Pomimo wcześniejszych obietnic ochrony danych osobowych i dużych kampanii dotyczących prywatności, w tym kampanii reklamowych, wygląda na to, że Apple nie tylko gromadzi dane o Tobie, ale te informacje mogą być wykorzystane do Twojej identyfikacji.

Na początku listopada 2022 r. firma programistyczna Mysk zwróciła się na Twitterze, aby podnieść świadomość na temat tego, co nazwała „kwestią prywatności” milionów użytkowników iPhone'a i Maca po odkryciu, że użytkownicy przeglądający aplikację dodają różne dane, od rozdzielczości ekranu po połączenie sieciowe. . Przechowuj i wysyłaj do Apple.

Teraz Mysk odkrył, że identyfikatory DSID użytkowników są udostępniane Apple w procesie gromadzenia danych, co oznacza numer identyfikacyjny, którego nie można zmienić, powiązany bezpośrednio z kontem.

Problemy z prywatnością Apple

Ponieważ Apple ma również dane dotyczące Twojego Apple ID, konta używanego do konfigurowania swoich produktów, testy Mysk sugerują, że dane takie jak Twoje imię i nazwisko, data urodzenia, a nawet dane kontaktowe są przedstawiane firmie, która produkuje Twój telefon. .

Producent oprogramowania wyjaśnił na Twitterze: „Dane analityczne, które App Store wysyła do Apple, zawsze zawierają identyfikator o nazwie„ dsId ”. Nie byliśmy pewni, czy jest to to samo, co DSID, identyfikator jednoznacznie identyfikujący konto iCloud. Potwierdzamy, że jest to ten sam identyfikator.

Według Myska dzieje się tak niezależnie od tego, czy dasz Apple pozwolenie (które można znaleźć w Ustawienia> Prywatność i bezpieczeństwo> Skany i ulepszenia), pomimo twierdzeń firmy w oknach narzędzi do ochrony prywatności, że „możesz także wyłączyć udostępnianie”. analiza urządzeń.

Polityka prywatności firmy Apple stanowi, że „żadna z gromadzonych informacji nie identyfikuje użytkownika” oraz że „dane osobowe w ogóle nie są rejestrowane, podlegają technikom ochrony prywatności, takim jak prywatność różnicowa, lub są usuwane w jakikolwiek sposób”. wysłane do Apple'a”.

TechRadar Pro skontaktował się z Apple na początku tego miesiąca w sprawie doniesień, że Apple Store zebrał dane bez wiedzy klientów, ale jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Udostępnij to