Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z technologią inteligentnego domu i nie wiesz, od czego zacząć, zacznij od inteligentnego głośnika. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka inteligentnych głośników, ale który z nich jest odpowiedni dla Ciebie: Amazon Echo, Apple HomePod czy Google Nest?

Inteligentny głośnik jest domem dla asystenta głosowego, takiego jak Siri na iPhonie lub Asystent Google na Androidzie. Asystenci mogą odtwarzać piosenkę, wyszukiwać informacje, ustawiać alarm lub wykonywać zadania, „rozmawiając” z innymi produktami inteligentnego domu.

Większość inteligentnych głośników dostępnych obecnie na rynku jest niedroga, zabawna i działa dobrze jako głośniki Bluetooth, jeśli masz dość wbudowanego asystenta głosowego.

Oto trzy linie inteligentnych głośników największych marek w technologii inteligentnego domu: Amazon, Apple i Google. Inne inteligentne głośniki na rynku nie są produkowane przez tych trzech gigantów technologicznych, ale prawie wszystkie integrują swoich asystentów głosowych ze swoimi produktami. Zobacz naszą recenzję Sonos One dla opcji inteligentnego głośnika stworzonej przez Sonos, która ma wbudowaną Amazon Alexa i Google Assistant, to asystent głosowy Amazon AI.

W tym przewodniku przyjrzymy się tylko inteligentnym głośnikom Amazon, Apple i Google. Ale warto pamiętać, że jeśli nie możesz znaleźć tutaj tego, czego szukasz, sprawdź nasz przewodnik po najlepszych inteligentnych głośnikach, który obejmuje inne marki. Lub najlepsze głośniki Bluetooth, jeśli bardziej interesuje Cię dźwięk niż inteligentny asystent.

Todos los diferentes colores del Google Home Mini

Głośnik Google Home Mini jest dostępny w czterech różnych kolorach. (Źródło zdjęcia: Google)

Amazon Echo vs Apple HomePod vs Google Nest: cena i dostępność

Najpierw wyjaśnijmy kilka kwestii. Amazon, Apple i Google to marki, które tworzą najlepsze inteligentne głośniki, a każda marka ma własnego inteligentnego asystenta głosowego. Amazon ma Alexę, Apple ma Siri, a Google ma Asystenta Google.

Każda marka ma wtedy gamę inteligentnych głośników z wbudowanymi asystentami. Jest Amazon Echo, Apple HomePod i Google Nest. Rodzaje produktów i ceny różnią się w zależności od każdego z tych zakresów.

Na przykład linia Amazon Echo ma najszerszy wybór inteligentnych głośników. Możesz przeczytać nasze najlepsze głośniki Alexa, aby uzyskać bardziej szczegółowe spojrzenie na nasze ulubione. Ceny inteligentnego głośnika Amazon Echo zaczynają się od 49.99 USD / 49.99 GBP / 79 USD za Amazon Echo Dot.

Apple oferuje obecnie inteligentny głośnik tylko po wycofaniu oryginalnego HomePoda w 2021 roku. Teraz Apple HomePod Mini jest dostępny za 99 USD / 99 GBP / 149 USD.

Linia Google Nest była wcześniej nazywana Google Home. Nadal możesz znaleźć starsze modele, takie jak Google Home Mini. Ale w większości produkty Google mają teraz tag Nest, a ceny zaczynają się od 49.99 USD / 49 GBP / 79 USD za Google Nest Mini i sięgają nawet 99 USD / 89 GBP / 149 USD za Google Nest Audio. To obecnie jedyne dwa produkty z linii Google Nest.

Mini homepod firmy Apple w pięciu różnych kolorach

Apple HomePod Mini jest dostępny w pięciu różnych kolorach (Źródło zdjęcia: Apple)

Amazon Echo kontra Apple HomePod kontra Google Nest: sprzęt

Inteligentne głośniki są dostępne od lat, więc starsze, wycofane modele można znaleźć w sprzedaży lub w sklepach z używanymi produktami. Jednak na potrzeby tego przewodnika przyjrzymy się obecnie najlepszym inteligentnym głośnikom na rynku każdej z głównych marek.

Jeśli szukasz małego głośnika, masz teraz więcej opcji niż kiedykolwiek. Wszystkie trzy marki tworzą teraz kompaktowe inteligentne głośniki w kształcie krążka, które są niedrogie, pasują do każdego domu i dobrze brzmią (ale nie zawsze świetnie).

Amazon Echo Dot w kolorze czarnym

Amazon Echo Dot przeszedł w ostatnich latach poważną aktualizację projektu. Nie jest już cylindryczny, ale ma kulisty wygląd. (Źródło zdjęcia: Amazon)

Amazon oferuje Echo Dot. Ten produkt istnieje już od dłuższego czasu i nadal jest aktualizowany. Przeczytaj o najnowszej wersji w naszej recenzji Amazon Echo Dot (4th Gen), która kosztuje (49.99 USD / 49.99 GBP / 79 USD) z małą sferyczną konstrukcją.

Rzuć okiem na naszą recenzję Apple HomePod Mini (99 USD / 99 GBP / 149 USD), aby zobaczyć, co Apple oferuje teraz w kategorii mniejszych inteligentnych głośników: jest to podobny zestaw głośnomówiący w kształcie kuli.

I spójrz na naszą recenzję Google Nest Mini dla wersji Google, która kosztuje 49.99 USD / 49 GBP / 79 USD za tę samą cenę, co najnowsza Amazon Echo Dot i jest bardziej płaskim urządzeniem w kształcie krążka.

Inteligentny głośnik Google Nest Audio w kolorze szarym na drewnianym stole

Google Nest Audio ma tak prostą i bezpretensjonalną konstrukcję, że zmieści się w każdym domu. (Źródło zdjęcia: Google)

Jeśli potrzebujesz większego, odważniejszego inteligentnego głośnika, dostępnych jest o wiele więcej. Na przykład spójrz na naszą recenzję Google Nest Audio. Jest to obecnie najlepszy inteligentny głośnik wyprodukowany przez Google, jaki można kupić, ponieważ marka zaprzestała produkcji głośnika Google Home Max. Jest większy niż Mini, ma zaokrąglone krawędzie i grill pokryty tkaniną.

Ale istnieje kilka innych głównych opcji od Amazon. Warto przeczytać naszą recenzję Amazon Echo (2020), która jest dużym krokiem naprzód w stosunku do swoich poprzedników dzięki futurystycznej konstrukcji w kształcie kuli. Lub spójrz na naszą recenzję Amazon Echo Studio, najlepszego inteligentnego głośnika do konfiguracji kina domowego, o masywnej cylindrycznej konstrukcji.

Istnieją różne urządzenia Google i Amazon. Spójrz na naszą recenzję Google Nest Hub Mas, nasz ulubiony inteligentny wyświetlacz lub naszą recenzję Amazon Echo Show 10. Możesz także przeczytać nasz przewodnik po wszystkich najlepszych inteligentnych urządzeniach wyświetlających, które mają inteligentnych asystentów i ekran para szabli.

Amazon Echo vs Apple HomePod vs Google Nest: jakość dźwięku

Inteligentne głośniki mogą więcej niż tylko odtwarzać muzykę, ale jakość dźwięku jest nadal priorytetem.

Linia inteligentnych głośników Amazon zawsze była uważana za najmądrzejszą, ale nigdy nie wydawała się najlepsza. Dzięki serii aktualizacji nawet mała Echo Dot jest teraz wystarczająco silna. Nie oznacza to jednak, że jest to świetny głośnik, a audiofile uznają, że go brakuje.

Zamiast tego Amazon Echo (2020) jest lepszym wyborem, ale aby uzyskać najlepszy dźwięk z głośników Amazon, wybierz Amazon Echo Studio. To inteligentny głośnik i zestaw kina domowego z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos w jednym zgrabnym pakiecie z naprawdę gigantycznym dźwiękiem.

amazon studio echo

Amazon Echo Studio ma mały, masywny projekt podobny do starego Amazon Echo. (Źródło zdjęcia: Amazon)

Jeśli szukasz najlepszego dźwięku z mniejszego inteligentnego głośnika domowego, najlepszym wyborem będzie Apple HomePod Mini. W naszych testach byliśmy pod wrażeniem dźwięku 360 stopni. Jest prowadzony od wewnętrznego kontrolera do podstawy HomePod, gdzie jest wyciągany, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia.

Ponadto wewnątrz HomePod mini znajduje się nowy chipset S5, który według Apple umożliwia „komputerowy dźwięk” – innymi słowy, HomePod przeanalizuje odtwarzany utwór i odpowiednio zmieni reakcję głośnika. .

Google Nest Mini oferuje również przyzwoity dźwięk. Podczas naszych testów stwierdziliśmy, że muzyka z głośnika jest dość słaba. Ma dobrą przejrzystość środka pasma, co świetnie nadaje się do reprodukcji wokali, ale nie jest zbyt muzykalne, szczególnie w zakresie wysokich i niskich tonów. Absolutnie zaskoczy Cię to, jak głośno może być, ale wyczerpujące wzloty i anemiczne upadki nie są najlepszymi wrażeniami podczas słuchania ulubionych piosenek.

Google Nest Audio oferuje lepsze wrażenia słuchowe w porównaniu z Mini. Ale nadal uważamy, że nadaje się tylko do swobodnego słuchania i muzyki w tle, a nie do pełnego głośnika wysokiej klasy.

Chociaż HomePod Mini może kosztować więcej niż jego mniejsi rywale z inteligentnymi głośnikami, zdecydowanie jest tego wart, jeśli szukasz najmądrzejszego doświadczenia i najlepszego dźwięku.

Amazon Echo kontra Apple HomePod kontra Google Nest: funkcje

Każda z tych serii inteligentnych głośników ma najlepsze funkcje. Ponadto wiele urządzeń z tych zakresów było wielokrotnie aktualizowanych na przestrzeni lat, więc jeśli wybierzesz inteligentny głośnik najnowszej generacji z jednego z nich, czeka Cię wspaniałe doświadczenie.

Mając to na uwadze, niewiele różni te rangi od siebie – wszystkie oferują podobne doświadczenia i funkcje nie bez powodu.

Warto jednak wspomnieć, że produkty Google Nest są, jak można się spodziewać, świetne, jeśli chodzi o wyszukiwanie. Oznacza to, że jeśli zapytasz Asystenta Google o cokolwiek, zwłaszcza o ciekawostki, natychmiast otrzymasz świetną odpowiedź. Ponadto Amazon nadal ma najlepszego asystenta głosowego z Alexą.

Obraz Apple HomePod Mini w kolorze żółtym obok Apple iPad, Apple iPhone, Apple Airpods i Apple Watch.

Jeśli kiedykolwiek robiłeś zakupy w ekosystemie produktów Apple, Apple HomePod Mini ma sens. (Źródło zdjęcia: Apple)

Często znajdziesz najlepsze funkcje w zakresach, z którymi już jesteś połączony. Na przykład Apple HomePod Mini oferuje mnóstwo przydatnych funkcji, ale jego użyteczność zależy od tego, jak dobrze integruje się z wbudowanymi aplikacjami Apple. Będziesz musiał użyć domyślnej aplikacji kalendarza, aby zapytać o nadchodzące spotkania i skonfigurować Mapy Apple, aby uzyskać informacje o ruchu na trasie.

Jeśli chodzi o integrację inteligentnego domu, stwierdziliśmy, że HomePod Mini firmy Apple jest niezwykle łatwy w konfiguracji, ale czasami urządzenia po prostu nie reagują. Echo Dot firmy Amazon to dobre urządzenie startowe, ale nie najlepsze, jeśli chcesz od razu przejść do integracji inteligentnego domu. Dzieje się tak, ponieważ brakuje koncentratora Zigbee, znajdziesz go na większym i droższym Amazon Echo (2020).

Amazon echo w kolorze białym

Amazon Echo (2020) to najlepsza opcja do integracji super inteligentnego domu, ponieważ synchronizuje się z wieloma wysokiej klasy urządzeniami. (Źródło zdjęcia: Amazon)

Amazon Echo kontra Apple HomePod kontra Google Nest: Privacidad

Wszystkie te inteligentne głośniki są zaprojektowane do pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jak więc każda z dużych marek radzi sobie, jeśli chodzi o prywatność?

Bez zagłębiania się w złożone polityki prywatności drugiej strony, dane są przechowywane przez wszystkie trzy firmy i zawsze istnieje szansa, że ​​prawdziwa osoba może ich wysłuchać. Jednak firmy twierdzą, że jeśli już do tego dojdzie, to tylko po to, by udoskonalić inteligentnego asystenta.

Wszystkie zapewniają teraz dobrą kontrolę nad ilością informacji przechowywanych na ich serwerach. Google daje…

Udostępnij to