„Gdy szczęki spotykają trzecie spotkania”: Krytycy podziwiają Nope Jordana Peele'a

„Gdy szczęki spotykają trzecie spotkania”: Krytycy podziwiają Nope Jordana Peele'a

Pojawiły się wczesne reakcje na Nope, najnowszy horror Jordana Peele'a, a krytycy zachwycali się najnowszym filmem nagradzanego reżysera.

Nie, który trafi do kin w piątek 22 lipca w USA, w Wielkiej Brytanii w piątek 12 sierpnia, a w czwartek 4 sierpnia w Australii spotkał się z pozytywnym odbiorem po światowej premierze, która odbyła się w poniedziałek 18 lipca. .

Horror, w którym występują między innymi absolwent Czarnej Pantery Daniel Kaluuya, aktor Lightyear Keke Palmer i Steven Yeun z Invincible, to najnowszy film Peele's Monkeypaw Productions i Universal Pictures. A na podstawie reakcji dziennikarzy i innych uczestników może to być najlepszy i najstraszniejszy film 2022 roku.

Pierwszym z nich jest Erik Davis, stały skryba dla Fandango i Rotten Tomatoes. Po premierze na Twitterze Davis nazwał Nope „jednym z najlepszych filmów, jakie widziałem w tym roku”, dodając, że występ Palmera wyróżniał się wśród utalentowanej obsady filmu:

#Nope Jordana Peele'a to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem w tym roku! To przerażające i gwałtowne, ale także bardzo zabawne i niepodobne do żadnego filmu o UFO, jaki kiedykolwiek widziałeś. To wyjątkowy i BARDZO zabawny epicki horror pełen szalonych niespodzianek i niezapomnianego występu Keke Palmera pic.twitter.com/iua9HPt0RG 19 lipca 2022 r.

Zobacz więcej

Eric Eisenberg z CinemaBlend zauważył, że Peele potrafi tworzyć „fascynujące, szczegółowe, wielowarstwowe horrory”, posuwając się nawet do nazwania tego „wielkim hołdem dla Jaws”:

Dzięki #Nope Jordan Peele kontynuuje swoją błyskotliwą karierę, tworząc szczegółowe, wielowarstwowe i wciągające horrory, które zapierają dech w piersiach. To letni spektakl i chociaż jest w nim wiele różnych smaków, jest to szczególnie dobry hołd dla Szczęk. Peele ma 3 na 3. pic.twitter.com/aFKg2uTZ5v 19 lipca 2022 r.

Zobacz więcej

Najwyraźniej uznany horror Stevena Spielberga z 1975 roku o rekinach miał duży wpływ na Nope, a inni krytycy znaleźli podobieństwa między tymi dwoma filmami. Niezależny dziennikarz Brandon Norwood nazwał Nope „skrzyżowaniem szczęk i bliskich spotkań”. ', podczas gdy inny niezależny recenzent Simona Thompsona (otwiera się w nowej karcie) porównał go do tych samych filmów.

Bardzo mi się podobało NIE. Jak skrzyżowanie SZCZĘK i BLISKICH SPOTKAŃ. Jordan stworzył jedyny w swoim rodzaju epicki horror science-fiction. Uwielbiam zachodnie klimaty w ostatnich 20 minutach. Zobacz na @imax. Imponujące wykorzystanie formatu. #NopeNight #NopeMovie #Nie pic.twitter.com/v4WBNxWXag 19 lipca 2022 r.

Zobacz więcej

Shannon McGrew z Nightmar1sh (otwiera się w nowej karcie) nazwał Nope „doświadczeniem, z którego nie można się otrząsnąć”, podczas gdy Chris Killian z ComicBook.com nazwał to „w równym stopniu mylącą i przerażającą zabawą logiczną”:

Nie, to nie jest to, czego można się spodziewać. Zabawna gra logiczna, która jest zarówno zagmatwana, jak i przerażająca i, jak większość filmów @JordanPeele, oferuje warstwy, których prawdopodobnie nie osiągniesz podczas jednego posiedzenia. (CIĄG DALSZY) #NopeMovie pic.twitter.com/GwkHzqkynt 19 lipca 2022 r.

Zobacz więcej

Inni uczestnicy premiery również przedstawili swoje podejście do mniej przerażających klimatów filmu. POC Culture (otwiera się w nowej karcie) nazwał Palmera i Kaluuyę „idealnym duetem braci”, a także pochwalił występy Yeuna i Brandona Perei jako kluczowych członków obsady. W międzyczasie Heather Wixson z Daily Dead News zasugerowała, że ​​Nope „idealnie łączy… spektakl science fiction z historią, która również przypomina hollywoodzką kalkulację”. Jak intrygujące:

Zatem #NopeMovie jest pod wieloma względami absolutnie fenomenalny. Doskonale łączy spektakl science-fiction z historią, która również przypomina hollywoodzkie rozliczenie i przekroczyła moje oczekiwania. Pięknie nakręcone, miks dźwiękowy jest grzmiący, a obsada błyszczy. Miłość, miłość, kochała go. pic.twitter.com/qdcZIvsX5T19 lipca 2022 r.

Zobacz więcej

Wreszcie Grace Randolph z Beyond the Trailer powiedziała, że ​​Nope to film podobny do „Hitchcock, Kubrick i Tarantino mają dziecko”. Wielkie uznanie dla najnowszej próby filmowej Jordana Peele'a:

#NopeMovie Najlepszy jak dotąd film @JordanPeeleJakby Hitchcock, Kubrick i Tarantino mieli dziecko! Niesamowita zabawna i przerażająca recenzja Środa pic.twitter.com/uVTbMbMPhq 19 lipca 2022 r

Zobacz więcej

Akcja Nope rozgrywa się we współczesnej Kalifornii i opowiada historię braci Palmera Emerald i OJ Haywooda z Kaluuya, którzy pracują na ranczu zmarłego ojca. Pewnego dnia duet natrafia na niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) i próbuje uchwycić dowody na wideo, aby świat mógł je zobaczyć.

Duet korzysta z pomocy sprzedawcy technologii Perei, Ángela Torresa, i dokumentalisty Antlersa Holsta (Michael Wincott), podczas gdy Ricky „Jupe” Park z Yeuna również próbuje zaangażować się w potencjalnie dochodowy projekt. Kwintet nie wie jednak, że ich niedoszłe gwiazdy filmów dokumentalnych nie zamierzają grać w piłkę i nie mija dużo czasu, zanim sprawy zaczynają się strasznie źle układać.

Aby uzyskać więcej treści opartych na horrorach, sprawdź naszą listę najlepsze horrory wszechczasów. W przeciwnym razie przeczytaj najlepsze horrory dostępne w serwisie Netflix.