Asana zwolni 9% siły roboczej, aby obniżyć koszty operacyjne

Asana zwolni 9% siły roboczej, aby obniżyć koszty operacyjne

Dołączając do innych firm technologicznych, które zwalniają pracowników, aby walczyć z globalnymi trudnościami gospodarczymi, dostawca oprogramowania do zarządzania pracą Asana ogłosił we wtorek, że zwolni 9% całkowitej siły roboczej, aby zmniejszyć wydatki operacyjne.

Dyrektor operacyjny firmy (COO), Anne Raimondi, ogłosiła we wtorek na LinkedIn, że firma redukuje globalną siłę roboczą, szacowaną na ponad 1,600 pracowników.

„Dzisiaj Asana ogłosiła trudną decyzję o redukcji naszej siły roboczej, która dotyczy około 9% globalnego zespołu, w ramach planu restrukturyzacji mającego na celu poprawę naszej wydajności operacyjnej i kosztów operacyjnych oraz lepsze dostosowanie siły roboczej Asany do bieżących potrzeb biznesowych, kluczowych cele strategiczne. kluczowe priorytety i możliwości wzrostu”, powiedział rzecznik Asany Computerworld, zapytany o przyczynę zwolnień.

W rozmowie telefonicznej z analitykami na temat wyników za drugi kwartał Asana powiedział, że firma zwiększyła wydatki na wielu stanowiskach związanych z klientami w pierwszej połowie, aby dostosować się do wzrostu w drugiej połowie, i że już zaczęła ograniczać zatrudnienie.

„W tym roku objęliśmy kilka stanowisk związanych z kontaktem z klientami, aby zbudować możliwości sprzedażowe i infrastrukturę na drugą połowę i na kolejne lata” – powiedział Tim Wan, dyrektor finansowy Asany na całym świecie, zgodnie z transkrypcją rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych. . . Podczas tej samej rozmowy Wan powiedział, że firma podjęła inicjatywy, w tym ograniczenie wzrostu zatrudnienia, w celu poprawy efektywności operacyjnej.

„Znacznie ograniczyliśmy wzrost liczby pracowników i zaczniecie dostrzegać to najpierw w wydatkach ogólnych i administracyjnych oraz w zakresie badań i rozwoju. Zmniejszyliśmy już wzrost liczby pracowników z 13% w pierwszym kwartale do 5% w drugim kwartale, pokazując zmianę dynamiki i podkreślając nasze zaangażowanie w zarządzanie wydatkami” — powiedział Wan.

Wan dodał, że ze względu na zmiany w otoczeniu makro firma podjęła kroki w celu zapewnienia, że ​​obecni dostawcy zamkną więcej transakcji w celu wsparcia wzrostu.

Dostawcy oprogramowania, tacy jak Asana, również borykali się z długimi cyklami transakcji z powodu niepewnych warunków ekonomicznych. Odpowiadając na konkretne pytanie dotyczące dłuższych cykli transakcji podczas rozmowy o zarobkach, Raimondi powiedział, że transakcje z większymi firmami angażują więcej decydentów.

Zaangażowanie większej liczby decydentów można interpretować jako strategię korporacyjną mającą na celu dalsze dostosowywanie wydatków. Jednak sekcja kariery firmy nadal zawiera kilka ofert pracy. W oświadczeniu dla Computerworld firma poinformowała, że ​​obecnie będzie nadal zatrudniać osoby na kluczowe stanowiska.

W kwartale kończącym się w lipcu firma odnotowała stratę netto w wysokości 62,6 mln euro, pomimo 51% wzrostu przychodów.

Zgodnie z prognozami finansowymi firmy, firma spodziewa się straty operacyjnej w trzecim kwartale w wysokości od 66 do 63 mln euro w oparciu o przychody od 138,5 do 139,5 mln euro.

We wrześniu współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, Dustin Moskovitz, kupił około 19 milionów akcji zwykłych klasy A po 18,16 USD za akcję, wnosząc do spółki 350 milionów USD.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.