Pojawiły się wczesne reakcje na Nope, najnowszy horror Jordana Peele'a, a krytycy zachwycali się najnowszym filmem nagradzanego reżysera.

Nie, który trafi do kin w piątek 22 lipca w USA, w Wielkiej Brytanii w piątek 12 sierpnia, a w czwartek 4 sierpnia w Australii spotkał się z pozytywnym odbiorem po światowej premierze, która odbyła się w poniedziałek 18 lipca. .

Horror, w którym grają m.in. absolwent Czarnej Pantery Daniel Kaluuya, aktor Astral Keke Palmer i Steven Yeun z Invincible, to najnowszy film fabularny produkcji Peele Monkeypaw Productions i Universal Pictures. I w oparciu o reakcje dziennikarzy i innych uczestników, może to być najlepszy i najstraszniejszy film 2022 roku.

Pierwszym z nich jest Erik Davis, stały skryba Fandango i Rotten Tomatoes. Na Twitterze po premierze Davis nazwał Nope „jednym z najlepszych filmów, jakie widziałem w tym roku”, dodając, że występ Palmera wyróżniał się wśród utalentowanej obsady filmu:

#Nope Jordana Peele to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem w tym roku! Jest przerażający i okrutny, ale też bardzo zabawny i niepodobny do żadnego filmu o UFO, jaki kiedykolwiek widziałeś. To wyjątkowy i BARDZO zabawny horror pełen szalonych niespodzianek i niezapomnianego występu Keke Palmera pic.twitter.com/iua9HPt0RG 19 lipca 2022 r.

Zobacz więcej

Eric Eisenberg z CinemaBlend pochwalił zdolność Peele do tworzenia „przekonujących, szczegółowych, warstwowych horrorów”, posuwając się nawet do stwierdzenia, że ​​jest to „wielki hołd dla Szczęków”:

Dzięki #Nope Jordan Peele kontynuuje swoją błyskotliwą karierę, tworząc szczegółowe, warstwowe, porywające horrory i robi wrażenie. To letnia ekstrawagancja na wystawie i chociaż jest wiele mieszanych smaków, jest to szczególnie dobry hołd dla Szczęki. Peele to 3 za 3. pic.twitter.com/aFKg2uTZ5vJuly 19, 2022

Zobacz więcej

Najwyraźniej uznany horror Stevena Spielberga z 1975 roku, skupiający się na rekinach, miał duży wpływ na Nope, a inni krytycy znaleźli podobieństwa między tymi dwoma filmami. Niezależny dziennikarz Brandon Norwood nazwał Nope „skrzyżowaniem Jaws and Close Encounters”. [Trzeciego rodzaju]”, podczas gdy inny niezależny recenzent z Simona Thompsona (otwiera się w nowej zakładce) porównał go do tych samych filmów.

Naprawdę podobało mi się NIE. Jak skrzyżowanie SZCZĘK i BLISKICH SPOTKAŃ. Jordan stworzył jedyny w swoim rodzaju horror science-fiction. Uwielbiam zachodnie wibracje w ostatnich 20 minutach. Zobacz na @imax. Imponujące wykorzystanie formatu. #NopeNight #NopeMovie #Nope pic.twitter.com/v4WBNxWXag19 lipca 2022

Zobacz więcej

Shannon McGrew z Nightmar1sh (otwiera się w nowej karcie) nazwał Niepe „doświadczeniem, którego po prostu nie można się pozbyć”, podczas gdy Chris Killian z ComicBook.com nazwał to „równymi częściami mylącymi i przerażającymi, zabawnymi łamigłówkami”:

Nie, to nie jest takie, jak byś się spodziewał. Wciągająca gra logiczna, która jest zarówno zagmatwana, jak i przerażająca i, jak większość filmów @JordanPeele, oferuje warstwy, których raczej nie ułożysz za jednym razem. (CIĄG DALSZY) #NopeMovie pic.twitter.com/GwkHzqkynt 19 lipca 2022 r.

Zobacz więcej

Inni uczestnicy premiery również przedstawili swoje przemyślenia na temat mniej przerażających wibracji filmu. POC Culture (otwiera się w nowej zakładce) nazywa Palmera i Kaluuya „idealnym duetem rodzeństwa”, a także chwali występy Yeun i Brandona Perei jako kluczowych członków obsady. Tymczasem Heather Wixson z Daily Dead News zasugerowała, że ​​Nope „doskonale łączy… spektakl science fiction z historią, która również przypomina hollywoodzki rachunek różniczkowy”. Jak intrygujące:

Więc #NopeMovie jest absolutnie fenomenalny pod wieloma względami. Świetnie łączy spektakl science-fiction z historią, która również wydaje się hollywoodzkim rozrachunkiem i przeszła moje oczekiwania. Pięknie nakręcony, miks dźwięków jest grzmiący, a obsada lśni. Miłość, miłość, uwielbiała go. pic.twitter.com/qdcZIvsX5T19 lipca 2022

Zobacz więcej

Wreszcie Grace Randolph z Beyond the Trailer powiedziała, że ​​Nope to film podobny do „Hitchcock, Kubrick i Tarantino mają dziecko”. Wielkie uznanie dla ostatniej próby filmowej Jordana Peele'a:

#NopeMovie @JordanPeele najlepszy film do tej pory Jak gdyby Hitchcock, Kubrick i Tarantino mieli dziecko! Niesamowita zabawna i przerażająca recenzja środa pic.twitter.com/uVTbMbMPhq 19 lipca 2022

Zobacz więcej

Akcja Nope toczy się w dzisiejszej Kalifornii i opowiada historię Palmera Emerald i OJ Haywooda z Kaluuya, braci, którzy pracują na ranczo swojego zmarłego ojca. Pewnego dnia duet natrafia na Niezidentyfikowany Obiekt Latający (UFO) i próbuje uchwycić dowody wideo, aby świat mógł je zobaczyć.

Duet korzysta z pomocy sprzedawcy technologii Perea, Angela Torresa i dokumentalisty Antlersa Holsta (Michael Wincott), podczas gdy Ricky „Jupe” Park Yeun również próbuje zaangażować się w potencjalnie dochodowy projekt. Jednak bez wiedzy kwintetu ich niedoszłe gwiazdy dokumentalne nie mają zamiaru grać w piłkę i niedługo sprawy zaczną się strasznie źle.

Aby uzyskać więcej treści opartych na horrorach, sprawdź naszą listę najlepszych horrorów wszechczasów. W przeciwnym razie przeczytaj najlepsze horrory dostępne na Netflix.

Udostępnij to