Apple ma zamiar zrobić iPada

Apple wprowadziło nowe rozszerzenie, które ma nadzieję, że otworzy urządzenia iPad na więcej akcesoriów niż kiedykolwiek wcześniej.

DriverKit, jedna z wielu aktualizacji iPadOS 16, pozwoli producentom i programistom po raz pierwszy tworzyć sterowniki dla iPadów, a nawet tworzyć sterowniki dla wielu platform.

Narzędzie jest dostępne od 2019 roku w systemie macOS Catalina, umożliwiając podłączanie akcesoriów USB i Thunderbolt innych firm do urządzeń z systemem macOS, ale teraz pojawia się również na iPadzie.

Zestaw kontrolera do iPada

W filmie (otwiera się w nowej karcie) zapowiadającym wydanie, Apple powiedział, że DriverKit zapewni znacznie większą elastyczność i wybór programistom i użytkownikom końcowym, zachowując dokładnie to samo doświadczenie macOS dla użytkowników iPada.

„DriverKit wprowadził nowy sposób na rozszerzenie systemu, który jest bardziej niezawodny i bezpieczny, działający w przestrzeni użytkownika” — powiedział Souvik Banerjee z Apple.

Banerjee dodał, że wydanie było skierowane szczególnie do użytkowników biznesowych iPadów, którzy często musieli polegać na zewnętrznym sprzęcie, który nie był kompatybilny z ich urządzeniem.

DriverKit API w iPadOS 16 będzie obsługiwać urządzenia USB, PCI i audio, a jeśli programista wcześniej stworzył sterownik za pomocą DriverKit na Maca, można go teraz przenieść bezpośrednio na iPada bez modyfikacji.

Wiadomość, która według Banerjee jest możliwa „dzięki mocy układu M1” w wybranych modelach iPada, oznacza, że ​​użytkownicy będą mogli po raz pierwszy podłączyć do iPada interfejsy audio Thunderbolt, takie jak mikrofony lub słuchawki.

Każdy kontroler będzie działał tylko wtedy, gdy podłączone urządzenie zewnętrzne jest podłączone, a wszystkie nowe kontrolery muszą być ręcznie włączone w aplikacji Ustawienia iPada po instalacji, gdzie użytkownik może je również włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie.

Po opracowaniu aplikacji i przesłaniu jej do App Store firma Apple zapewni, że tylko użytkownicy z odpowiednimi sterownikami będą mogli ją pobrać i używać, aby upewnić się, że nie występują problemy ze zgodnością.

Wszystkie iPady ze sprzętem M1 będą obsługiwać DriverKit, który jest już dostępny.

Udostępnij to