creed, z których wielu czuło, że seria coraz bardziej oddala się od podstawowej mechaniki, która ją początkowo definiowała. To, czy utrzyma się na lądzie, dopiero się okaże, ale na razie wszystko wygląda obiecująco. Aby być na bieżąco ze wszystkim, co związane jest z Assassin's Creed Mirage, na tej stronie znajdziesz najnowsze wiadomości i plotki. Oto, co musisz wiedzieć.

Assassin's Creed Mirage: prosto do sedna

  • Co to jest? Akcja gry Assassin's Creed toczy się w Bagdadzie
  • Kiedy mogę w to zagrać? 2023, dokładna data do ustalenia
  • W co mogę grać? PS5, PS4, Xbox Series X|S i PC

Assassin's Creed Mirage: zwiastuny

Zwiastun filmu
Pierwsze oficjalne spojrzenie na Assassin’s Creed Mirage otrzymaliśmy podczas cyfrowej prezentacji Ubisoft Forward we wrześniu 2022 r. Chociaż nie dołączono żadnego materiału z rozgrywki, zapewniono kinowe spojrzenie na historię Mirage, którą można znaleźć w całości poniżej:

Assassin's Creed Mirage: data premiery i platformy

Eivor en Assassin's Creed Valhalla vuelve a ser un hombre

(Zdjęcie: Ubisoft)

Assassin's Creed Mirage pojawi się w 2023 roku, choć nie mamy jeszcze konkretnej daty premiery. Ubisoft potwierdził istnienie gry i okno wydania po serii przecieków dotyczących nadchodzącego tytułu.

Jeśli chodzi o platformy, Ubisoft potwierdził, że Mirage będzie wydaniem międzygeneracyjnym. W związku z tym spodziewaj się, że zobaczysz go na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PC i usłudze przesyłania strumieniowego w chmurze Amazon Luna. Niestety, nie ma bezpłatnej aktualizacji między generacjami, ale jest ona również tańsza niż ostatnie duże wydania, które zostały wprowadzone na rynek za 49.99 EUR / 39.99 EUR sugerowana cena detaliczna.

Mogliśmy zobaczyć wersję Nintendo Switch, biorąc pod uwagę, że Assassin's Creed Odyssey trafiło do przenośnej hybrydy za pośrednictwem przesyłania strumieniowego w chmurze. Warto zauważyć, że ograniczało się to do rynku japońskiego, więc nie możemy powiedzieć na pewno w taki czy inny sposób.

Assassin's Creed Mirage: rozgrywka i ustawienia

Asesino colgado de un edificio

(Zdjęcie: Ubisoft)

Assassin's Creed Mirage przywraca serię do podstaw: Osadzony w Bagdadzie 20 lat przed Assassin's Creed Valhalla, Basim Ibn Ishaq, który znał Valhallę, zajmuje centralne miejsce. Mirage podobno zaczął jako pochodna Valhalli, zanim stał się pełnoprawnym wpisem.

Basim jest częścią oryginalnego Bractwa Zabójców, a Mirage zabiera nas na jedną ze swoich pierwszych przygód. Tutaj uczy go Roshan, perski zabójca grany przez Shohreha Aghdashloo. Zamiast RPG z otwartym światem z minionych lat, Assassin's Creed Mirage ponownie skupia się na skradaniu i parkour.

W związku z tym spodziewaj się mniejszego ogólnego wrażenia, prawdopodobnie około 15-20 godzin. Zapytany o długość gry w wywiadzie dla IGN (otwiera w nowej karcie), producent wykonawczy Marc-Alexis Côté powiedział: „Nie wszystko musi być 150-godzinnym RPG, prawda?”, potwierdzając:

„To mały projekt Assassin's Creed. Został zaprojektowany [i] zbudowany z okazji 15-lecia. Dlatego używamy naszego nowoczesnego silnika Valhalla, aby stworzyć mniejszą grę, która oddaje hołd naszej oryginalnej grze, koncentrując się bardziej na skradaniu się, walce wręcz, parkour i gęstszym mieście, które nawiązuje do naszych korzeni na Bliskim Wschodzie z Bagdadem. jako element centralny.

Choć nie widzieliśmy jeszcze gameplayu, Ubisoft potwierdził, że Bagdad jest jedynym miastem w grze, podzielonym na cztery strefy, choć odwiedzamy też Alamut. Każdy zawiera bossa gotowego do udaremnienia, ale nie jest jasne, jak to się dzieje w trakcie gry. Wiemy, według reżysera narracji Sarah Beaulieu, że ta historia będzie zawierała kilka postaci historycznych.

Jeśli chodzi o sposób poruszania się po Bagdadzie, główny producent Assassin's Creed Mirage, Fabian Salomon, powiedział w wywiadzie dla Arab Hardware (otwiera się w nowej karcie) (przez PCGamesN (otwiera się w nowej karcie)), że parkour Mirage będzie inspirowany mechaniką w Assassin’s Creed Unity:

„Poważnie staramy się osiągnąć ten poziom dzięki Mirage, a ponieważ Bagdad jest gęsty, jak wspomniałem, chcemy, aby gracze mogli cieszyć się czasem spędzonym w mieście poprzez parkour, który był i nadal jest jednym z filarów, na których polegaliśmy w Assassin's Creed Styl gry Mirage”.

W rzeczywistości, w ramach powrotu serii do korzeni, Salomon powiedział, że Mirage będzie czerpał inspirację z poprzednich tytułów. Obejmuje to zwrot kontraktów zabójstw z Assassin's Creed II i Brotherhood. Wspomina jednak również o „nowych i innych możliwościach interakcji ze środowiskiem w Bagdadzie”, w tym o „nowych mechanizmach” ukrywania się i zabijania mafii.

Assassin's Creed Mirage: wiadomości i plotki

Ilustraciones del tráiler de Assassin's Creed Mirage

(Zdjęcie: Ubisoft)

To nie tylko dla dorosłych.
Po ogłoszeniu Assassin's Creed: Mirage na niektórych stronach sklepu wyświetlano grę z oceną tylko dla dorosłych ze względu na włączenie „prawdziwej gry”, co oznaczałoby, że „gracz może grać, w tym zakłady lub zakłady za pieniądze”. prawdziwa waluta.

Ubisoft potwierdził jednak, że był to błąd. W rzeczywistości gra wciąż czeka na notatkę. W oświadczeniu dla Eurogamer (otwiera się w nowej karcie) Ubisoft powiedział:

Po ogłoszeniu Assassin's Creed Mirage podczas Ubisoft Forward niektóre strony sklepów błędnie wyświetlały grę dla zamówień w przedsprzedaży z oceną ESRB Adults Only. Chociaż Assassin's Creed Mirage nadal czeka na recenzję, Ubisoft chce zapewnić graczy, że w grze nie ma prawdziwych stawek ani skrzynek z łupami.

Assassin’s Creed Mirage oficjalnie ujawnione
Pierwsze spojrzenie na Assassin's Creed Mirage otrzymaliśmy podczas prezentacji Ubisoft Forward we wrześniu 2022 roku.

Prezentując „bardzo wyjątkowy smak Assassin’s Creed”, Ubisoft potwierdził wiele wcześniej plotkowanych szczegółów, takich jak ustawienie Bagdadu, powrót Basima jako głównego bohatera oraz sposób, w jaki przenosi nas z powrotem do korzeni serii poprzez skradanie się i parkour. . Ale to nie wszystko dla fanów, wkrótce dowiedzieliśmy się, że Assassin's Creed Mirage to tylko jedna z trzech niedawno ujawnionych gier z serii.

Wraz z wiadomościami o ostatnim DLC do Assassin’s Creed Valhalla, ujawniło to również dwa nowe projekty w Assassin’s Creed Infinity. Obecnie znany jako Red and Hexe, Red zabiera nas do feudalnej Japonii w nowej grze RPG z otwartym światem, przedstawiając nas jako shinobi. Tymczasem Hexe wydaje się bardziej koncentrować na szesnastowiecznych polowaniach na czarownice, jak wynika z ostatnich przecieków z Try Hard Games(Otwiera się w nowej karcie).

Udostępnij to