Apple naprawdę chce, abyś używał fizycznego klucza bezpieczeństwa dla Apple ID

Apple naprawdę chce, abyś używał fizycznego klucza bezpieczeństwa dla Apple ID

Firma Apple ogłosiła nowe funkcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego dla swoich klientów, konsumentów i firm, w tym klucze bezpieczeństwa, czyli możliwość korzystania z fizycznych kluczy innych firm w celu ochrony danych przechowywanych na platformie iCloud.

„Aby zarejestrować użytkowników, klucze bezpieczeństwa wzmacniają dwuskładnikowe uwierzytelnianie Apple, wymagając sprzętowego klucza bezpieczeństwa (otwiera się w nowej karcie) jako jednego z dwóch czynników” – podała firma w swoim ogłoszeniu, zauważając, że klucze bezpieczeństwa będą ogólnie dostępne w 2023.

„To idzie o krok dalej z naszym uwierzytelnianiem dwuskładnikowym i uniemożliwia nawet zaawansowanemu atakującemu uzyskanie drugiego czynnika użytkownika w oszustwie typu phishing”.

Chroń osoby publiczne

Chociaż z tej funkcji może korzystać każdy, według Apple zaprojektowano ją z myślą o osobach publicznych. W końcu to osoby publiczne, takie jak gwiazdy, dziennikarze czy pracownicy rządowi, często spotykają się z „wspólnymi zagrożeniami dla swoich kont internetowych”.

W rozmowie z 9to5Mac Apple powiedział, że system jest zgodny z procesem przesyłania między urządzeniami, co oznacza, że ​​gdy użytkownik uwierzytelni swojego iPhone'a, nie będzie musiał tego robić ponownie, nawet jeśli otrzyma nowe urządzenie (o ile nie). użyj procesu przesyłania konfiguracji między urządzeniami, mówi).

Ponadto zaufane urządzenia, które są już zalogowane przy użyciu identyfikatora Apple ID, nie zostaną wylogowane, gdy użytkownik spróbuje uwierzytelnić się za pomocą klucza bezpieczeństwa.

Nie spodziewaj się, że w najbliższym czasie kupisz nowe urządzenia Apple, ponieważ Apple nie potwierdziło żadnych planów stworzenia tych kluczy sprzętowych. Zamiast tego chcesz zintegrować zewnętrznych partnerów.

Apple stwierdził, że istnieje pilna potrzeba wzmocnienia bezpieczeństwa, powołując się na nowy raport z badania zatytułowany „Rosnące zagrożenie dla danych konsumentów w chmurze”. W raporcie napisanym przez dr Stuarta Madnicka, emerytowanego profesora MIT Sloan School of Management, w raporcie stwierdzono, że łączna liczba naruszeń danych wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu niecałej dekady (2013–2021) do ponad miliarda. publiczny. monitor. w 2021 r. samodzielnie.

Przez: 9to5Mac (otwiera się w nowej karcie)