Od XX wieku istnieje zwyczaj wymiany obrączek symbolizujących przysięgę małżeńską z okazji zaręczyn. Czasami te pierścienie są nadal noszone jako obrączki po ślubie. W tym przypadku, tradycyjnie, pierścienie są przesuwane z lewej ręki na prawą. Jeśli para decyduje się na obrączki, pierścionki zaręczynowe są często odrzucane.

Spis treści

Pierścionek zaręczynowy i jego znaczenie

Choć dziś dla wielu par wymiana obrączek jest częścią zaręczyn, to jeszcze nie tak dawno nie było to powszechne. Chociaż zwyczaj wymiany obrączek w związku ze ślubem istnieje od dawna, pierścionki zaręczynowe w obecnej postaci mają dość krótką historię.

Specyfika różnych krajów świata oznacza, że ​​na przestrzeni dziejów rozwinęła się wokół nich barwna gama tradycji pierścionek zaręczynowy. Ponadto zwyczaje i praktyki związane z zaręczynami i pierścionkiem nieustannie się zmieniają. Dawno minęły czasy, kiedy panna młoda i pan młody mogli składać się tylko z mężczyzny i kobiety. Społeczeństwo stało się bardziej kolorowe, a wraz z nim zwyczaje.

Od kiedy istnieje zwyczaj wymiany pierścionków zaręczynowych?

Zwyczaj wymiany pierścionków zaręczynowych podobno wywodzi się od papieża Stefana, zwanego też świętym Szczepanem. Był papieżem od 254 r. do śmierci w 257 r. Bronił nierozerwalności małżeństwa. Pierścionki zaręczynowe miały symbolizować i wzmacniać wzajemną obietnicę małżeństwa.

Pierścionek jest brany pod uwagę symbol małżeństwa w wierze chrześcijańskiej. Nowożeńcy zakładają obrączki jako integralną część ślubu kościelnego. Już w starożytnej Grecji mówi się, że pan młody dawał ukochanej pierścionek na znak przywiązania i przywiązania. Od tamtej pory podobne zwyczaje są przekazywane. Żelazny pierścień, często ozdobiony małymi kluczami, miał symbolizować związek dwojga ludzi.

Najczęściej zadawane pytania

Z pewnością zadajesz sobie pytania dotyczące pierścionków zaręczynowych. Jeśli jesteś tym, który ma zamiar go dać lub tym, który go otrzymuje, zawsze chcesz wiedzieć o kilku interesujących szczegółach dotyczących tego symbolicznego klejnotu. Tutaj zostawiamy kilka często zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, aby pokierować twoją ciekawością.

Czy istnieje dolna i górna granica ceny pierścionków zaręczynowych?

Odpowiedź brzmi stanowcze „nie”, ponieważ najważniejsze jest to, aby pierścionki pasowały do ​​pragnień, preferencji Twoich i Twojego partnera oraz oczywiście możliwości finansowych obojga. Gama pasującej biżuterii jest tak szeroki, że wszystkie pary się w nim znajdą Jorge Juan Jewellers czego potrzebują, bo mają więcej niż 40 lat doświadczenia poświęconego biżuterii ślubnej.

Kiedy wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jeśli chodzi o pierścionki, rozmiar jest szczególnie ważny. Muszą pasować na palec serdeczny bez zsuwania się. Z tego powodu pierścionek zaręczynowy należy zamówić przynajmniej trzy miesiące przed planowaną datą zaręczyn. Daje to wystarczająco dużo czasu na wprowadzenie niezbędnych zmian, takich jak poszerzenie.

Kto kupuje pierścionki zaręczynowe?

Dziś na to pytanie nie można już jednoznacznie odpowiedzieć. Podczas gdy w przeszłości to mężczyzna oświadczył się kobiecie i dał jej pierścionek zaręczynowy, dziś istnieje wiele różnych konstelacji mężczyzny i kobiety, mężczyzny i mężczyzny, kobiety i kobiety. Również Często zdarza się, że pary decydują się na wspólny wybór i zakup pierścionków.

Jaki pierścionek zaręczynowy do nas pasuje?

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego zależy od kilku kryteriów. Najważniejszy jest niewątpliwie osobisty gust pary młodej. Również, jeśli wolisz na przykład białe złoto lub srebro, lub jeśli chcesz cenne klejnoty, takie jak te pokazane w katalogu Jorge Juan Joyeros. Nie bez znaczenia jest też cena, bo jeśli oprócz pierścionków zaręczynowych zamierzasz kupić obrączki ślubne, to też musisz to uwzględnić w budżecie.

Pierścionek zaręczynowy ma długą i zróżnicowaną historię. Pomimo wszystkich różnic, które istnieją obecnie w różnych krajach, jeśli chodzi o zwyczaje i praktyki związane z pierścionkiem zaręczynowym, można zauważyć wiele punktów wspólnych.

Być może najważniejsze jest to, że pierścionek zaręczynowy jest wszędzie symbol obietnicy trwałej miłości. Sposób prezentacji pierścionka, jak dokładnie wygląda pierścionek zaręczynowy i czy jest pierścionek zaręczynowy dla jednego partnera lub pierścionki zaręczynowe dla obojga, nie ma znaczenia.

 

 

 

 

Udostępnij to