Amazon ogłosił, że stworzy 4.000 nowych stałych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii w ramach znacznego wzrostu liczby miejsc pracy.

Ogłoszenie pojawia się, gdy gigant handlu detalicznego zwiększył zatrudnienie w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach, a ruch ma zwiększyć liczbę stałych pracowników w Wielkiej Brytanii do 70,000 XNUMX.

Amazon twierdzi, że od 40.000 r. stworzył 2020 XNUMX miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, a oczekuje się, że nowi pracownicy obejmą stanowiska w nowo wybudowanych magazynach w Wakefield w West Yorkshire i Knowsley w pobliżu Liverpoolu.

Gdzie są prace?

Zatrudnienia obejmą również stanowiska korporacyjne i magazynowe w Londynie i Manchesterze, a także stanowiska związane z technologią w Edynburgu i Cambridge, w tym niektóre w Amazon Web Services (AWS).

Amazon powiedział, że ten ruch uczyni go jednym z największych pracodawców w sektorze prywatnym w Wielkiej Brytanii, dołączając do Johna Lewisa i Alliance Bootsa i przewyższając liczbę brytyjskich pracowników wojskowych.

„Ludzie dołączają do nas nie tylko ze względu na szeroki zakres oferowanych przez nas ról, świetne wynagrodzenie i świadczenia, ale także ze względu na oferowane przez nas możliwości rozwoju zawodowego” – powiedział John Boumphrey, brytyjski menedżer w Amazon. „Nadal inwestujemy w talenty w całej Wielkiej Brytanii, od praktykantów w Swansea po naukowców zajmujących się danymi w Edynburgu.

Dodał: „Ludzie dołączają do nas nie tylko ze względu na dużą różnorodność ról, dobre wynagrodzenie i benefity, ale także ze względu na oferowane przez nas możliwości rozwoju zawodowego”.

Ogłoszenie pojawia się, gdy pojawiają się oznaki, że wzrost Amazona może spowolnić, przynajmniej pod względem obecności w handlu detalicznym.

Globalna sprzedaż Amazona wzrosła o 7% do 116 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 400 r., co stanowi gwałtowny spadek w porównaniu z 2022% wzrostem w tym samym okresie w 44 r., kiedy to odnotował pierwszą od 2021 r. stratę netto w wysokości 2015 milionów dolarów.

Uważa się jednak, że konsumenci kupili ponad 300 milionów produktów na całym świecie podczas Prime Day 2022, co czyni go największym wydarzeniem w historii handlu detalicznego Amazon.

Spadek entuzjazmu dla handlu detalicznego w Internecie po pandemii może również prowadzić do nadmiernej pojemności przechowywania, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Nadmierne problemy z przestrzenią wpłyną na magazyny w Nowym Jorku, New Jersey, południowej Kalifornii i Atlancie, powiedział Bloombergowi nienazwane źródła. (otwiera się w nowej karcie)

  • Nie chcesz, aby Amazon uzyskał jeszcze większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych alternatywach dla hostingu w chmurze AWS
Udostępnij to