Ktoś podłączył Power Glove do Nintendo Switch i działa

Ktoś podłączył Power Glove do Nintendo Switch i działa

Czy kiedykolwiek powiedziałeś sobie: „Wow, uwielbiam Nintendo Switch, ale szkoda, że ​​nie obsługuje Power Glove?” Tak? NIE? Cóż, nie zastanawiaj się już dłużej, dlaczego YouTuber to zadziała? udało się podłączyć niesławne akcesorium NES do Switcha, a wyniki były co najmniej zaskakujące.

To będzie działać? pokazało, że mając kontroler NES na adapter USB i pewną wiedzę techniczną, możliwe jest granie w gry na Nintendo Switch za pomocą akcesorium Power Glove.

Film najpierw pokazuje rozgrywkę w Pokémon Legends: Arceus, w której Czy to zadziała? Możesz użyć Rękawicy Mocy, aby poruszać postacią gracza, przesuwając akcesorium w różnych kierunkach.

Jednak główne wydarzenie robi zdecydowanie większe wrażenie. To będzie działać? wprowadza Mario Kart Live: Home Circuit, w który można grać za pomocą Power Glove, prowadząc gokarta tak, jakbyś trzymał kierownicę. Jest to szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że Mario Kart Live podczas rozgrywki korzysta z prawdziwych gokartów.

Czy Power Glove jest naprawdę taka zła?

Godne uwagi jest to, że komuś udało się sprawić, by tak stare urządzenie działało na nowoczesnym sprzęcie, jednak warto zauważyć, że dla większości ludzi podłączenie Power Glove do Nintendo Switch jest dalekie od spaceru w ciemności. Spora część filmu na YouTube poświęcona jest procesowi konfiguracji, który jest fascynujący, ale najwyraźniej wymaga pewnego poziomu wiedzy programistycznej, aby działać prawidłowo.

To może być najlepsze wykorzystanie Rękawicy Mocy, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Niesławne urządzenie peryferyjne zwróciło na siebie uwagę w 1989 roku dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi i założeniu. Pasuje dosłownie jak ulał i jest jednym z pierwszych przykładów peryferyjnych kontrolerów ruchu, które trafiły na rynek.

Mimo że jest to oficjalny kontroler Nintendo (i mocno promowany przez samą firmę), Power Glove z pewnością nie cieszy się najlepszą reputacją. Proces konfiguracji urządzenia na NES-ie był dość skomplikowany i niecierpliwi młodzi gracze szybko zdali sobie sprawę, że po prostu nie działa to zbyt dobrze z większością gier, i szybko powrócili do prostszych prostokątnych kontrolerów.

Jednakże, choć dziś owiane złą sławą, Power Glove jest niewątpliwie ikonicznym urządzeniem w długiej historii eksperymentów sprzętowych Nintendo. A jeśli nic więcej, jest to uroczy i dziwaczny kontroler, który być może trochę za bardzo wyprzedził swoje czasy.