Czy kiedykolwiek powiedziałeś sobie: „Wow, uwielbiam Nintendo Switch, ale chciałbym, żeby był kompatybilny z Power Glove?” TAk? Nie? Cóż, nie zastanawiaj się więcej, dlaczego YouTuber to zadziała? udało się podłączyć niesławne akcesorium NES do Switcha, a wyniki były co najmniej niesamowite.

To będzie działać? wykazali, że z kontrolerem NES na adapter USB i pewną wiedzą techniczną można grać w gry na konsoli Nintendo Switch za pomocą akcesorium Power Glove.

Film najpierw pokazuje rozgrywkę w Pokémon Legends: Arceus, w której to zadziała? może użyć rękawicy mocy, aby poruszać postacią gracza, przesuwając akcesorium w różnych kierunkach.

Główne wydarzenie jest jednak zdecydowanie bardziej imponujące. To będzie działać? zawiera Mario Kart Live: Home Circuit, w którą gra się za pomocą Power Glove podczas kierowania gokartem tak, jakby trzymało się kierownicę. Jest to szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że Mario Kart Live podczas rozgrywki wykorzystuje prawdziwe gokarty.

Czy Power Glove jest naprawdę taki zły?

To niezwykłe, że komuś udało się zmusić tak stare urządzenie do pracy na nowoczesnym sprzęcie, ale warto zauważyć, że dla większości ludzi podłączenie rękawicy Power Glove do przełącznika Nintendo to dalekie od spaceru w ciemności. Spora część filmu na YouTube poświęcona jest procesowi konfiguracji, który jest fascynujący, ale wyraźnie wymaga pewnej wiedzy programistycznej, aby działać poprawnie.

To może być najlepsze wykorzystanie rękawicy mocy, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Niesławne urządzenie peryferyjne zwróciło na siebie uwagę w 1989 r. dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi i założeniu. Dosłownie pasuje jak ulał i jest jednym z pierwszych przykładów urządzenia peryferyjnego kontrolera ruchu, które trafiło na rynek.

Mimo to, pomimo tego, że jest oficjalnym kontrolerem Nintendo (i mocno promowanym przez samą firmę), Power Glove z pewnością nie ma najlepszej reputacji. Proces konfiguracji urządzenia na NES był dość tępy, a niecierpliwi młodzi gracze szybko zdali sobie sprawę, że po prostu nie działa to zbyt dobrze z większością gier, szybko wracając do tych prostszych prostokątnych kontrolerów.

Jednak, choć dziś cieszą się złą sławą, Power Glove jest z pewnością kultowym urządzeniem w długiej historii eksperymentów sprzętowych Nintendo. A jeśli nic więcej, jest uroczym i dziwacznym kontrolerem, który może trochę za bardzo wyprzedził swoje czasy.

Udostępnij to