Apple AirTag 2: Co chcemy zobaczyć

Apple AirTag 2: Co chcemy zobaczyć

Może się wydawać, że AirTag nie woła o następcę; W końcu wylądował dopiero w 2021 roku, a taki moduł do śledzenia przedmiotów niewiele może zrobić. Więc prawie nie potrzebuje corocznych aktualizacji, ale Apple może zapewnić AirTag 2.

Zasugerował to znany analityk, o czym szerzej porozmawiamy poniżej. Ten artykuł będzie również używany do zamieszczania dodatkowych wiadomości i plotek na temat AirTag 2, gdy tylko usłyszymy więcej.

Ale na razie, oprócz niewielkiej ilości informacji, które do tej pory usłyszeliśmy, zamieściliśmy listę rzeczy, których oczekujemy od AirTag 2, aby było warto to sprawdzić.

ciąć na polowanie

Data premiery i cena Apple AirTag 2

W tej chwili nawet nie wiemy, czy będzie dostępny AirTag 2, ale według Ming-Chi Kuo, wieloletniego analityka Apple Information, firma może opracować AirTag 2, jeśli dostawy „obecnego AirTag” będą nadal kontynuowane. rosnąć.

Dokładne sformułowanie Kuo jest takie, że „wierzy, że Apple opracuje drugą generację” w takich okolicznościach, więc brzmi to tak, jakby to była opinia, a nie informacja poufna, a także, że rozwój mógł jeszcze się nie rozpocząć.

Nie liczymy więc na to, że AirTag 2 w ogóle się pojawi, a jeśli tak się stanie, to prawdopodobnie pojawi się on najwcześniej w 2023 roku.

Nie ma słowa na temat tego, ile może kosztować Apple AirTag 2, ale dla porównania, oryginalny AirTag kosztuje 29 USD / 29 GBP / 45 USD, jeśli kupisz jeden, lub 99 USD / 99 GBP / 149 USD, jeśli kupisz pakiet czterech. Uważamy, że AirTag 2 byłby prawdopodobnie w podobnej cenie, ale może to nie zależeć od ulepszeń, które otrzyma.

Apple AirTag dołączony do pęku kluczy

(Zdjęcie: LaComparacion)

Wiadomości i przecieki

Poza niejasną sugestią, że Apple może produkować AirTag 2, nadal nie ma żadnych wiadomości w tej sprawie. Uzupełnimy tę sekcję, gdy tylko to się zmieni.

co chcemy zobaczyć

AirTag dotarł w pełni uformowany, więc nie ma zbyt wiele miejsca na ulepszenia, ale jest kilka rzeczy, które Apple mógłby zrobić z AirTag 2, na przykład poniższe.

1. Obsługa Androida

Mówimy o Apple, więc nie jest zaskoczeniem, że AirTag nie działa z Androidem, ale gdyby tak było, byłoby znacznie bardziej pożądanym i popularnym urządzeniem.

To oczywiście otworzyłoby drogę użytkownikom Androida, których na świecie jest znacznie więcej niż użytkowników iPhone’a. Ale sprawiłoby to również, że byłby bardziej atrakcyjny dla tych, którzy mają teraz iPhone'a, ale niekoniecznie planują to na zawsze.

A AirTag nie jest rzeczą, która przekonałaby kogoś do przejścia na iPhone'a, więc naprawdę nie ma oczywistego powodu, aby blokować Androida. Choć bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby AirTag 2 był obsługiwany na Androidzie, naprawdę mamy nadzieję, że tak się stanie.

2. Bardziej zrównoważony projekt

Apple AirTag na brązowym skórzanym breloczku, przymocowany do niektórych kluczy na drewnianej powierzchni

AirTag jest łatwy do zarysowania (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Chociaż nie uważamy, że AirTag jest zbyt słaby, w naszej recenzji zauważyliśmy, że łatwo ulega zarysowaniom w ciągu kilku dni użytkowania, dlatego w przypadku AirTag 2 chcielibyśmy mieć konstrukcję, którą łatwiej będzie utrzymać w nieskazitelnym stanie.

Biorąc pod uwagę charakter AirTag, może to być trudne, zwłaszcza jeśli umieścisz go w torbie lub w innym miejscu, w którym będzie wystawiony na działanie świata zewnętrznego, ale jesteśmy pewni, że Apple sobie z tym poradzi.

3. Lepsze uszczelnienie

Oryginalny Apple AirTag ma stopień ochrony IP67, co oznacza, że ​​jest odporny na zachlapania i wodę do głębokości 1 metra przez maksymalnie 30 minut. Prawdopodobnie powinno to być dużo, ale to mniej niż w przypadku niektórych telefonów (takich jak linia iPhone'a 13), a ponieważ Twój AirTag może być bardziej narażony na działanie czynników atmosferycznych, chcielibyśmy zobaczyć tutaj poprawę.

Chcemy przynajmniej, aby AirTag 2 miał stopień ochrony IP68, który odpowiada większości flagowych telefonów, ale im bardziej wodoodporny, tym lepiej.

4. Dostęp współdzielony

Przydatną funkcją niektórych konkurencyjnych narzędzi do śledzenia lokalizacji, takich jak Tile, jest możliwość zapewnienia dostępu innym osobom (takim jak członkom rodziny), dzięki czemu mogą pomóc Ci znaleźć zagubiony przedmiot.

Może to być szczególnie przydatne, jeśli na przykład jesteś poza domem i myślisz, że zostawiłeś śledzony przedmiot w domu. W tej sytuacji udostępnienie Twojego AirTag członkowi rodziny lub współlokatorowi może przyspieszyć proces śledzenia. Chcielibyśmy więc zobaczyć to dodane dla AirTag 2.

5. Niższa cena

W świecie urządzeń Apple i ogólnie technologii AirTag nie jest bardzo drogi. W rzeczywistości jego cena jest podobna do ceny większości konkurencyjnych trackerów. Ale jeśli chcesz kupić jeden z breloczków lub pasków Apple, aby przymocować do czegoś AirTag, cena gwałtownie rośnie, a te akcesoria często kosztują więcej niż sam AirTag.

Zatem w przypadku AirTag 2 chcemy, żeby samo urządzenie było tańsze, albo te akcesoria były tańsze. Albo jeszcze lepiej, jedno i drugie.