Firma Apple ogłosiła ogólną dostępność Xcode Cloud, usługi ciągłej integracji i dostarczania (CI/CD) dla programistów.

Aplikacja umożliwia programistom łączenie narzędzi opartych na chmurze, równoległe przeprowadzanie zautomatyzowanych testów, dostarczanie aplikacji testerom oraz przeglądanie opinii użytkowników i zarządzanie nimi.

Poprawka została po raz pierwszy ogłoszona na zeszłorocznym WWDC w czerwcu 2021 r. i od tego czasu jest stopniowo wprowadzana.

Ile to kosztuje?

Najtańszy poziom będzie dostępny od 14,99 EUR do grudnia 2023 r. i zaoferuje użytkownikom 25 godzin miesięcznie.

Stamtąd będzie tylko drożej, 100 godzin przyniesie 44,99 € miesięcznie, 250 godzin przyniesie 99,99 € miesięcznie, a 1000 godzin przywróci 399,99 € miesięcznie.

Xcode jest w pełni zintegrowany z TestFlight, bezpłatną usługą, która umożliwia instalację i testowanie aplikacji mobilnych na żywo, umożliwiając programistom przekazywanie opinii przed opublikowaniem ich aplikacji w App Store.

Apple powiedział również, że nowa wersja Xcode rozwija się do 25% szybciej niż poprzednia iteracja, a jej rozmiar jest o 30% mniejszy.

Najnowsza wersja Xcode zawiera również opcje kompilacji międzyplatformowej dla systemów iOS, iPadOS, macOS i tvOS w SwiftUI.

Xcode nie jest jedynym rozwiązaniem CI/CD dostępnym dla programistów Mac; inne możliwe rozwiązania to Semaphore i Codemagic.

Powszechne wydanie Xcode było tylko jedną z wielu zapowiedzi ogłoszonych na WWDC 2022.

Nowy Apple MacBook Air, najnowsza aktualizacja jednego z najbardziej cenionych laptopów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, został ogłoszony na konferencji WWDC 2022 w poniedziałek.

Chcesz pobrać Xcode? Jest dostępny w Mac App Store, jeśli przejdziesz tutaj. (otwiera się w nowej karcie)

  • Chcesz zostać programistą? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych laptopach dla programistów
Udostępnij to