Dyrektor generalny AMD Lisa Su opowiedziała nam bardziej szczegółowo o niedoborach kart graficznych i kiedy może on zostać rozwiązany, wraz z kilkoma dobrymi wiadomościami związanymi z zakupem Xilinx.

Wraz z zakończeniem ogromnego przejęcia firmy Xilinx zajmującej się półprzewodnikami, Su rozmawiała z Yahoo Finance i zauważyła, że ​​znacznie wzmocni to łańcuch dostaw AMD, prowadząc do lepszych perspektyw dla produkcji kart graficznych i wzrostu zapasów.

Dyrektor generalny zauważył jednak, że sytuacja podaży procesorów graficznych AMD nadal będzie „dość napięta” w pierwszej połowie 2022 r., po czym powiedział: „Myślę, że w drugiej połowie tego roku będzie trochę lepiej”. teraz planujemy wiele kwartałów, wiele lat z naszymi klientami, aby uczynić łańcuch dostaw bardziej wydajnym… Mamy nadzieję, że wykorzystamy tę skalę, aby zapewnić, że uzyskamy więcej niż sprawiedliwy udział w zdolności produkcyjnej i wsparciu branży.

Jak zauważa PC Gamer, jest to odzwierciedlenie tego, co powiedział dyrektor generalny wielkiego rywala GPU, Nvidii, a Jensen Huang zauważył, że „czujemy się lepiej z naszą sytuacją w zakresie dostaw”, również patrząc w drugą połowę 2022 roku.

Analiza: początek końca problemów z procesorami graficznymi na giełdzie?

Potwierdza to to, co już słyszeliśmy od Nvidii i AMD. Lisa Su powiedziała, że ​​będziemy musieli poczekać do drugiej połowy 2022 roku, zanim zapasy GPU poprawią się kilkakrotnie. Krótko mówiąc, nie możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości dużych ulepszeń w zakresie podaży kart graficznych, ale to nie znaczy, że sprawy nie zaczną się trochę poprawiać (trzymać kciuki).

Konsekwencja tej dyskusji na temat naprawy niedoborów komponentów w drugiej połowie 2022 roku daje nam nadzieję, że tak potoczy się sytuacja na GPU, choć trudno być zbyt optymistą, biorąc pod uwagę okropny czas, jaki ostatnio mieliśmy. grafika. . karty Popyt znacznie przewyższył podaż, a ceny były znacznie zawyżone w stosunku do dostępnych zapasów.

Z pewnością dobrze wróży na przyszłość, że Su wskazuje, że przejęcie Xilinx wzmocni ogólną sytuację podaży AMD, a Team Red ma długoterminową strategię, aby zapewnić sobie „więcej” niż „sprawiedliwy udział”. . Pamiętajcie, wynika to z ostatnich komentarzy po ostatnich wynikach fiskalnych AMD, w których Su zauważyła, że ​​firma dokonała „znacznych inwestycji” w poprawę pojemności wafla, pojemności zaplecza i nie tylko.

Miejmy nadzieję, że wszystko to oznacza, że ​​uda nam się zapobiec powtórce obecnej sytuacji z GPU, która dręczyła konsumentów zbyt długo, choć oczywiście duże wydarzenia, które pojawiają się znikąd, takie jak pandemia, są trudne do zgłębienia, zaplanowania i rozwiązania.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to