Pierwszy film był tak udany, że Aquaman Two szybko stał się nieunikniony.

To dlatego, że najbardziej dochodowy film oparty na postaciach DC Comics w historii nie należy do żadnego z znane tria Batmana, Supermana czy Wonder Woman. Zamiast tego Aquaman z Jasonem Momoa w reżyserii Jamesa Wana pokonał ich wszystkich. „Nowy król Atlantydy został również koronowany na króla kasowego DC”.

To coś w rodzaju morskiej zmiany dla postaci, która tradycyjnie była obiektem żartów w kręgach komiksowych, we wszystkim, od Family Guy po fałszywy film Jamesa Camerona Entourage. Ale dzięki występowi Momoa, inspirowanej restartem DC metamorfozie New Fifty-two i talentowi reżysera Jamesa Wana do podwodnego serialu The Conjuring/Fast & Furious Seven, jest teraz jednym z najlepszych graczy DC Extended. nie. Niedługo prześpię się z rybami.

Ponieważ długo oczekiwana kontynuacja szykuje się do produkcji latem 2021 roku, zanurzamy się w informacje, które już zostały utracone: wszystko od daty premiery i obsady Aquaman XNUMX do tego, co to oznacza dla historii. Tak czy inaczej, Aquaman prawdopodobnie robi fale.

Data premiery Aquaman 2: grudzień 2022

Pierwszy Aquaman trafił do kin w grudniu 2018 roku i został zwycięzcą w ciągu miesiąca, który obejmował również premiery. z Powrotów Mary Poppins, Spider-Man: Into the Spider-Verse i Bumblebee. Nic więc dziwnego, że Warner Bros. wybrał kolejny początek grudnia dla swojej kontynuacji, a data premiery Aquaman XNUMX jest dziś ustalona na XNUMX grudnia XNUMX r. praktycznie dokładnie 4 lata po premierze pierwszego filmu.

Wygląda na to, że produkcja Aquamana XNUMX ruszy w Wielkiej Brytanii pod koniec tego roku; w każdym razie to Dolph Lundgren (który gra króla Nereusa) powiedział Wizard World Virtual Experience (poprzez ScreenRant). „Mógłbym robić tego lata Aquaman 2, kręcąc w Londynie” gwiazdor Rocky IV, He-Man i Punisher powiedział swoim zgromadzonym fanom.

Pierwszy film nakręcony na Gold Coast w Australii, więc Wielka Brytania będzie poważną relokacją, chociaż każda podwodna scena była kręcona w studiu `` sucha na mokro '', z aktorami wspieranymi przez wyrafinowane uprzęże, nie powinno tego robić duża różnica w wyglądzie filmu.

W przeciwieństwie do wersji Warner Bros z 2021 r., wygląda na to, że Aquaman XNUMX nie zostanie wydany w usłudze przesyłania strumieniowego HBO Max w tym samym czasie, gdy trafi do kin.. Według Ostatecznego terminu, Warner zawarł umowę z dystrybutorami kinowymi, aby opublikować planowaną premierę 2022 wyłącznie na dużym ekranie, chociaż okno wyłączności kinowej zostało skrócone do zaledwie 45 dni, więc nie będziesz musiał czekać tak długo. więcej czasu na oglądanie filmu w domu na telewizorze.

Przejść do sedna sprawy

  • Co to jest? Kontynuacja hitu Warner/DC z 2018 roku, Aquaman. Jest to kontynuacja historii Arthura Curry'ego, nowo koronowanego mieszkańca powierzchni, króla podwodnego świata Atlantydy.
  • Gdzie mogę to zobaczyć? Aquaman 2 zadebiutuje w kinach, niedługo potem zmierzając do domowej rozrywki.
  • Kiedy będę mógł to zobaczyć? Aquaman 2 ma trafić do kin 16 grudnia 2022 r. Prawdopodobnie będzie dostępny do oglądania w domu około 45 dni później.

Zwiastun Aquaman 2: Kiedy go zobaczymy?

Ponieważ produkcja jeszcze się nie rozpoczęła, dla DC i Warnera jest trochę za wcześnie na wydanie materiału z filmu. Pierwszy teaser Aquamana zadebiutował na San Diego Comic-Con 2018 I zakładając, że mniejsza edycja specjalna Comic-Con przebiegnie zgodnie z planem w weekend Święta Dziękczynienia, możliwe, że zobaczymy jakiś zwiastun Aquaman 2, zwłaszcza że Warner/DC ujawniło historię Wielkiej Hali H.

To powiedziawszy DC właśnie ogłosiło, że ich cyfrowe wydarzenie FanDome powróci w 2021 roku, 16 października.. W zeszłym roku to tutaj po raz pierwszy ujawniono zwiastun Batmana, więc jest bardziej prawdopodobne, że zobaczymy tam Aquamana w tym roku, ponieważ wydarzenie jest dostosowane specjalnie dla globalnej publiczności.

Aquaman

Jason Momoa powraca jako Arthur Curry, znany również jako King of Atlantis, w Aquaman 2. (Zdjęcie: Warner Bros.)

Obsada Aquamana 2: kto jest w filmie

Oto potwierdzona obsada Aquaman 2 na podstawie tego, co wiemy do tej porychoć można się spodziewać, że ta lista będzie się powiększać, gdy dowiemy się więcej o filmie:

  • Jason Momoa jako Arthur Curry / Aquaman
  • Amber słyszana jako Mera
  • Patrick Wilson jako Orm
  • Yahya Abdul-Mateen II jako Czarna Manta
  • Pilou Asbæk jako nieoczekiwana postać

Nic dziwnego, że Jason Momoa ponownie zagra w Arthura Curry'ego / Aquamana po raz czwarty (po Aquaman, Justice League i krótkim epizodzie w Batman v Superman: Dawn of Justice). I pomimo (pozornie bezpodstawnych) plotek, że Amber Heard nie wróci jako księżniczka Xebelian (i córka Nereusa) Mery, aktorka zamieściła na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, na którym czyta książkę, z hashtagiem #getakindleforaquaman2.

Arthur Curry, który okazał swoje miłosierdzie swojemu intrygującemu przyrodniemu bratu Orm (znany również jako tak zwany Ocean Master) pod koniec pierwszego filmu, James Wan, regularny Patrick Wilson, najwyraźniej potwierdził, że jest częścią obsady Aquaman. Post na Instagramie o jej rutynie treningowej.

I wygląda na to, że ktoś będzie pod ręką, aby chronić zwaśnione rodzeństwo, a plotki o tym, że Nicole Kidman (przez We Got This Covered) powraca jako matka, królowa Atlanny Atlantydy. Chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, podejrzewamy, że będzie to również oznaczać powrót Temuery Morrison. (wkrótce zostanie uznany za głównego bohatera w The Boba Fett Book) jako ojciec Arthura, Thomas Curry, w końcu z Atlanną i Thomasem ponownie zjednoczeni. W odstępie dziesięcioleci okrutnym byłoby nie pozwolić im na nowo rozpalić romansu, który połączył dwa światy.

Nie jest jeszcze jasne, czy Willem Dafoe powróci jako Atlantycki mentor Arthura Vulko., ale wydaje się, że jest to bezpieczny zakład, choćby po to, by utrzymać nowego króla Atlantydy prosto i blisko.

Tymczasem gwiazda Strażników Yahya Abdul-Mateen II potwierdził Uproxx, że powróci, aby reprezentować mieszkańców powierzchni jako właściciel jednego z najbardziej kultowych hełmów w komiksach., Black Manta ma obsesję na punkcie zemsty. Prawdopodobnie zobaczymy również więcej Randall Park (ostatnio widziany jako Jimmy Woo w Marvel's WandaVision) jako biolog morski, który stał się ekspertem Atlantis, dr Stephenem Shinem, ponieważ obaj połączyli siły podczas napisów końcowych Aquaman.

Biorąc pod uwagę historię Pilou Asbæka jako złoczyńcy w Game of Thrones, uważamy, że jego rola w obsadzie Aquaman 2 (zgłoszona przez Deadline) prawdopodobnie będzie bardziej skłaniała się w stronę ciemnej strony niż w stronę światła.

Fabuła Aquaman 2: Co czeka Atlantydę?

Teraz, gdy DC jest mniej zaniepokojony niż wcześniej tworzeniem zagnieżdżonego wspólnego wszechświata w stylu MCU dla swoich superbohaterów, o czym wiemy na pewno fabuła Aquaman 2 polega na tym, że film został napisany przez Davida Leslie Johnson-McGoldrick. Scenarzysta pracował wcześniej z reżyserem Jamesem Wanem przy dwóch filmach The Conjuring i pierwszym Aquamanie.

„Myślę, że ten drugi jest trochę bardziej poważny, trochę bardziej odpowiedni w świecie, w którym dzisiaj żyjemy”, żartował Wan podczas wirtualnego wydarzenia FanDome w DC w sierpniu 2020 r. (przez Deadline). „Myślę, że właśnie tam chce iść”.

Wzrosło nieco, gdy Patrick Wilson zasugerował, że wolałby, aby Aquaman 2 badał niezbadane wody. „Z pewnością mogę zagwarantować ci nowe światy w następnym” – odpowiedział Wan – „i myślę, że będziesz bardzo podekscytowany jako aktor”.

Co to wszystko oznacza dla Arthura Curry'ego teraz, gdy założył klasyczną zielono-złotą zbroję Aquamana, wszedł w trójząb Atlana i zajął miejsce na tronie Atlantydy? Podczas gdy on i manipulator wody Mera byli najwyraźniej stałym elementem pod koniec pierwszego filmu, konwencje Hollywood i potrzeby opowiadania historii dyktują, że tym razem prawdopodobnie nie będzie to łatwe.

Rzeczywiście, przeszłość sugeruje, że Orm nie ułatwi życia swojemu przyrodniemu bratu, chociaż wspomniany post Wilsona na Instagramie mógł nieco zmącić wody tajemniczym #brothersdontshakehandsbrothersgottahug. Czy można rozważyć pojednanie rodzinne?

David Hyde aka Black Manta wydaje się być gotowy do awansu na poprowadzenie złoczyńcy w Aquaman XNUMX.. Obwinianie Arthura Curry za śmierć ojca podczas potyczki na łodzi podwodnej w pierwszym filmie, Black Manta ma obsesję na punkcie zemsty na Aquamanie. A ponieważ przeżył swoje poprzednie spotkanie, nawet uzbrojony w mistrzowską broń Atlantydy, jest mało prawdopodobne, aby się poddał, dopóki Arthur Curry nie umrze.

Istnieje duża szansa, że ​​Black Manta będzie wspomagany w jego misji przez dr Shina, postać, która odbyła podróż na ekran od czasu ponownego uruchomienia New 52 Aquaman DC Comics. Końcowa sekwencja napisów Aquamana pokazała, że ​​duet zawarł pakt: jeśli Shin pomoże Black Mancie znaleźć Aquamana, Black Manta da mu konkretny dowód na istnienie Atlantydy.

Niestety, Misja zemsty Black Manty może być złą wiadomością dla Thomasa Curry, jeśli uzna, że ​​sędziom lepiej przysłuży się zamordowanie ojca człowieka, o którym twierdzi, że zabił własnego ojca.

I nie zdziw się, jeśli Aquaman XNUMX również pojedzie z powrotem do rowu, ciemnego i przerażającego regionu oceanu, którego potworni mieszkańcy trzymali Atlannę w więzieniu w Aquamanie. zwłaszcza teraz, gdy proponowany spin-off filmu The Trench został porzucony przez Warner Bros (jak donosi Variety).

Udostępnij to