Oto specyfikacja, w której Samsung

Oczekujemy, że telefony Samsung Galaxy S23 przyniosą ze sobą wiele ulepszeń, od aparatów po procesory, ale najwyraźniej istnieje jedna kluczowa specyfikacja, która nie doczeka się aktualizacji: czujnik odcisków palców.

Niezawodny przeciek Ice Universe (otwiera się w nowej karcie) wydaje się mieć ochronną powłokę szklaną dla modelu Galaxy S23 Ultra i ujawnia miejsce, w którym znajdzie się czujnik odcisków palców, miejsce mniej więcej tego samego rozmiaru. telefony Samsung Galaxy S22.

Nie ma nic szczególnie złego w czujniku linii papilarnych Galaxy S22, ale jak wskazuje Notebookcheck(Otwiera się w nowej karcie), spodziewaliśmy się, że czujnik Galaxy S23 będzie większy i lepszy. Teraz wydaje się to mało prawdopodobne.

w tym samym wieku

W szczególności Galaxy S22 jest wyposażony w Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2, podczas gdy Galaxy S23 miał być wyposażony w Qualcomm 3D Sonic Max, czujnik, który jest dokładniejszy, bezpieczniejszy i zdolny do skanowania dwóch palców jednocześnie.

Być może Samsung zdecydował, że chce trzymać się tego samego czujnika odcisków palców, aby obniżyć koszty, a może pierwotna plotka o aktualizacji czujnika odcisków palców była od samego początku nietrafiona, ale jest to aktualizacja, która teraz wydaje się mało prawdopodobna.

Można argumentować, że czujniki linii papilarnych nie są najważniejszym elementem smartfona, ale biorąc pod uwagę, jak często każdego dnia odblokowujemy nasze telefony, mogą one mieć znaczący wpływ na wrażenia użytkownika.

Analiza: aktualizacje czujnika odcisków palców

Udaj się na oficjalną stronę Qualcomm 3D Sonic Max (otwiera się w nowej karcie), a zobaczysz ulepszenia w wielu obszarach. Jest to największy jak dotąd ekranowy ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych, wykorzystujący fale dźwiękowe do skanowania odcisków palców z dużą szybkością iz niewiarygodnie wysoką rozdzielczością.

O wiele trudniej jest sfałszować odcisk palca za pomocą tej technologii w porównaniu ze standardowymi optycznymi czujnikami odcisków palców, mówi Qualcomm. Szybciej zeskanuje odciski palców, gdy jest mokry, a dzięki zaimplementowanemu skanowaniu akustycznemu jest również bardziej niezawodny, gdy palce nie są czyściutkie.

Większa powierzchnia umożliwia jednoczesne skanowanie dwóch palców, a według producenta wskaźnik błędu czujnika wynosi 1 na 250,000 2024. Jednak w oparciu o nieszczelne szkło ochronne, które widzieliśmy w Internecie, będziemy musieli poczekać co najmniej do XNUMX roku, aby zobaczyć je na flagowym telefonie Samsung Galaxy S.

To nie wszystkie złe wieści, ponieważ Galaxy S23 przyniesie kilka ulepszeń w stosunku do poprzedniego telefonu. Już w tym tygodniu usłyszeliśmy, że telefon będzie wyposażony w dostosowaną wersję chipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który oferuje jeszcze lepszą wydajność.

Udostępnij to