AMD przedstawia nowe oferty dla społeczności biznesowej, zmieniając markę popularnego oprogramowania Radeon PRO dla firm.

W poście na blogu ironicznie zatytułowanym „Co nowego w oprogramowaniu AMD: Wersja PRO — czekaj! Co jest ? firma technologiczna ujawniła, że ​​nowa edycja PRO została zaprojektowana w celu „lepszej integracji grafiki z procesorami i funkcjami na poziomie platformy oraz przyspieszenia wydajności na całej maszynie”.

Ale przeprojektowanie to ponad 27% redukcja liternictwa. Firma AMD wydała również nowy sterownik profesjonalnego oprogramowania graficznego Radeon PRO i ogłosiła obsługę funkcji Maxon Redshift dla karty graficznej AMD Radeon PRO W6800.

Zwiększona wydajność GPU

Wydajność jest zawsze najważniejsza, szczególnie w przypadku profesjonalnych produkcji, w których codzienne dążenie do kreatywności, jakości i wydajności spotyka się z rzeczywistością słabego sprzętu i pozornie nieskończonych czasów renderowania.

Najnowszy sterownik PRO Edition został zoptymalizowany pod kątem poprawy wydajności procesorów graficznych Radeon PRO i aplikacji intensywnie korzystających z grafiki, takich jak oprogramowanie VFX.

Oznacza to, że „profesjonalni użytkownicy powinni widzieć szybsze czasy kodowania i renderowania wideo, płynniejszą wydajność interakcji z modelami 3D, zoptymalizowane śledzenie promieni i obliczenia oparte na grafice” — mówi AMD. .

Firma z Santa Clara rozszerza również współpracę z firmą Maxon, po raz pierwszy ogłoszoną na NAB 2022. Maxon od dawna jest popularnym software housem dla artystów postprodukcyjnych i zbyt długo jego narzędziom wyraźnie brakowało wsparcia AMD. Od początku współpracy AMD ściśle współpracuje z Maxonem w celu optymalizacji wydajności oprogramowania swoich procesorów graficznych.

W tym czasie przedstawiciel AMD, Gary Davis, wyjaśnił, że współpraca była napędzana przez tradycyjne partnerstwo Maxona z Nvidią. „Ściśle współpracujemy z nimi, a także z naszym zespołem sojuszniczym, aby włączyć renderer Redshift na procesorach graficznych AMD” – powiedział Davis.

(Zdjęcie: AMD)

Zbiegając się z rebrandingiem edycji PRO, AMD ogłosiło Maxon Redshift, pierwszy na świecie w pełni akcelerowany przez GPU silnik renderujący, który obsługuje teraz zaawansowaną kartę graficzną Radeon PRO W6800, z możliwością renderowania progresywnego oprogramowania, aby nasycić 32 GB. GPU w celu poprawy buforowania klatek. i umożliwić użytkownikom manipulowanie modelami w czasie rzeczywistym. Oznacza to teraz, że twórcy korzystający z Redshift mają jeszcze więcej opcji GPU do wykorzystania podczas tworzenia renderów na poziomie profesjonalnym.

W innym miejscu wersja PRO została odnowiona, z czystym i nowoczesnym ekranem powitalnym, dzięki czemu jest bardziej zgodna z oprogramowaniem konsumenckim AMD.

Oprogramowanie AMD: PRO Edition jest już dostępne do pobrania.

Udostępnij to