iOS 16 jest pełen poważnych zmian w interfejsie i funkcjach, ale tylko jedna może zmienić sposób komunikacji międzyludzkiej: możliwość niewysłania, nieprzeczytania i, co najważniejsze, edycji wysłanych wiadomości.

Odkąd mamy iPhone'y i Wiadomości, udostępniliśmy niezliczone małe wiadomości tekstowe pełne błędów, wstydliwych literówek i zabawnych autokorekt. Błędy w wiadomościach są tak powszechne, że stanowią część naszej kultury. Istnieją całe strony internetowe (otwiera się w nowej zakładce) poświęcone na przykład katalogowaniu szczególnie rażących autokorekt lub, jak to się powszechniej mówi, „Cholera, autokorekta”.

To ostatnie odnosi się do własnego systemu autouzupełniania Apple, zmieniającego słowa, które chciałeś lub „poprawiających” twoje literówki w coś głupiego lub często wstydliwego.

Ale nawet bez błędów Autokorekty istnieją:

  • pijane teksty
  • gniewne teksty
  • Niekompletne teksty wysłane zbyt wcześnie
  • Wysyłanie SMS-ów do niewłaściwych osób

Mam doświadczenie w tej drugiej kategorii, ponieważ kiedyś napisałem SMS-a do kontaktu biznesowego zamiast mojej żony, aby poprosić o więcej papieru toaletowego.

Wszyscy tam byliśmy.

iOS 16, który Apple zaprezentował podczas poniedziałkowego przemówienia na WWDC 2022, ma szansę wymazać to wszystko za pomocą trzech prostych funkcji, z których jedna będzie albo błogosławieństwem, albo nową kontrowersją.

Niewysyłanie to oczywiście duży problem. Tekst, który brzmiał dobrze w Twojej głowie, ale wydaje się lekceważący, zły lub nieczuły, może zniknąć, a odbiorca może go nigdy nie zobaczyć.

Wiadomości są edytowane, a nie wysyłane ani odczytywane. #WWDC22 pic.twitter.com/Np2vqDHnJ26 czerwca 2022

Zobacz więcej

Możliwość konwersji tekstu przeczytanego na tekst nieprzeczytany ma również swoje zalety. Twój przyjaciel prosi Cię, abyś miał psa na oku i wiedząc, że przeczytałeś wiadomość, czeka na Twoją odpowiedź. Zamiast przetwarzania, sprawiasz, że wiadomość jest nieprzeczytana i oczekujesz, że znajomy zapyta kogoś innego, nawet jeśli nadal widzą, że czytasz wiadomość.

Najważniejszą rzeczą jest jednak edycja tekstów po ich wysłaniu. Możesz poprawić błędnie napisane imię, (*16*) część postu, która była być może zbyt szczera lub osobista, albo po prostu poprawić wstydliwą literówkę lub autokorektę.

Żegnaj zabawną wiadomość, witaj racjonalne rozmowy tekstowe.

Możliwość edycji nagrania rozmowy to nie tylko (*16*) błędy w tekście. Niektórzy mogą go używać do edycji rekordu, twierdząc, że „ta rzecz” nigdy nie została do nich wysłana, mimo że edytowane wiadomości mówią, że zostały edytowane. Możliwość wyczyszczenia tablicy, wiedząc, że możesz szybko (*16*) wszystkie ślady tego obraźliwego tekstu, nie powinna być licencją na mówienie, co chcesz.

Dużym zastrzeżeniem jest to, że wszystkie te opcje są dostępne tylko przez 15 minut. Potem Twoje błędy zostają zatrzymane w czasie, a dyskomfort jest trwały.

Jest to również funkcja Wiadomości Apple iOS 16, a nie globalna funkcja SMS. Błędy i złe wiadomości tekstowe wysłane do znajomych z Androidem oraz ich zielone pola tekstowe pozostaną na stałe.

W przypadku użytkowników iPhone'a, którzy tej jesieni przejdą na iOS 16, ich komunikacja tekstowa ulegnie drastycznej zmianie. Mogą nawet zacząć agresywnie edytować tekst przez te pierwsze 15 minut jako rodzaj konkurencji, zmieniając całość w nowy rodzaj gry.

Nie będzie miał tego samego rodzaju komediowego ciosu, co Damn You Autokorekta, ale może to być zabawny nowy rodzaj SMS-ów.

Udostępnij to