AirTag może nie wyglądać, jakby wołał o następcę; w końcu wylądował dopiero w 2021 roku i nie ma zbyt wiele takiego narzędzia do śledzenia przedmiotów. Więc prawie nie potrzebuje corocznych aktualizacji, ale Apple może dostarczyć AirTag 2.

Zasugerował to znany analityk, a poniżej omówimy go bardziej szczegółowo. Ten artykuł zostanie również wykorzystany do umieszczenia dodatkowych wiadomości i plotek dotyczących AirTag 2, gdy usłyszymy więcej.

Ale na razie, oprócz niewielkiej ilości informacji, które do tej pory słyszeliśmy, zamieściliśmy listę rzeczy, których oczekujemy od AirTag 2, aby warto było je sprawdzić.

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Następna generacja AirTag
  • Kiedy to wyszło? Prawdopodobnie najwcześniej w 2023 r.
  • Ile to będzie kosztować? nieznany w tej chwili

Data premiery i cena Apple AirTag 2

W tym momencie nie wiemy nawet, czy będzie AirTag 2, ale według Ming-Chi Kuo, wieloletniego analityka Apple Information, firma może opracować AirTag 2, jeśli dostawy „bieżącego AirTag” będą nadal rosnąć.

Dokładne sformułowanie Kuo jest takie, że „wierzą, że Apple opracuje drugą generację” w tych okolicznościach, więc wydaje się, że może to być opinia, a nie informacja poufna, a także, że rozwój mógł jeszcze się nie rozpocząć.

Więc nie liczymy na to, że zobaczymy AirTag 2 w ogóle, a jeśli to zrobimy, prawdopodobnie pojawi się najwcześniej w 2023 roku.

Nie ma słowa o tym, ile może kosztować Apple AirTag 2, ale dla odniesienia, oryginalny AirTag kosztuje 29 EUR / 29 GBP / 45 USD, jeśli kupisz jeden lub 99 EUR / 99 GBP / 149 USD, jeśli kupisz pakiet. cztery. Uważamy, że AirTag 2 prawdopodobnie zostałby wyceniony podobnie, ale może to nie zależeć od tego, jakie otrzyma ulepszenia.

Apple AirTag przyczepiony do pęku kluczy

(Zdjęcie: LaComparacion)

Wiadomości i przecieki

Oprócz niejasnej sugestii, że Apple może tworzyć AirTag 2, nie ma jeszcze słowa na ten temat. Uzupełnimy tę sekcję, gdy tylko się to zmieni.

co chcemy zobaczyć

AirTag pojawił się w pełni uformowany, więc nie ma wiele miejsca na ulepszenia, ale jest kilka rzeczy, które Apple może zrobić z AirTag 2, takich jak poniższe.

1. Obsługa Androida

Mówimy o Apple, więc nic dziwnego, że AirTag nie działa z Androidem, ale byłoby o wiele bardziej pożądanym i popularnym urządzeniem, gdyby tak było.

To oczywiście otworzyłoby ją dla użytkowników Androida, których na świecie jest znacznie więcej niż użytkowników iPhone'a. Ale sprawiłoby to również, że byłby bardziej atrakcyjny dla tych, którzy teraz mają iPhone'a, ale niekoniecznie planują go mieć na zawsze.

A AirTag nie jest tym, co przekonałoby kogoś do przejścia na iPhone'a, więc tak naprawdę nie ma oczywistego powodu, aby zablokować Androida. Więc chociaż bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby AirTag 2 był kompatybilny z Androidem, naprawdę mamy nadzieję, że tak.

2. Bardziej zrównoważony projekt

Apple AirTag na brązowym skórzanym breloku, przymocowanym do kluczy na drewnianej powierzchni

AirTag jest łatwy do zarysowania (źródło zdjęcia: TechRadar)

Chociaż nie uważamy, że AirTag jest zbyt słaby, nasza recenzja zauważyła, że ​​łatwo się zarysowuje w ciągu kilku dni użytkowania, więc w przypadku AirTag 2 chcielibyśmy, aby projekt był łatwiejszy do utrzymania bez skazy.

Biorąc pod uwagę naturę AirTag, może to być trudne, zwłaszcza jeśli umieścisz go w torbie lub w innym miejscu, gdzie jest wystawiony na świat zewnętrzny, ale jesteśmy pewni, że Apple sobie z tym poradzi.

3. Lepsze uszczelnienie

Oryginalny Apple AirTag ma stopień ochrony IP67, co oznacza, że ​​jest odporny na zachlapanie i wodę do głębokości 1 metra do 30 minut. Prawdopodobnie powinno to być dużo, ale to mniej niż w przypadku niektórych telefonów (takich jak iPhone 13), a ponieważ Twój AirTag może być bardziej narażony na działanie żywiołów, chcielibyśmy zobaczyć poprawę.

Chcemy, aby AirTag 2 miał co najmniej stopień ochrony IP68, pasujący do większości flagowych telefonów, ale im bardziej wodoodporny, tym lepiej.

4. Dostęp współdzielony

Przydatną funkcją niektórych konkurencyjnych urządzeń do śledzenia lokalizacji, takich jak Tile, jest możliwość udzielania dostępu innym osobom (np. członkom rodziny), dzięki czemu mogą one pomóc Ci znaleźć brakujący przedmiot.

Może to być szczególnie przydatne, jeśli na przykład jesteś poza domem i myślisz, że zostawił śledzony przedmiot w domu. W takiej sytuacji przyznanie członkowi rodziny lub współlokatorowi dostępu do AirTag może przyspieszyć proces śledzenia. Dlatego chcielibyśmy, aby zostało to dodane do AirTag 2.

5. Niższa cena

W świecie urządzeń i technologii Apple w ogóle AirTag nie jest bardzo drogi. W rzeczywistości jego cena jest podobna do większości konkurencyjnych trackerów. Ale jeśli chcesz kupić jeden z breloczków lub pasków Apple, aby przymocować do czegoś AirTag, cena gwałtownie rośnie, a te akcesoria często kosztują więcej niż sam AirTag.

Czyli dla AirTag 2 chcemy, żeby samo urządzenie było tańsze, albo te akcesoria, żeby były tańsze. Albo jeszcze lepiej jedno i drugie.

Udostępnij to