Apple oferuje głębokie nurkowanie w pierwszej aplikacji do nurkowania

Od dzisiaj właściciele Apple Watch Ultra mogą pobrać nową aplikację nurkową Oceanic Plus, aby zamienić swoje najnowsze urządzenie do noszenia w rekreacyjny komputer nurkowy.

Watch Ultra ma już aplikację Depth, która może informować o głębokości i temperaturze wody. Oceanic Plus (otwiera się w nowej karcie) pokazuje te same informacje, ale jeśli chcesz poważniej traktować nurkowanie, potrzebujesz trochę więcej. Aplikacja zawiera licznik czasu bezdekompresyjnego, aby ustawić limity głębokości i czasu nurkowania, aby użytkownicy nie doświadczyli dekompresji. Jego interfejs użytkownika (UI) wyświetla wskaźniki w jaskrawych kolorach informujące o tym, kiedy można nurkować głębiej, zatrzymać się lub zwolnić. Wydaje się, że interfejs użytkownika był głównym celem dla programistów, ponieważ typowe komputery nurkowe mogą być trudne do zrozumienia, zwłaszcza dla nowicjuszy.

planować nurkowania

W aplikacji dostępny jest planer nurkowania, w którym można zobaczyć, jakie są warunki, takie jak pływy i prądy w ciągu dnia. Możesz także utworzyć czas na powierzchni, kiedy będziesz musiał wrócić. Po wyskoczeniu z wody otrzymasz krótki raport podsumowujący po nurkowaniu, wskazujący między innymi, jak daleko nurkowałeś. Aby uzyskać bardziej szczegółowy raport, możesz pobrać wersję na iPhone'a, która pokaże Ci dokładną prędkość, z jaką nurkowałeś, a nawet zapisze wszystkie napotkane dzikie zwierzęta. Niektóre raporty (otwiera się w nowej karcie) twierdzą, że aplikacja na iPhone'a „wymaga trochę pracy” ze względu na pewne „niespójności graficzne”, takie jak błędy wyrównania tekstu.

Powiadomienia od programisty są wysyłane za pomocą wibracji wystarczająco silnych, aby przebić piankę o grubości 7 mm (około 0,27 cala). Zgodnie z zapowiedzią wybrano haptyczne sprzężenie zwrotne, ponieważ dźwięk przemieszcza się dalej pod wodą. Jeśli nurkujesz z kimś, kto ma piszczący komputer nurkowy, ustalenie, skąd pochodzi powiadomienie dźwiękowe, może być trudne. Oceanic Plus rekonfiguruje również przycisk akcji, dzięki czemu z aplikacji można korzystać nawet w piance. Naciśnięcie przycisku przed nurkowaniem powoduje wyświetlenie ekranu Oceanic Plus przed nurkowaniem. Naciśnięcie w połowie nurkowania oznacza twoją pozycję.

Przed pobraniem aplikacji upewnij się, że Twój zegarek Ultra działa pod kontrolą systemu watchOS 9.1 i jest sparowany z telefonem iPhone 8 lub nowszym. Możesz jednak używać iPhone’a SE drugiej generacji lub nowszego z zainstalowanym systemem iOS 16.1. Oceanic Plus jest bezpłatny, ale za 9.99 € miesięcznie można dodać nowe funkcje, takie jak „śledzenie dekompresji”. [i] planowanie lokalizacji…” Podstawowa aplikacja ma „typowe funkcje nurkowania”, takie jak stoper i wskaźnik głębokości.

Należy pamiętać, że Oceanic Plus jest bardziej przeznaczony do nurkowania rekreacyjnego. Aplikacja działa tylko do 40 metrów (130 stóp) pod wodą. Ponadto nie można śledzić poziomu tlenu w butli nurkowej, tak jak robią to inne komputery nurkowe.

Inne urządzenia

Bardzo wątpimy, czy Oceanic Plus kiedykolwiek zostanie wydany na jakimkolwiek innym urządzeniu Apple, ponieważ został stworzony specjalnie dla Watch Ultra. Wynika to z faktu, że urządzenie posiada certyfikat WR100 i EN 13319. To pierwsze oznacza, że ​​urządzenie zegarka może przetrwać na głębokości do 100 metrów (chociaż Apple zaleca, aby nie przekraczać 40 metrów), podczas gdy drugie oznacza, że ​​jest „uznawane na całym świecie” jako akcesoria do nurkowania

Wyceniony na 800 euro zegarek Ultra może być droższy niż typowe komputery nurkowe, które według naszych badań mogą wahać się od kilkuset dolarów do 1,500 euro. Ale biorąc pod uwagę użyteczność i przyjazny interfejs użytkownika Watch Ultra, Oceanic Plus może ostatecznie ustanowić nowy standard dla nurków rekreacyjnych.

Jeśli szukasz nowego urządzenia do noszenia, koniecznie sprawdź ostatnio zaktualizowaną listę 10 najlepszych smartwatchów TechRadar.

Udostępnij to