Samsung AU7100 Crystal UHD (UE43AU7100) Recenzja Smart TV

Samsung AU7100 Crystal UHD (UE43AU7100) Recenzja Smart TV

Jedna minuta przeglądu

Flagowe telewizory z zadziwiającymi specyfikacjami są świetne, ale to, czego naprawdę chcemy, to niedrogi telewizor z odpowiednim dla nas rozmiarem ekranui że w imponujący sposób radzi sobie z podstawami telewizora. Firma Samsung to zrozumiała i dlatego istnieje seria AU7100. Lista pozytywów jest długa, począwszy od jakości wykonania i wzornictwa, ergonomii i inteligentnego telewizora, po jakość obrazu 4K. Pod każdym względem AU7100 absolutnie zaznacza te pola w sposób, który sprawia, że ​​cena wywoławcza wydaje się dość hojna.. A tam, gdzie jest mniej imponujący, z jakością dźwięku i możliwością (lub nie) skalowania starych treści, przez większość czasu nie jest gorszy niż niektóre alternatywne projekty, które kosztują nieco więcej. Tak więc, o ile znasz rozmiar ekranu, którego potrzebujesz i ustalasz skromny, ale nie nierealny budżet, Samsung sprzeda ci AU7100, który zapewni ci satysfakcję przez wiele lat.

Ceny i dostępność

Samsung AU7100 jest już w sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a AU7000 jest najbliższym amerykańskim odpowiednikiem. Testowany tutaj 43-calowy wariant kosztuje 449 euro, choć jest dostępny w kilku rozmiarach ekranu: wersja 50-calowa kosztuje 549 euro, jest też 55-calowy 599 euro, 65-calowy 799 euro, 70-calowy 899, 75-calowy (zwykle 999 euro, chociaż w chwili pisania tego tekstu jest dostępny w Samsung UK za 100 euro od tej ceny) i ogromny 85-calowy model 1,799 euro. Więc jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego rozmiaru AU7100 w tej linii, podstawowy problem dotyczy ciebie bardziej niż Samsunga. Nierzadko Samsung opracowuje określone warianty modeli dla określonych terytoriów i wydaje się, że tak jest w tym przypadku. Chociaż istnieją modele Samsunga na rynek amerykański i australijski, które wyglądają dość podobnie do AU7100, nie są dokładnie takie same. To powiedziawszy, klienci amerykańscy lub australijscy mogą oczekiwać od dostępnego dla nich modelu AU7100, że będzie on wyjątkowo konkurencyjny cenowo.

Konstrukcja

Nawet najdroższe telewizory wydają się być bezpieczne pod względem wzornictwa, więc nikt nie powinien oczekiwać rozkwitu wyglądu zewnętrznego, jeśli chodzi o model głównego nurtu, taki jak AU7100. Oczywiście nie ma, co jest zdecydowanie dobrą rzeczą. To dyskretny model, AU7100, z prawie nieistniejącą ramką wokół górnej i bocznej części ekranu. Ramka na dole, która ma małe centralne logo „Samsung”, nie jest bardzo duża. A jeśli nie montujesz AU7100 na ścianie, jego proste plastikowe nóżki typu bumerang naciskają i klikają, aby kontynuować minimalistyczny klimat. Zauważ, że są dość daleko od siebie, więc nawet ekran tak stosunkowo roztrzęsiony jak 43-calowy model, który tutaj testujemy, potrzebuje dość dużej powierzchni, na której można stanąć. Nic dziwnego, że w przypadku telewizora zaprojektowanego z myślą o dość małym obszarze cena / wydajność, Samsung jest wystarczająco wyposażony, a nie hojny. Trzy wejścia HDMI (wszystkie oferują aspekt trybu automatycznego o niskim opóźnieniu w specyfikacji HDMI 2.1), wejście USB, złącze Ethernet, terminal antenowy RF i liczba gniazd CI dla fizycznych wejść, a zintegrowane Wi-Fi i Bluetooth 4.2 zapewniają łączność bezprzewodową. Dostępne jest cyfrowe wyjście optyczne dla starszych listew dźwiękowych, a jedno z gniazd HDMI jest zgodne z eARC dla bardziej nowoczesnego odpowiednika. AU7100 należy do linii wyświetlaczy Crystal UHD firmy Samsung i jako taki jest urządzeniem 4K LCD/LED z podświetleniem rozmieszczonym wokół krawędzi wyświetlacza.. Jakość obrazu jest regulowana przez silnik renderujący 4K firmy Crystal Processor. Jeśli chodzi o HDR, cóż, to jak zwykle biznes Samsunga, co oznacza dynamiczne metadane HLG, HDR10 i HDR10 +, ale nie nos dla Dolby Vision. Samsungowi udało się włączyć „Tryb filmowca” jako jedno z ustawień wstępnych obrazu AU7100, a migające ostrzeżenie o zwiększonym zużyciu energii, jeśli ten tryb jest wybrany, nigdy nie przestaje bawić, biorąc pod uwagę słabe oświetlenie powstałych obrazów.

Inteligentny telewizor (Tizen)

Interfejs Smart TV oparty na Tizen, z którym firma Samsung utrzymywała się od wielu lat, jest z natury tak poprawny, że potrzebuje tylko najmniejszych aktualizacji, aby pozostać konkurencyjnym.. Tak więc, chociaż AU7100 nie jest jedynym małym, niedrogim telewizorem wyposażonym w wszechstronny i łatwy w obsłudze portal Smart TV, jest jednym z najlepszych na rynku. Jak ostatnio przyzwyczaił się Samsung, AU7100 jest wyposażony w kilka pilotów, za pomocą których można poruszać się po interfejsie, podążać za menu ustawień i cokolwiek innego. Jeden to (i nie ma na to dwóch sposobów) zagmatwany, paskudny, tani, przeładowany telefon, podczas gdy drugi to znacznie ładniejsza i znacznie bardziej minimalna alternatywa „tylko podstawy”. Nie ma tu wbudowanego sterowania głosowego, ale jeśli Twój Samsung znajduje się we wspólnej sieci, można nim sterować za pomocą inteligentnego głośnika Amazon Alexa lub Google Assistant. Lub jest zastrzeżona aplikacja do sterowania Smart Things firmy Samsung, która jest tutaj równie stabilna i użyteczna, jak w przypadku każdego innego telewizora Samsung. Samsung AU7100 w salonie. (Zdjęcie: Samsung)

Wydajność obrazu

Przy rozważaniu obrazów, jakie Samsung AU7100 jest w stanie dostarczyć, należy pamiętać o cenie. Nie, nie jest to najjaśniejszy ekran na rynku i nie, potęga jego skali nie sprawi, że pomyślisz, że oglądasz natywne treści 4K, gdy tak nie jest. Ale, Czy to dobry stosunek jakości do ceny? Zdecydowanie. Z treściami premium na pokładzie (The Irishman Scorsese przez Netflix to wciąż charakterystyczny zegarek, nawet jeśli Samsung nie radzi sobie z elementem Dolby Vision), AU7100 okazuje się być skomponowanym i szczegółowym zegarkiem z wieloma istotnymi obserwacjami do zrobienia. O fakturze skóry i ogólnym stanie twarzy osób starszych w filmie. Kolorystyka jest subtelnie zróżnicowana, istnieje wiele wariacji, jeśli chodzi o odcienie, wzory i faktury. Dotyczy to również czarnych i białych odcieni, chociaż Samsung nie jest tak jasny i ma problemy z uzyskaniem prawdziwej czerni., w tych tonach wciąż jest dużo detali, co daje całkiem satysfakcjonujące poczucie kontrastu. Równowaga uzyskana przez AU7100 pod względem koloru i kontrastu jest zadowalająca w prawie każdych okolicznościach, ponieważ Samsung jest w stanie poradzić sobie z niuansami oświetlenia z prawdziwą umiejętnością. Definicja krawędzi jest ostra, z natywnymi obrazami 4K, szum obrazu to niewiele więcej niż pogłoski. Ruch jest również zarządzany z prawdziwą pewnością. Jeśli chcesz, aby telewizor w przystępnej cenie mógł w pełni wykorzystać treści 4K, Samsung AU7100 powinien znaleźć się na szczycie listy. Skalowanie płyty Blu-ray 1080p z Oshi's Ghost in the Shell wypycha Samsunga ze strefy komfortu, ale nie za bardzo. Paleta kolorów pozostaje obszerna i (przystało na tę zawartość) granicząca z kiepską, podczas gdy poziom szczegółowości pozostaje przyzwoicie wysoki. Jednak tutaj jest instalacja AU7100 z czarnymi tonami: są one dość jednolite i pozbawione różnic. Jednakże, szum obrazu jest utrzymywany pod kontrolą, a krawędzie są zawsze opisywane z pewnością. Ruch pozostanie płynny i przekonujący, gdy tylko zagłębisz się w menu ustawień i dostosujesz ustawienia. „Redukcja drgań” i „Dioda LED Clear Motion”. Jednak wszystko mniej bogate w informacje niż to może wydawać się nieco przybliżone. Szumy w obrazie nabierają pewności, krawędzie stają się trochę, no cóż, ruchy na ekranie zaczynają wyglądać na szarpane i nienaturalne. Fani starych programów telewizyjnych w ciągu dnia już wiedzą, że mogą wyglądać na przestarzałe, ale AU7100 okazuje się mniej wyrozumiały (lub mniej zdolny do nich) niż inne „niedrogie” alternatywy. Lewy górny róg Samsunga AU7100 w salonie. (Źródło zdjęcia: Samsung) To całkiem niezły monitor dla graczy, chociaż właściciele konsol nowej generacji prawdopodobnie będą szukać czegoś o większych możliwościach niż to, HDMI 2.1.. Opóźnienie wejścia jest dość niskie, a dzięki wysokiej jakości odtwarzaniu na pokładzie wszystkie dobre rzeczy związane z kolorami, ruchem i szczegółami pozostają nienaruszone.

Wydajność audio

Ponieważ jest to zbyt przewidywalne w przypadku telewizora w tej cenie, AU7100 ma dość prozaiczny system dźwiękowy. Podwójne głośniki szerokopasmowe o łącznej mocy 20 watów nikogo nie zaskoczą, ale żeby być uczciwym, Samsung AU7100 nie jest najbiedniejszym telewizorem na rynku. To całkiem wyraźne słuchanie, z wiernością średnich tonów, która sprawia, że ​​wokale pełne charakteru i dialogów są łatwe do naśladowania. Niemal oczywiste jest, że w niskich częstotliwościach jest mało obecności, ale nawet jeśli zdecydujesz się dowiedzieć, do czego zdolne są te 20 watów, AU7100 nadal jest złożonym słuchaniem. „Q Symphony Lite” jest dostępny tutaj, więc jeśli zdecydujesz, że nowy soundbar do Twojego AU7100 jest absolutnie niezbędny, sprawdź linię „Q Symphony” firmy Samsung. Dzięki temu głośniki telewizora mogą dołączyć do listwy dźwiękowej, a nie zostać przez nią zastąpione, a rezultatem powinien być bogatszy, szerszy dźwięk.

Czy powinienem kupić telewizor Samsung AU7100 Crystal UHD?

Samsung AU7100 w salonie. (Zdjęcie: Samsung)

Kup, jeśli...

Lubisz mieć kontrolę Polecenia głosowe, sterowanie aplikacją lub pilotem. Wybierz sam, Samsung AU7100, który ma wszystko. Wolisz treści wysokiej jakości. Nie jest to wielka niespodzianka, ale ten konkretny telewizor Samsung radzi sobie najlepiej z natywnymi elementami 4K, dzięki czemu jest idealny dla osób, które subskrybują usługi przesyłania strumieniowego UHD.