Operacja ransomware REvil została zatrzymana przez nieznanego strażnika

Firma Apple ogłosiła nowe funkcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego dla swoich klientów, konsumentów i firm, w tym klucze bezpieczeństwa, czyli możliwość korzystania z fizycznych kluczy innych firm w celu ochrony danych przechowywanych na platformie iCloud.

„Aby zarejestrować użytkowników, klucze bezpieczeństwa rozszerzają uwierzytelnianie dwuskładnikowe Apple, wymagając sprzętowego klucza bezpieczeństwa (otwiera się w nowej karcie) jako jednego z dwóch czynników” – podała firma w swoim ogłoszeniu, zauważając, że klucze bezpieczeństwa będą ogólnie dostępne w 2023.

„Posuwa to nasze uwierzytelnianie dwuskładnikowe o krok dalej, uniemożliwiając nawet zaawansowanemu atakującemu uzyskanie drugiego czynnika użytkownika w oszustwie typu phishing”.

Chroń osoby publiczne

Chociaż z tej funkcji może korzystać każdy, została zaprojektowana z myślą o osobach publicznych, powiedział Apple. W końcu to osoby publiczne, takie jak celebryci, dziennikarze lub pracownicy rządowi, często spotykają się z „zaplanowanymi zagrożeniami dla swoich kont internetowych”.

W rozmowie z 9to5Mac Apple powiedział, że system jest zgodny z procesem przesyłania między urządzeniami, co oznacza, że ​​gdy użytkownik uwierzytelni swojego iPhone'a, nie będzie musiał tego robić ponownie, nawet jeśli otrzyma nowe urządzenie (o ile nie). użyj procesu przesyłania konfiguracji między urządzeniami, mówi).

Ponadto zaufane urządzenia, które są już zalogowane przy użyciu identyfikatora Apple ID, nie zostaną wylogowane, gdy użytkownik spróbuje uwierzytelnić się za pomocą klucza bezpieczeństwa.

Nie spodziewaj się, że w najbliższym czasie kupisz nowe urządzenia Apple, ponieważ Apple nie potwierdziło żadnych planów stworzenia tych kluczy sprzętowych. Zamiast tego chcesz zintegrować zewnętrznych partnerów.

Istnieje pilna potrzeba wzmocnienia bezpieczeństwa, powiedział Apple, powołując się na nowy raport badawczy zatytułowany „Rosnące zagrożenie dla danych konsumenckich w chmurze”. Raport sporządzony przez dr Stuarta Madnicka, emerytowanego profesora z MIT Sloan School of Management, stwierdza, że ​​całkowita liczba naruszeń danych wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu mniej niż dekady (2013-2021), do ponad miliarda rekordów osobistych w publiczny. Monitor. w 2021 roku sam.

Przez: 9to5Mac (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to