Amazon Web Services (AWS) ogłosił pod koniec zeszłego tygodnia, że ​​zamyka bezpłatną usługę szyfrowania wiadomości Wickr Me i powiedział w poście na blogu, że planuje „ponownie skoncentrować się” na swoich produktach AWS Wickr i Wickr. . Skrzydło rodziny Wickr.

Wickr istnieje już od dekady, co czyni go jedną z pierwszych na rynku kompleksowo zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości. Według raportu Wickr Me był popularny wśród dziennikarzy i demaskatorów jako metoda bezpiecznego przekazywania poufnych informacji, ale był również szeroko stosowany jako medium do nielegalnych treści, takich jak wykorzystywanie seksualne dzieci i handel narkotykami, zgodnie z raportem June NBC News. .

Oświadczenie Amazona o zbliżającym się zamknięciu Wickr Me nie odnosi się bezpośrednio do tych zarzutów, ale podkreśla ponowne zainteresowanie korporacyjnymi i rządowymi wersjami aplikacji. Wickr to stosunkowo niedawne przejęcie przez Amazon, które zaczęło działać w 2012 roku jako aplikacja publiczna, zanim zostało zakupione latem 2021 roku przez hiperskalera. Amazon powiedział wówczas, że zakup miał na celu poprawę bezpieczeństwa wielu dużych klientów organizacyjnych, którzy stoją w obliczu rosnących zagrożeń w związku z przejściem na pracę hybrydową.

„Klienci z sektora publicznego używają Wickr do wielu różnych zadań, od bezpiecznej komunikacji z pracownikami biurowymi po zapewnianie członkom usług taktycznej przewagi szyfrowanej komunikacji” — powiedział Steve Schmidt, wiceprezes i CISO AWS, w poście na blogu w tamtym czasie nabycia. „Bezpieczne rozwiązania komunikacyjne Wickr pomagają firmom i organizacjom rządowym radzić sobie z tymi zmianami w ich siłach roboczych i są mile widzianym dodatkiem do rosnącego pakietu usług zwiększających produktywność i współpracę, które AWS oferuje swoim klientom i partnerom.

Wickr Me na razie nadal działa, ale pod koniec grudnia przestanie przyjmować nowych użytkowników. Sama platforma będzie działała jeszcze przez rok, a Amazon planuje całkowite wyłączenie systemu 31 grudnia 2023 roku. W dzisiejszym oświadczeniu firma podała, że ​​„w ciągu kilku najbliższych miesięcy” przekaże szczegółowe informacje na temat obecnych użytkowników mediów. może zachować swoje dane z platformy Wickr Me.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to